Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Állandó konfliktusforrás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állandó konfliktusforrás barátommal a gyógyszereim kérdése, szerinte mindent abba kellene hagynom. Egyetértetek? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Én 32/N vagyok, ő 34/F. 5 hónapja vagyunk együtt, de ismerjük egymást több, mint 10 éve.

Én endometriózissal (nőgyógyászati betegség) és autoimmun pajzsmirigy betegséggel élek. Mindkettő gyógyszeres kezelést igényel, mellettük vitaminokat szedek még, C, D vitamint, szelént és vasat naponta, plusz néha magnéziumot és kálciumot.

A párom teljesen gyógyszer ellenes, és azt gondolom, teljesen megmérgezi a kapcsolatunkat az, hogy szerinte mérgekkel tömöm magam és állandóan piszkál miattuk. Szerinte el kellene hagynom mindent, mindent természetes úton bevinni, jó levegőn lenni, sportolni, és ez így elég is.

Hiába magyarázom neki, hogy ha abbahagyom pl. az endometriózis gyógyszerem, akkor a betegség simán visszatérhet pár hónapon belül és esetleg megint műtétre kerül a sor. Addig meg brutál fájdalommal élek majd, ha kiújul az endo...

Akkor is csúnyán néz rám és előadja a "nem kellene szedned semmit" dolgot, ha egy navalyás C vitamint veszek be. Mert hogy miért nem eszem inkább egy citromot, az pont ugyanolyan jó. Hát én nem tudom, mennyi C vitamin van egy citromban, de nekem 2000 mg kell naponta, hogy a pecsételő vérzést megszűntesse...

Ma már olyan csúnyán összevesztünk ezen a gyógyszer dolgon, hogy a sírás kerülget. Nagyon rosszul esik, hogy nemhogy nem támogat a gyógyulásban, inkább még piszkál a gyógyszereim miatt.

Mit gondoltok?



2018. febr. 18. 13:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
2000 mg C vitamin az kb. 2 kg citrom naponta, ezt remélhetőleg ő sem gondolja komolyan.
2018. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen egyetértek veled, kiakasztana engem is. Pedig én is a természetesség híve vagyok ilyen téren, de hát vannak betegségek, mint pl. a tied is, aminél kb. elkerülhetetlen a gyógyszerszedés, ezt azért meg kellene értenie. És igen, pont hogy a támogatásáról kellene biztosítania, nem még tetézni a dolgot...:/


30N

2018. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha a baratod nem orvos, akkor maradjon csendben.

A pokolba vezeto ut jo szandekkal van kikovezve.

2018. febr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy olvasom a betegséged, ne, semmiképp se hagyd el a gyógyszert! Emellett beszéld meg vele, hogy van amit muszáj szedned, és például csináld azt, hogy szeded a vitamint, és eszel mellé vitaminban gazdag ételeket is. Mindenesetre ne haragudj, de vicces a párod. Inkább örülne, hogy nem hanyagolod el a vitaminokat- amit nagyon sokan igen.
2018. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Évekig tartó párkapcsolatban sem, nem hogy x hónap bizalmi alapon lévõben sem csesztetünk valakit ilyen alapon.

Ha neki gondja van az egész gyógyszeriparral az egy dolog. Viszont ezt ne vetítse ki rád se másra. Van ami nem az õ tetszik, nem tetszik véleményétõl függ. A te betegséged sem azért van mert friss levegõ s gyümölcsök nélkül tengõdsz amúgy egy szobába zárva.

Nemtudom a több mint 10év ismerettség alatt se tudott e a gondodról viszont ha szeret vagy így fogad el téged, a betegséged, a gyógyulási lehetõségeid vagy nem lesz hosszútávú mert ez az emberek az idõvel csak csõlátásúbbak s konokabbak lesznek.

2018. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kommenteket és a pozitív visszajelzéseket!

Várok még többet! Meg fogom mutatni a páromnak a kérdést és a válaszokat is.

Amúgy a barátom nem orvos.

És a betegségeim nem most alakultak ki (a tüneteket vissza tudom vezetni 5-10 évre) de csak 1-2 éve tudok róluk bizonyítottan. Mi már így jöttünk össze.

2018. febr. 18. 14:30
 7/23 A kérdező kommentje:

Hetes, nem fogom megköszönni a válaszod, mivel ilyen hangnemre nincs szükségem.

Amúgy ráfaragtál, mert gluténmentesen étkezem, egészséges, házi kaját eszem, magamnak főzök, és amikor épp nem vagyok beteg (most épp krónikus mandulagyulladással küzdök), akkor heti 2x kardiózom.

De persze, biztos csak a dramaqueen beszél belőlem, amikor nehezményezem, hogy a párom arra biztat, hagyjam el a gyógyszert, ami megakadályozza az endometriózis visszatérését meg a pajzsmirigy hormont, amit aluműködés miatt szedek...

2018. febr. 18. 14:52
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Akinek nincs róla sejtelme se, legyen szíves hallgatni.

Az endometrózis iszonyatos fájdalmakkal jár. Nem segít rajta semmilyen fájdalomcsillapító. A bélösszenövés akár életveszélyt is okozhat. A meddőség is gyakori szövődmény.

Kérdező: szerintem beszélj vele, hogy a világnézetét ne akarja rád erőltetni. Egyszer és mindenkorra hagyja abba, hogy ezzel szekál. Te elfogadod, hogy nem veszi be gyógyszert, nem erőlteted rá. Ennyit kérsz cserébe te is.

Ha nincs eredménye, akkor jobb lesz külön utakon.

2018. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, te hogy lehetsz ekkora bunkó? Még hogy jó szándék... Egyébként meg honnan szeded az információidat?


Kérdező. Én biztos, hogy nem bírnám egy ilyen pali mellett, mint amilyen a párod... ő biztos nem volt még beteg soha életében, hogy ennyire gyógyszerellenes. Én se vagyok oda a gyógyszerekért, de van, amikor az kell.

2018. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Butaság, hogy ne szedd. Igenis szedd.

A párom szívbeteg, naponta gyógyszert szed. Nem szedte pár napig, azonnal stroke-ot kapott. De nyilván semmire se jó, kicsit többet van levegőn, és nem lesz semmi baj. Hogyne. (Irónia, ha valakinek nem esne le.)

Mondd meg neki, hogy neked ez azért kell, mert BETEG vagy. Ha nem áll le, akkor nem fogad el téged úgy, ahogy vagy. Nem kell neked egy ilyen férfi.

2018. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!