Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mentális betegségben szenvedőv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mentális betegségben szenvedővel lehetetlen normális kapcsolat?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt kérdéseket, válaszokat ezzel kapcsolatban.

Sajnos elég elkeserítőek a válaszok. Valakinek van tapasztalata?



2018. márc. 7. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ, milyen mentális betegség. Sokfajta van. Van amelyikkel könnyebb együtt élni mind a betegnek, mind a körülötte élőknek, van ami ellehetetlenítheti a normális életet mindkét fél számára.
2018. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon sok ilyen betegség van, az se mindegy, hogy melyik, mit teszel azért, hogy megjavulj...stb.


Normális kapcsolata hogy lehet valakinek, aki eleve mentális beteg?


Kérdező, ugye ezt te se gondoltad komolyan?


Normális kapcsolata két egészséges embernek lehet, ahol az egyik fél már sérült, ott már különleges kapcsolat alakul ki.


Van, aki tolerálja, van, aki nem.


Nagyon sok mindentől függ.

2018. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 7 diagnosztizált mentális betegségem is van, mégis 5 éve vagyok párkapcsolatban, és gyereket is nevelek. Szóval nem, de ez attól is függ, milyen betegségről van szó. Nem mindegy, hogy mondjuk pl szorongás vagy skizofrénia.
2018. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, bár tényleg nem mindegy, miről van szó. A kulcsszavaidban a bipoláris zavar és a borderline szerepel, velük szerintem egészen biztosan esélytelen. Maximum akkor látnék rá esélyt, ha az illető terápia alatt lenne, amit nagyon komolyan venne és küzdene magáért, de sajnos ekkor sem túl sokat. Tapasztalatból beszélek sajnos, volt bipoláris emberrel dolgom, borderline pedig anyám volt, szisztematikusan pokollá is tette mindenki életét maga körül.
2018. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bipoláris a párom.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. márc. 7. 12:35
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Te választottad őt, gondolom azért, mert képes vagy tolerálni és elfogadni a betegségét és őt így, ahogy van.

Akkor most mi a problémád? Ha zavar, akkor miért jöttél össze ilyen emberrel?


Tudom, szereted...stb. Ismerem ezt a szöveget. Ha szeretnéd, akkor nem merült volna fel ez a kérdés.


Minden kapcsolat csak a két félen és annak hozzáállásán múlik.

2018. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Hát bipoláris személyiséggel nagyon nehéz. A párom anyukájának volt...amit láttam, tapasztaltam néha, hát ja... egyébként nem kizárt szerintem, de az is érdekes ám, hogy sokan úgy élnek együtt valakivel, hogy nem is tudják, hogy valami kehéje van
2018. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Megy ez a hétköznapi életben is, hisz sokaknak van ilyen problémája papír nélkül, mégis megvannak.
2018. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7%

szimpla válasz: igen.

maradjanak meg szépen maguknak vagy egymásnak. a normális embereket ne tegyék tönkre. és ezt úgy mondom, hogy engem is diagnosztizáltak egy rakás idióta "betegséggel" mint depresszió, bipoláris zavar, etc. egy nagy kamu az egész. ha valami bajod van az életeddel, változtatni kell rajta mert a gyógyszerek csak abban fognak segíteni hogy megh.ülyülj és simán ne foglalkozz a bajaiddal. aki ilyen az meg is érdemli a magányt. aki meg nem tudja megmondani hogy mitől depressziós, csak "hát ő csak úgy depis", az meg csináljon magával amit akar, a kezei vagdosásával kezdve a budiban való okádásig. tapasztalatom nem teljesen ilyen fogyatékossal volt, "csak" kórosan önbizalomhiányossal. na, az folyamatosan ordibált, féltékenykedett, fenyegetőzött azzal hogy megöli magát (mintha érdekelne bárkit is), lecsekkolta az üzeneteimet (tíz mp késéssel válaszoltam már "megcsalom") stb. totál tönkrevágott és az időmet pazarolta, dehát akkor még énis megérdemeltem. egy szó mint száz, ha valaki képes egy ilyennel kapcsolatba belemenni, hát.. az meg is érdemli amit kapni fog.

2018. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Én bipol vagyok és a párom remekül tudja kezelni. Bár szerencsére mostanában nem annyira durva.

Egy depresszióssal nehezebb dolgod lenne.

2018. márc. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!