Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a szituban hogy ne legyek hülyep. A?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő. Nagyságrendekkel több pénzt keresek, mint a vőlegényem; nagyjából 4-5x annyit.


Közös bankszámla nincs, vállalkozók vagyunk és csak így tudjuk megoldani.


Az ő bankszámláján néhány százezer forint maradt (nagyobb kifizetéseket vár egy hónapon belül) így két hete odaadtam neki az egyik bankkártyámat, hogy használja azt ha vásárolnia kell. Nem költ hülyeségekre, de most például nagyon sok kp-t próbált vele felvenni, hogy kifizessen egy céges megbízást amit eleve nem értek - fizesse a saját cége pénzéből nem?


Megmondom őszintén, hogy kicsit hanyatt vert, hogy mióta gyakorlatilag csak az én számlámról folyik kifelé a pénz, milyen gyorsan apad. Azt hittem és komolyan azt éreztem, hogy mivel az egész életünk közös, ez nem fog rosszul érinteni... de basszus nem is tudom, annyira zavar, hogy én fizetek mindent.


Be vagyok feszülve és nem tudom mit mondjak, hogy ne sértsem meg. Tök idiótán viselkedek...


Rólam azt kell tudni, hogy gyerekkoromban nagyon szegények voltunk, ezért a pénzhez való hozzaallasom nem egészséges, tudom és igyekszem változtatni rajta. De most egy merő görcs vagyok, hogy tepernem kell mint a barom, hogy továbbra is tudjak gyűjteni és ne kerüljünk mínuszba.


Őszintén, ti hogyan próbálnátok vagy hogyan tudjátok ezt ésszel, okosan kezelni és nem kirobbantani egy tök felesleges vitát, ami még a pasi férfiasságát is megtiporhatja? :/ Ezt nagyon nem akarom de nagyon becsípődtem most...


Volt olyan egyébként, hogy nekem nem volt pénzem és o fizetett mindent. Voltunk mi már mindenféle felállásban. Azt hiszem az én fejemben van a baj és nem tudom hogyan oldjak ki :(


2018. márc. 3. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Így mondd meg, ahogy itt leírtad, hogy neked probléma, ha ilyen sokat költ.


Egyezzetek meg egy fix összegben, amit felvehet havonta, és azt vagy utald át hónap elején az ö számlájára, vagy a kártyán állíttass be egy összeghatárt.

2018. márc. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Még esküvő se volt de már a pénzen megy vita.. Amugy én férfinak semmit se fizetnék,azért férfi h keresse meg magának. Csak ma megcserélődött a szerep,a nő tarthatja el a családot a belét kidolgozva, pasik meg heréskednek és ingyen élnek.
2018. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen ez olyan kézenfekvő; de tudod, azt hiszem ha nőként úgy osztanán a vőlegénynek a havi apanázst, mint gyereknek a zsebpénzt... hát nem tudom melyikünk nemi szerepét rombolná hatékonyabban. :/


Tudom, hogy dolgozik sokat és nagyon tisztességesen, és tényleg hamarosan kifizetnek neki néhány elvégzett munkát de valahogy nem tudok szabadulni attól az érzéstől, hogy zavar, hogy én pénzelem 1 hónapja.


Normál esetben amúgy nem számolgatjuk, hogy ki mire mennyit fizet, néha egyikünk másszor másikuk. Akkor minden kiegyensúlyozott, nem megy az adok-kapok. Ez az egyoldalúság borította meg bennem a dolgokat.

2018. márc. 3. 17:33
 4/15 A kérdező kommentje:

Ne heréskedik és nem él ingyen. Rengeteget dolgozik, de most így jött ki a kifizetés. Én nagyon sok pénzt keresek, ezt nem is várom el hogy uberelje és nem érdekel ha nem tudja.


Tényleg úgy érzem a fejemben a hiba.


Egyébként köszönöm, mert hatalmas feszültséget ki moldott bennem pusztán az, hogy ezt leírhattam. Pont emiatt nem let vita. Mire hazajön már túl leszek ezen a begolyózáson.

