Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet egészséges gyermekünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet egészséges gyermekünk, így, hogy kiderült, hogy a párom távoli rokonom?

Figyelt kérdés
Összejöttem egy lánnyal aztán rá pár napra kiderült a nagyszülők által,hogy távoli rokonságban állunk. Kb az ük-nagyszülők lehettek unokatestvérek vagy valami ilyesmi de már ezt nem tudja pontosan senki. Igazi intenzív szerelem van köztünk,30 fölöttiek vagyunk és engem már a gyermekvállalás kérdése is foglalkoztat.
2018. febr. 26. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Örökbefogadás?
2018. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kb az ük-nagyszülők lehettek unokatestvérek vagy valami ilyesmi de már ezt nem tudja pontosan senki.



Akkor mégis ki állítja biztosra, hogy rokonok vagytok, ha nem tud senki semmi konkrétat? Amúgy ez nagyon távoli rokonság, ha még egyáltalán annak lehet nevezni, semmi baja nem lesz emiatt a gyereketeknek.

2018. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Unokatesolnal lehet, de tavolabbinal kevesebb az esely...
2018. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Lehet. Ha releváns választ vársz, a genetikai tanácsadáson megkapod.
2018. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A nagyszülők tudják csak,ők fiatalkorukba jártak közös lakodalmakba meg ilyesmi onnan emlékeznek rá,hogy valamilyen rokonságban állnak.
2018. febr. 26. 11:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Ez annyira távoli rokonság, hogy már kb. semmi. Már sima unokatestvéreknél sem nagy az esély genetikai rendellenességre, sok országban engedélyezett a házasságuk is. Szóval nyugodtan lehet gyereketek.
2018. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan távoli unokatesók lehettek, ha egyáltalán azok voltak, hogy nem lesz ebből semmi gond. Ha vér szerinti testvérek lennétek sem feltétlenül lenne baja a babának, csak sokkal nagyobb rá az esély.

Szerintem menjetek el egy vérvizsgálatra, ahol kimutatják, mennyire vagytok közeli rokonok. Olyan mint egy apasági teszt, ha jól tudom. Aztán lehet kiderül, nem is vagytok rokonok.

2018. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
#6 Azért ez nem teljesen igaz, pl elsőfokú unokatesóknál még simán lehet genetikai betegség, meg amúgy is elég undorító lenne felcsinálni az egyik szülőd testvérének a gyerekét. Kb harmadfokú unokatesóknál nem számít már, bár én a harmadunokatesóimmal is rokonként nőttem fel, így eszembe se jutna ilyesmi, de a kérdező esetében ennél távolibb rokonságról lehet szó, az meg már nem gáz :D
2018. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon távoli rokonság, nem számít.

Magyarországon első unokatestvérek is köthetnek házasságot.

2018. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8, lehet persze, de gyakorlatilag már első unokatestvéreknél is alig van ennek kockázata. Pláne ha egyszeri alkalom,nem folyamatos beltenyészet. Távolabbi rokonságnak meg már tényleg semmi jelentősége ebből a szempontból.
2018. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!