Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretném kicsit rendbe tenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretném kicsit rendbe tenni az érzelmeimet a történtekkel kapcsolatban, kíváncsi lennék a meglátásaitokra?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve vagyunk együtt a barátommal, ő az egyetlen férfi, akivel lefeküdtem, és még a kapcsolatunk elején rákérdeztem, hogy nincs-e véletlenül valamilyen nemi betegsége, nem csináltat-e egy tesztet. A válasza az volt, hogy azoknál a nőknél akik nem a barátnői voltak mindig védekeztek, szóval szerinte nincs, de ha szeretném, csináltat egy tesztet. Én pedig nyilván hittem neki, nem beszéltünk róla többet, az igazat megvallva nem akartam már a kapcsolatunk elején emiatt problémázni. Hát, mint kiderült, kellett volna. A HPV tesztem magas rizikójúra pozitív lett, gyors terjedése miatt pedig ki is vágták a beteg részt, ami nagyobb volt mint sejtették, a műtét után már azzal fogadtak, hogy kell egy második is. 22 évesen azért még tervezgeti az ember, hogy családja lesz, de már most is csak a veszélyeztetett terhesek klubjába csatlakozhatok. Megérkezett az eredménye majd elmondta, írt az összes lánynak, akivel gumi nélkül szexelt.. és itt kezdődnek a problémák. Ő a legtisztességesebb, legjobb ember akit ismerek, és végtelenül szeretem. Be is ismerte, hogy hazudott, számtalanszor bocsánatot kért, de ez egy olyan dolog, ami a jövőnkre is nagy hatással lehet.. ha például nem gyógyulok meg, vagy nem jön össze a baba.. nem akarok vészmadárkodni, de ezek olyan dolgok, amikkel számolni kell, mert ez esetben biztosan őt hibáztatnám. Eddig nem zavart a dolog, hogy másokkal is lefeküdt, de ez így sokkal valóságosabbnak tűnik a történtek tükrében, de ez a legkisebb problémám most, de azért hozzátesz a magy egészhez. Ti mit gondoltok? Nem tudom, van-e konkrét kérdésem, csak érdekelne, hogy a helyemben hogy reagálnátok. Eddig eszembe sem jutott őt hibáztatni, pedig nyilvánvalóan tőle van, de nem szándékosan adta át.. de ha elmondta volna az elején az igazat, talán mindez meg sem történt volna...

2018. febr. 20. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen meggondoltam volna azt hogy elhagyom. Nem csak azért mert egy ilyen betegséget adott át hanem mert a képembe hazudott hogy gumival szexel előttem a nőkkel. Megbíztam volna nyílván én is benne hittem volna a szavának de mint kiderült nem így volt na ez tenné be nálam a kaput.
2018. febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
"Ő a legtisztességesebb, legjobb ember akit ismerek" :DD
2018. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Béla. A Király. ***** válasza:
32%
A probléma a hazugsággal van, nem a HPV-vel szerintem. Barátnőmnek is volt 19 évesen anno HPV miatti conisatio műtétje, mert veszélyeztetett volt. A felnőtt társadalom 80%-a valamelyik törzs hordozója. Sőt el lehet nem szexuális úton is kapni. Nekem pl mióta az eszemet tudom időnként kijön a számon herpesz, pedig elhiheted, hogy 5 évesen nem szexeltem. De tízenpár évesen szemölcsöt is szedtek le a talpamról.
2018. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ő a legtisztességesebb, legjobb ember akit ismerek, és végtelenül szeretem. Be is ismerte, hogy hazudott, számtalanszor bocsánatot kért, "

Vagy nagyon rosszul választasz barátokat, ismerősöket...

Vagy a végtelenül szeretni miatt hazudsz magadnak.

Egyik sem normális.

A tényeken nem lehet változtatni. A bizalom megreccsent, a bogár kikelt. Tetszik vagy sem, de ez már csak nyűglődés lesz. Ettől függetlenül szeretheted még őt nagyon és ő is téged, de a felhőtlenség már a múlté. "keserédes"

2018. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Én is elhagynám.


Nagyon hosszú tudnék most lenni, mert felháborító... de megtartom magamnak.


