Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy közöljem a párommal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy közöljem a párommal, hogy ha nem ő tart el, nem vagyok köteles minden házimunkát én csinálni? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Anyukám sokat tartózkodik az élettársánál, igy még nem hivatalosan, de olyan mintha a párom hozzám költözött volna.

Én itthonról tanulok még, jelenleg nincs munkám csak egy kis ösztöndijam, anyukám segit még mindenben, ritkábban van itthon viszont a számlákat még ő fizeti és kajára is hagy pénzt nekem.

Igy mondhatni egyedül vezetem a háztartást(kertes ház+állatkák) Megtanultam és szeretek is főzni, sütni, jól esik étellel várni haza munkából a párom.

Az egyetlen ami zavar, hogy ezt ő természetesnek veszi, persze értékeli és dicsérget, viszont alig-alig akar beszállni az itthoni dolgokba.

Mindig kérlelnem kell, hogy mosogasson már el, amig összeszedem a házat, ketten azért eléggé kupit tudunk csinálni. Ő ezt úgy veszi, hogy nekem segit be vele, nem alap dolog megtennie hisz mondhatni itt lakik.

Ha kérlelem, szólok valahogy megcsinálja, de kezd nagyon idegesiteni, hogy folyton szóvá kell tennem.


Mi a véleményetek? Ha itthon vagyok meg kellene ezeket mindig tegyem, ne ő munka után(rugalmas a munkaideje)Úgy gondolom, hogy ha az a helyzet lenne, hogy ő dolgozik, én pedig háztartásbeliként vagyok, tehát az ő pénzén élünk akkor szó nélkül megcsinálnék ennyit. Viszont ebben az esetben illene neki is beszállnia, hisz a legtöbb dolgot mi vesszük(ő is hoz,ha elfogy valami) és nem ő kell fizessen ezekért, akkor a házimunkát is osszuk be valamennyire.

Szerintetek? Nem voltam még ilyen helyzetben...

20n


2018. márc. 13. 18:35
 1/9 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, hogy oké, legyen igy, de akkor más helyen fizesse ő az én részem, pl ha a városban eszünk vagy kisebb programogon, kiruccanásokon.


Nyilván mondtam neki szépen, hogy szeretném ha ő is kivenné a részét ezekből, a válasz mindig, hogy oké persze, de másnap újra kell mindent mondani és szólni mit csináljon, persze sokszor kedvetlenül áll neki.

2018. márc. 13. 18:37
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Azert a koltsegekbe (rezsi, kaja) is beszállhatna ha már betette a kis popóját. A segítség pedig alap.
2018. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Arra felkészülve közöl vele, hogy eltart majd és szépen csinálhatsz mindent.

31/f

2018. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kifogtal egy igazi diszpeldanyt!

Magyarul kell kozolni:

"Dragam, ennyi a rezsi es kaja rad eso resze. A hazimunka pedig kozos."


Egy ingyenelo, lusta troger a parod. Legalabb latod, mire szamithatsz tole a jovoben. Kell ez neked?

Normalis ferfi MAGATOL fizet a rezsibe es rendet rak maga utan.

2018. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy más mondta,adjon bele a rezsibe és a kajába. Már ne is haragudj,de beleül anyud lakásába és pénzébe és ez fel sem tűnik? Minimum az lenne,jogy nagyon besegít.
2018. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezekről alap,hogy beszélnetek kellene.Sőt, már régen kellet volna.

Egyet viszont felvetek a "védelmében". Lehet,hogy idegenül érzi ott magát és ezért nem pakol, rendezkedik. Ahogy írod még az ott tartózkodását nem véglegesítettétek le, tehát nem törvényszerű,hogy az otthonának tekintse a házat.

nekem is volt olyan pasim, aki hosszú éveken keresztül mindenben segített amire kértem, sőt, fel is ajánlotta,hogy mondjam, mit csináljon. De magától sosem tett egy lépést sem. Pontosan azért, mert az én otthonomról volt szó és nem akart ott "rendezkedni". Ezt persze sosem értettem meg, többször beszéltünk Vele erről, meg is értette, de nem változott.