2018. márc. 3. 17:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális kapcsolatban(nálunk legalább is) ez úgy működik, hogy nincsenek tabuk. Mindent megbeszélünk, akár vacsora alatt. Azt is ami jó volt aznap, de ha valami nem tetszik nem söpörjük a szőnyeg alá. Pláne nem őrizgetjük magunkban, csak hazavágja az embert idegileg. Itt konkrétan meg kell beszélni, mennyit-mire költött, jónak tartja e, lesz e ilyen a jövőben, mégis mire számíts. Nem kell szívbajosnak lenni.
2018. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Közös számla, mindketten beraktok x összeget, közös dolgok onnan fizetve, minden egyéb saját számláról


Amúgy: házassági szerződés

2018. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen megértelek, kérdező, voltam hasonló felállásban, és szintén nem egy gazdag családból származom. Ha gyakorlatilag közös kasszán vagytok (csak technikailag nem a bankszámlák miatt), akkor szerintem az az alap, ha leültök és megbeszélitek, hogy mekkora az a keret, amit a közös kiadásaitokra el lehet költeni. Teljesen normális, hogy ha késnek a bevételek, akkor átmenetileg csökkentitek a kiadásokat is. Az szintén alap, hogy ha a megbeszélteken kívül egy nagyobb összeget adnátok ki (bármelyikőtök), akkor azt előzetesen egyeztetitek. Ettől senkinek az egója vagy "nemi szerepe" nem sérül, utóbbit egyébként sem igazán lehet értelmezni, ha alapból te vagy az, aki többet hoz a konyhára. Ha ez nem férfiatlanítja a vőlegényedet, akkor az sem, ha tartózkodik tőle, hogy a megkérdezésed nélkül komoly összeget vegyen le a kártyádról a saját vállalkozására.:-) Verd ki ezt a fejedből, hogy hülye pitsa vagy, csak azért, mert rosszul érzed magad olyasmitől, ami egy normális kapcsolatba tényleg nem fér bele. Még házassági vagyonközösségben sem, hát még anélkül...Egyébként én kötnék a helyedben házassági szerződést az esküvő előtt.
2018. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Először kérd vissza a kártyát, hogy megnyugodj. Találj ki valamit, hogy most az üzleti ügyeidet arról kell intézned, ilyesmi.


Szerintem nem jó megoldás a közös számla, már ne haragudj meg azért amit írok, de ha ő csak így snassz ennyit kiszed a tiédről, akkor el tudom képzelni, hogy a közöset is kivenné egybe, és a saját cégét finanszírozná vele, utána meg nézne rád mint borjú az új kapura, hogy segítsd ki. Mert tudod mi itt a legnagyobb baj? A hozzáállása. Örülnie kellett volna, hogy használhatja a kártyádat, de ő kb. rárabolt... Nem tűnik úgy, hogy egészséges kapcsolat lesz köztetek, ha ő ilyen jellem.


Max. úgy tudom elképzelni, hogy elkülönítitek a pénzügyeket ahogy eddig. Mindenki fizet egálban, legfeljebb ha te olyan sokkal többet keresel, akkor egyedül állod a közös nyaralást. De így, hogy nyomatod hozzá a lóvét... így nem működik.

2018. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

nem nagyon értem, hogy ha a férfinak vant több százezer forint a számláján, akkor miért kellett neki a bankkártyád. Azt pláne nem, hogy a megkérdezésed nélkül miért akart nagyobb összeget levenni a saját céges kiadásaira. Szerintem nem ok nélkül zavar ez téged! Egy ilyet meg kell beszélni, nem lenne pofám senkinek a számlájáról nagyobb összeget levenni, ha az van megbeszélve, hogy csak bevásárlásra kell.

Simán lenyúlja a pénzedet, és még te tépelődsz, hogy jaj csak meg ne sértsd.

Szerintem védd le magad, és valahogy külön gyűjtögess, ne a bankszámládon legyen a pénz, fektesd be valamibe, ingatlanba, állampapírba, akármibe, hogy ne férjen hozzá. És ha összeházasodnátok, előtte ügyvéddel beszélj, hogy hogy védheted le magad a férjeddel szemben.

2018. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem te hülyére vagy véve, tuti van neki titkos számla is,férfiaknak mindig akad h könnyen leléphessenek.. Te meg pénzeled..
2018. márc. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!