Lényeg, hogy megkérted a tesztre, ő meg átvert, következésképpen HPV-d lett.

2018. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Béla a királlyal értek egyet. N
2018. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

# 3/4

Az ajakherpesznek semmi köze a szexuális úton elkapható társához. Úgy, ahogy a szemölcsöknek sem.

De a HPV valóban rengeteg embert érint. Rengeteg hordozója van.. továbbá elég sok helyről el lehet kapni, nem is feltétlen kell aktusra sem gondolni. A nővérem egy törülközőről kapta el az orvosa szerint.

2018. febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondom azt, hogy a bizalom nem véd meg semmilyen betegségtől, és mielőtt elhagyjátok a gumit kérjetek teljes szűrést mindenre.

Ilyenkor mindig az a válasz, hogy milyen kapcsolat az, ahol nincs ennyi bizalom.

Bőven elég, ha egy partnere volt előtted, attól is elkaphat akár több fertőzédt is. Akkor is, ha tiszta, ápolt, ő és az exe is.

Levonod a tanulságot aztán mész tovább.

2018. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvasod a HPV terjedését, akkor hamar rájössz, hogy nem csak tőle lehet elkapni és nem ártott volna a védőoltást időben beadatni. Szerintem nincs alapja a mérgelődésednek, mert a fertőzés nem csak nemi úton terjed.


A fentiek alapján azt hiszem mindenkiben felmerül a kérdés, hogyan kaphatom meg a betegséget? Hogyan terjed ez a veszélyes kórokozó?

A fertőződésnek két alapvető útja van, a szexuális és a nem szexuális. Az első közismerten a fő átviteli útja a fertőzésnek, mivel a vírus közvetlen bőr-bőr, nyálkahártya-nyálkahártya úton terjed. A nyakoribb nemi aktus, a több partner, növeli a fertőzés kockázatát. Mivel a HPV olyan elterjedt, a szexuálisan aktív nők életükben legalább egyszer, de többnyire gyakrabban átmenetileg vagy tartósan fertőződhetnek a HPV valamely típusával. Már korábban említettük, hogy az érett vírusrészecskék a méhnyak leváló hámsejtjeivel a hüvelyváladákba , vagy a férfi ondójába, esetleg a szájüregbe kerülhetnek. Ennek megfelelően az átvitel leggyakoribb útja a szexuális kontaktus. A condom használata lényegesen, de nem teljesen véd meg a fertőzéssel szemben. Ritkábban nedves, HPV-t tartalmazó törülköző, fehérnemű, egyes eszközök stb. is átvihetik a fertőzést.

A nem szexuális átvitel történhet elkapart szemölcsök útján is, egyik testrészről a másikra, vagy egyik egyénről a másikra.

Vér útján (transzfúzióval) a HPV azonban nem terjed, mivel a fertőzés során a vírus nem kerül a vérbe (nincs virémia).

HPV-fertőzött anyáról a magzatra kerülhet a HPV, a szülőcsatornán való áthaladás során. Szerencsére ezen átviteli út nem túl gyakori, és ugyancsak ritka az újszülöttben – csecsemőben-gyermekekben esetlegesen kialakuló légúti papillomatózis.

Kérdés, hogyan előzhető meg a HPV fertőzés?

Elsősorban a szexuális szokások változtatásával. A condom csökkenti a fertőzés veszélyét, de tökéletesen nem véd ellene. A végső megoldást a vakcináció jelentheti. Fokozott veszélyt jelent a HPV fertőzés szempontjából: sok szexuális partner (promioscuitas), 25 éves kor alatti szexuális kapcsolatok, különösen a 16 éves kor alatt kezdett szex, kapcsolat olyan partnerral, akinek sok különnböző szexpartnere volt.

2018. febr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Mint írják is van pár % esélye annak is, hogy esetleg nem tőle kaptad nemi úton. De mivel ezerszer bocsánatot kért talán mégis csak tud valamit amit nem mondott el őszintén. Mindenesetre az " Ő a legtisztességesebb, legjobb ember akit ismerek"- et ezek után gondold újra !
2018. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!