Azért azt értékeld,hogy bevásárol, és ha megkéred elvégez ezt-azt, de beszéld át Vele alaposabban,hogy Te ettől többet vársz el Tőle.

2018. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Le kéne tisztázni hogy mi a pontos helyzet lakásügyben.

Ha jól értem ő csak félig-meddig lakik ott, nem cuccolt oda rendesen (talán még saját albérlete is van ahol tart cuccokat és néha hazajár?). Gondolom úgy alakult ki a helyzet hogy külön laktatok, aztán mindig nálad aludt amikor anyukád nem volt otthon, de csak mint vendég, csak időközben úgy alakult hogy heti hatszor alszik ott. Viszont "hivatalosan" még mindig vendégstátuszban van, így csak szívességből pótol néha dolgokat, de nem fizet rezsit, nem érzi magáénak a lakást így a benne adódó feladatokat se.

Ez a helyzet a legrosszabb, mert ha a napok túlnyomó többségében nálatok lakik, akkor egy két-három fős háztartásban az a fogyasztásarányos rezsi és a fogyóeszközök, élelmiszerek árának jelentős hányada.

Üljetek le, lehetőleg hárman anyudat is bevonva, és tisztázzátok hogy a családi vándorcirkuszban ki hol lakik. Anyukádon is érdemes elgondolkodni, de leginkább a pasidról döntsétek el hogy vagy ott lakik, és akkor kap egy szekrényt, hozza az összes cuccát, ennyi a rezsi és a közös megélhetési költség harmada, mától ő mosogat és porszívózik és mától ő is a háztartás része, vagy nem lakik ott, továbbra se kell csinálnia semmit, viszont akkor hetente maximum egy éjszakára jöhet, a maradékban meg oldja meg magának a kaját és a fürdést.

Tudod, jó kapcsolat alapja a pontos elszámolás.

2018. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, pontosan úgy volt, ahogy az utolsó irta. Mivel anyukám sokszor nincs itthon, ezért úgy alakult, hogy a párom állandó jelleggel nálam aludt. De még akkor is igy van, ha épp anyum is itthon alszik. Ő még a szülei lakásában a tesójával közös szobában 'cuccol' , néha, mikor nincs tesó, de itthon van anyum akkor ott alszunk. Ez kb két havonta esik 1-2 alkalommal. Persze ha hozzájuk megyünk fel, ott is kajálunk néha, anyukája megkinál, utána mindig elmosok magunk után.

De ahogy telt az idő magától kialakult igy, hogy vendég szerepből egyszercsak lakótárs is lett és ez idő óta zavar, hogy magunk után szinte mindig én kell elcuccoljak. Azért is irtam a mosogatás részét neki, mert nem várom el, hogy itt a szobába magától elrendezze a dolgokat, mert nem is tudhatja, de mosogatni és edényeket rakosgatni, földet törölni mindig kell.

Mivel ilyen 'fokozatosan' alakult igy az egész, nekem kicsit furcsa és talán túl durvának tünik úgy kérnem tőle, hogy akkor adjál pénzt a villanyra, vizre és netre is, ha már ilyen sokat vagy itt. De tudom, valahogy muszáj ezt tisztázni.

Lehet a legnagyobb bibi az, hogy anyukám van köztes helyen, ritkábban, de azért még mindig itthon 'lakik' fele-fele arányban, és azt sem kérhetem, hogy akkor költözzön ide anyóshoz és lányához, szinte egy szobába.

Remélem sikerül tapintatosan megértetnem vele a dolgokat.

2018. márc. 13. 21:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, neki is hozzá kell járulnia a közös költségekhez. Tényleg egy ingyenélő lusta tróger.
2018. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!