Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudnál barátkozni azzal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnál barátkozni azzal, akivel régebb a párod csókolózott? Mit gondoltok a helyzetemről?

Figyelt kérdés

Röviden: Három éve vagyunk együtt a párommal. Neki még régebb volt egy jó haverja és egy lány barátja, akik azóta egy párt alkotnak. Pár évvel ezelőtt, mikor még mind szinlgik voltak, volt pár nap, amikor 'együtt voltak' mármint csókolóztak(csak) aztán rájöttek, hogy egyikük sem érez semmit a másik iránt és maradtak továbbra is barátok, majd a lánynak a párja lett ez a haver. Aztán jöttem én és azóta együtt vagyunk.


Egyre több közös programunk volt velük, mivel legjobb barátja az én páromnak a fiú, és őszintén, a lány is nagyon normális, nagyon jó barátnőm lett nekem is.

Viszont sokszor eszembe jut az, hogy régebb volt közöttük ez a dolog és nyugtalanság önt el. Az éjjel is volt ezzel kapcsolatban egy rémálmom és újra nagyon bennem van ez a dolog, hogy normális-e ez a jó baráti viszony pont ezzel a lánnyal?

Ti mig gondoltok erről? Nincs semmi jelentősége, hisz mindenki jól megvan a saját párjával és nem szerették egymást, vagy azét nem egészséges dolog ez igy?

Voltatok-e hasonló szituban?

21N


2018. márc. 2. 10:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Persze beszéltem erről a párommal is, azt mondta akkor csak hülyéskedtek, mivel egyiküknek sem volt senkije és egy buli alkalmával csókolóztak, megpróbálták milyen lenne, de nagyon hamar rájött, hogy nem is tekint rá lányként, nem jön be neki és nem volt semmi értelme.


Azért kiváncsi vagyok arra, más hogy vélekedik erről, nyugodjak meg teljesen és ha tényleg normális a lány kár lenne emiatt tartanom távolságot?(Alig van barátnőm és ő nagyon rendes velem, ő is legjobb barátnőjének tart engem)

2018. márc. 2. 10:40
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem volt hasonló szitu, de szerintem ebben nincsen semmi. Még csak nem is ismertétek egymást. Szerintem ne stresszelj ezen.
2018. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ahogy a férjem is jóban van egy exszemmel. A felnőtt lét egyik velejárója, hogy nem viselkedünk úgy a partnerünkkel, mint az ovisok a homokózban, hogy "az én lapátom". Emberek vagyunk, próbálkoztunk társat keresni, van, ami nem működött és van, ami működik. Attól, hogy valakivel nem működött egy párkapcsolat, barátok még lehetünk, hiszen valami közös mégiscsak volt bennünk, ha úgy gondoltuk, érdemes megpróbálni. Persze attól is függ, hogy sikerült -e intelligensen kezelni a kapcsolatot és a lezárást, feldolgozást. De ha igen, akkor ebbens semmi gond nincs.


Neked pontosan mi a problémád a helyzettel? Mert nem hiszem, hogy a csókolózás. Önbizalmaddal lehet gond, ha úgy érzed, ez a lány veszélyeztethet egy 3 éves (!) kapcsolatot!

2018. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából nagyon ritkán jut ez az eszembe, időszakosan. Van, hogy egy csomó programra megyünk négyesben és semmi gondom nincs, nagyon jól elvagyunk.

Aztán valamiért eszembe jut és elkezdek agyalni kicsit rajta, hogy normális-e ez igy? Valami csak tetszett nekik egymásba, ha úgy gondolták megpróbálják, mi van ha még sokat vagyunk igy együtt és újra megtetszik. Aztán meg ellentmondok magamnak és arra gondolok, hogy azt már úgyis lezárták, utána is csak barátok maradtak, hiába nem volt senkijük, akkor ezután se lesz semmi.

Szóval ez mind a fejemben zajlik le, hol eszembe jut és aggódom, hol nagyon jó társaságnak tartom és örülök a barátságának.

Most azt hiszem amiatt jutott eszembe ez, mert valahogy felbukkant egy lány akivel régebb bejöttek egymásnak nagyon, persze a párom nem törődik vele, csak ez kihozta belőlem és elgondoltam kikkel milyen viszonyban volt, ki tetszett neki, ki van most jelen és ilyenek. Kb emiatt eszembe jutott ez a dolog is és gondoltam megkérdezem, ti hogy vagytok ezzel.

2018. márc. 2. 11:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jóban vagyok a párom egy havernőjével akivel régen smároltak, illetve a párom is jóban van egy régi exemmel. Szerintem ebben semmi fura nincs. 26/N
2018. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túl reagálod. A barátod ezt őszintén elmondta, ez nagy dolog mert sokan ilyen helyzetben lapítanának.

Nem évekig voltak együtt, hanem talán csak napokig, nem mentek tovább a csóknál mert nem vonzódtak egymáshoz szexuálisan.

Szerintem is az önbizalmaddal van a gond, bíz magadban és a párodban, volt esélyük kapcsolatba bonyolódni, de nem tették mert semmi nem vonza őket egymáshoz.

2018. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
81%

Konkrétan a párom összes barátnője(néja), akivel valaha elképzelte magát a jövőben nagyon jó barátaink.

Az egyik egy sebész nő, a másik pedig régen rockbandában volt énekes. Minden évben elhívjuk őket egy közös összeröfennésre, az egyik esküvőjén voltunk is.


Itt mondjuk csók nem volt, de valaha a párom nagyon kedvelte őket és nem zárkózott volna el egy párkapcsolat elől.


De én sosem éreztem ezzel kapcsolatban rosszul magam. Az igaz, hogy megfordult a fejemben, mi lenne ha... de én bízok benne, ő bízik bennem. Ha akarna valamit tőlük, akkor azt már rég megtehette volna. És én itt ezt le is zártam. Nem hagyom, hogy a fantáziálgatásaim egy feltételes esetről megmérgezzék a valós jelenem.

2018. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Az a baj, sokat agyalok és gondolkodok, magamban boncolgatom a dolgokat, ezt valahogy kontrolállnom kellene.

Sikerült megnyugtatnotok egyébként, ezek a pozitiv példák sokat segitenek, hogy én se aggódjak! Azért még szivesen olvasok véleményeket :)


Esetleg tudtok ajánlani valami könyvet vagy videót, amivel erősithetem saját magam a kapcsolatomon belül?

2018. márc. 2. 11:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha te RÉMÁLOMNAK élsz meg egy évekkel ezelőtti kapcsolatnak sem nevezhető csókolózást, akkor nagyon súlyos gondjaid vannak.


Még olyan fiatal vagy, hogy talán kinövöd, de én a helyedben nem bíznék ebben. Intenzíven kezdenék foglalkozni magammal. A jelenlegi állapotodban saját magadnak teszel keresztbe, de nagyon.

2018. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A normalis az lenne, hogy total leszarod a dolgot. De jon az agyalas, hogy, “na, de megis, csak volt valami erzelem stb”. Ezt nem lehet elkerulni, ha az erzelmek elojonnek, az ember meghulyul. Ezert mondom azt, hogy egy kapcsolatban az exek jelenlete semmi jora nem vezet, kiveve ha a kapcsolatban levo felek szellemi szintje, megugorja a az agyalas szintjet es ezaltal tulteszik magukat a dolgon, nem agyalnak rajta. De az erzelem felulirja a logikat, es jon belole az a “na, de megis, mi van ha...”. Vagy fogadd el, es lodd ki a dolgot, vagy pedig szakits, es keress olyat, akinek nincsenek szalak kotve a a volt “kapcsolataihoz”.
2018. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!