Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet úgy harmonikus kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet úgy harmonikus kapcsolatot kialakítani, családot alapítani, hogy nem vagyok szerelmes?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretek vele lenni, megértjük egymást. Ő családot szeretne, gyereket tervez velem. Alapjában nincs problémánk, éldegélünk békésen, mindketten dolgozunk, elég jól keresünk. Mondhatni tökéletes lenne minden, de részemről nincs szerelem. Életemben egyszer voltam szerelmes, 5 évvel ezelőtt szakítottunk, és én sohasem tudtam elfelejteni. A mai napig álmodok vele, pedig ő már éli az életét. Vele képzeltem el az életemet, úgy gondoltuk, hogy egyszer egy család leszünk.

A párommal viszont nincs meg a rózsaszín köd, nincs bizsergés, "csak" elvagyunk. Lehet így élni hosszú távon? Én úgy érzem, ha 5 év alatt senki nem tudott megmozdítani bennem valamit, akkor ez így már jól is van...

A párommal tiszteljük egymást, én nem csalnám meg soha, de félek, hogy a nagy halogatásban elmegy az idő. 34 éves vagyok, a gyreket sem lehet sokáig halogatni, nem szeretnék 40 fölött szülni.

Kicsit hosszú lett, de a lényeg, hogy ilyen kapcsolat lehet hosszan tartó, vagyis érdemes-e szerelem nélkül élni.


2018. márc. 7. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egész történetnek ez a legnagyobb problémája:


"A mai napig álmodok vele, pedig ő már éli az életét. Vele képzeltem el az életemet, úgy gondoltuk, hogy egyszer egy család leszünk."


Nem zártad még le a múltadat. Úgy soha nem leszel boldog, ha a múltban élsz.


El kell döntened, hogy mit akarsz valójában.


A szerelem egy idő után elmúlik és átveszi helyét a sokkal mélyebb szeretet.


Azonban te még az exeden gondolkodsz, vele álmodsz, ez a probléma.

2018. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Lehet így család, csak a gyerek fogja megsz..pni
2018. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minek? Hogy ha újra jön a szerelem, akkor otthagyj csapot-papot? Mert azt fogod tenni.

Nem kötelező minden nőnek gyereket szülni.

2018. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
34 éves vagy... Ha gyereket szeretnél, akkor most vannak az utolsó éveid. Én nem várnék tovább, főleg, ha jól megvagytok. Viszont valahogy az exen túl kéne lépni, ez nem egészséges. Az pedig mindenképpen jó, ha a férfi a szerelmesebb. Tapasztalataim alapján azok az életképesebb kapcsolatok.
2018. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én lehúztam így egy négy éves kapcsolatot, aminek a végén beleőrültem az érzelmi sivárságba. Ha nincs szerelem, akkor a mély szeretet nem fogja átvenni semminek a helyét, csak még jobban azon gondolkozol, hogy mi értelme van annak, hogy együtt élek Bélával, aki gyakorlatilag akárki más is lehetne, mert csak lakótársak vagyunk.


Én bevallom őszintén, halálosan rettegtem szakítani, azt gondoltam, hogy ezek után csak a magány, 82 macska, és az örök szomorúság vár, mert ha sose sikerült az első nagy szerelem után újra hasonlót érezni (eltelt 5 év) akkor már sose.


Végül meghoztam ezt a döntést, több éves együtt élés után, gyakorlatilag az egész életem felborult, rettentő nehéz volt, sokat bőgtem este, hogy talán rossz döntés volt, majd pár hónappal később, amikor végre úgy döntöttem, hogy kicsit koncentrálok a karrieremre, személyes fejlődésemre, belebotlottam az akkor még leendő férjembe, és újra ugyanazt a lángoló szerelmet éreztem, mint régen, és amiről azt hittem többet nem fordul elő.


Szóval ha a saját példámból kéne tanácsot adnom, akkor ne félj kockáztatni, mert még mindig jobban meg fogod bánni, hogy nem mertél fiatalon kockáztatni, mint azt, hogy végül beérted egy középszerű kapcsolattal.

2018. márc. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez így, stabilabbnak néz ki, mint a nagy rózsaszín köd, házasság, gyerek, múlik a köd és kiderül, jön a napi veszekedés, marakodás.
2018. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet persze,miért ne lehetne?! Van akinek irtó fontos a szerelem és máshogy el se tudná képzelni,van akinek egy társ kell,akivel jól kijönnek és jókat tudnak mondjuk beszélgetni,stb,stb...hogy neked mi a prioritásod,mik az igényeid,azt neked kell tudnod,meg érezned.
2018. márc. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok nő nem szerelemből házasodik. Nem kaphat mindenki "alfát" vagy "herceget fehér lovon".Mert egyszerűen nincs ennyi szuper férfi! Pedig minden nőnek ebből a kategóriából kellene. Aztán egy idő után ketyeg a biológiai óra. A legtöbb nő szeretne gyereket szülni. Ilyenkor jön képbe Átlag Béla. De fordítva is lehet ugyanez, a férfiaknak sem mindig jön össze.
2018. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!