Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy a barátnőm komolyan vegye a tanulmányait?

Figyelt kérdés
Ugyanazon a szakon vagyunk, de ő alig jár be néhány órára. Felvett egy csomót, de már mondta, hogy megbánta, ezért kábé a felére jár csak. Amúgy ezt a szakot nem is akarja folytatni, vagy csak levelezőn. Jelentkezett is máshova és most a 2 érettségijére készül, azt mondja, hogy ha bejárna az összes órára, és mindre készülne, akkor nem lenne ideje az érettségire gyakorolnia, ami neki fontoaabb. De én azon a ponton vagyok, hogy azért még úgy is lenne ideje. Ha 2-esekkel teljesíti a félévet, akkor is legalább megvan neki, így meg ha folytatni fogja levelezőn, akkor alig fog tudni valamit beszámíttatni. Nem hiszem, hogy már jobb belátásra fogom bírni, de sokat veszekedtünk emiatt a hetekben. Megpróbálom őt támogatni a döntéseiben, de ezt nem tudom megérteni.

2018. márc. 1. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az ő dolga és foglalkozz a saját tanulmányaiddal.
2018. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátnődnek arra kellene rájönnie, hogy ezt a szakot nem akarja. Aki azt mondja, hogy "max. levelezőn folytatom", és erre nincs komolyabb oka (pl. nem támogatják egyáltalán a szülei, még lakhatásban sem, így szüksége van állandó munkahelyre), az általában nem is akarja az adott szakot.


Ráadásul gondolom, hogy azért érettségizik újra, mert másik szakot akar választani.


Kívülállóként én azt gondolom, hogy ez nem az ő útja, nem szereti, így ne vergődjetek rajta.



22/N

2018. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom amit az első. Ha magától nem motivált, akkor hiába csinál meg több tárgyat, úgysem fog belőle lediplomázni, akármit mondasz. Viszont ha támogatod abban amit tanulni akar, később még nagyon hálás lesz.
2018. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

>de ezt nem tudom megérteni.


Akkor még dolgozz rajta. Találja ki, mondja el, értsd meg. Nem feltétlenül kell egyetértened vele, de meg kell értened. Nem feltétlenül az a jó megoldás, ha ezen a szakon marad.

2018. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Egyébkémt én nem vagyok ellenére a másik szaknak sem. Ő maga mondta, hogy a mostanival nincs semmi baja, ezt is szeretné befejezni, mert érdekesnek találja, csak azt nem tudja elképzelni, hogy ilyen területen dolgozzon. Szóval én csak ezért nem értem meg, hogy ezt a félévet miért hagyja így elúszni. Ha azt mondaná, hogy be se akarja ezt fejezni, akkor elfogadnám, de így szerintem meg saját magával tol ki.

2018. márc. 1. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátnőd nem tudja mit szeretne. Amit tényleg szeretne azt biztos szìvvel lélekkel csinálná. Mindenbe belekap...

Csak nehogy a párkapcsolatok terén is ilyenné váljon. Jó lenne neki veled is de még kalandozna is.

Van egy olyan érzésem, hogy te neked vannak konkrét céljaid az életben akár a barátnőddel is terveznél. Ìgy szerintem nem lehet vele.

2018. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért ezt szerintem ne vetítsd ki a párkapcsolatunkra. Igen jól megvagyunk. Amúgy meg te sose változtattál semmit az életedben ugye?
2018. márc. 1. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!