Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális, hogy még mindig beszél az exével és az exe anyjával?

Figyelt kérdés

20éves vagyok a párom 32. 2éve vagyunk együtt.A szakítása után 3hónappal kerültem képbe,4éves kapcsolatának lett vége.

Az első fél évünk arról szólt, hogy minden3. Mondata úgy kezdődött,hogy az"exem" vagy "az exem anyja"ezt csinálta,így csinálta ezt mondta stb....

Birzasztóan fájt és dühített,többször kértem ne tegye,de nem változtatott.végül mondtam hogy részemről ennyi volt.Végül megígéerte hogy többet nem beszél velük,mert engem szeret én vagyok a fontos stb.Ezután pár hónapig tényleg nem keresték egymást de az elmúlt hónapokban újra elkezdték hívogatni.meg írkálják neki hogy menjen el hozzájuk nekem ne szóljon(a volt nőjének is van más pasija)...szerintem nem normális dolog,hogy az irántuk érzett "kötelék"fontosabb mint amut irántam érez,és ez felülír mindent.

Szeretem,de így nem tudok létezni mellette.

Nektek mi a véleményetek,mit tennétek?


2018. márc. 16. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Az exe meg az anyja azon ügyködik hogy szét szedjenek titeket. Ha a pasid erre kapható jobban jársz ha olyan valakit keresel akinek igazán te vagy a fontos.
2018. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam,hogy sokat segítettek a páromnak,amikor az édesapja haldoklott.

Ezzel mentegetőzik,hogy ő milyen hálás nekik.....az ex anyós pedig olyanokat írt hogy nem ezt várta töle,és hogy rosszul esik neki...én erre azt mondom egy kapcsolat alapja hogy jóban,rosszban,és segitesz ahol tudsz...úgy hogy utáns nem vársz el semmit cserében.nem azért kell segíteni valakinek,hogy egy életen át lekötelezd magadnak,és a szemére vesd..föleg ugy nem,hogy másik kapcsolata van.

2018. márc. 16. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek belefér, szerintem nem normális. Engem is sértene, ha a párom csinálná.
2018. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem normális, bár tudom, hogy vannak, akik szerint az. Én soha nem értettem egyébként, hogy az exszel miért kell jópofizni, telefonálgatni, találkozni....

Én szeretek a jelenre és a jövőre koncentrálni, a múltat pedig lezárni, mert nem véletlenül lett az ex múlt idő. Az a dolog nem működött, vége szakadt, lezártam. Nyilván nem köpök egyet, ha szembe jön velem az utcán, de a köszönésem kívül mást nem igénylek és nem is nyújtok.

Illetve nincs az az ex, akiért kellemetlen helyzetbe hoznám a jelenem/jövőm!

Tapintat és intelligencia kérdése az egész! A te pasid híján van mindkét dolognak.

2018. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen esetben normális dolog tartani az exszel a kapcsolatot: ha van közös gyermek. Az első fél évetek még normális,hogy gyakran emlegette az exet. Ez a gyászfolyamat része. A kapcsolattartás az exszel viszont nem egészséges. Megakasztja a gyászmunkát, és lehetetlenné teszi a továbblépést. Te sajnos nem sokat tehetsz. A barátodnak kell rájönnie, hogy teljesen meg kell szakítania a kapcsolatot az exével. Én kb.3 lehetséges megoldást látok. 1. Kilépsz az egész kapcsolatból. 2. Kérd meg a barátodat, hogy mesélje el az egész kapcsolatot elejétől a végéig. Talán ha kimondja, miért lett vége, akkor könnyebb az elengedés. Gondolom okkal lett vége. 3. Javasold pszichológus felkeresését.
2018. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha én a párod helyében lennék, akkor egyrészt nem kezdtem volna komoly kapcsolatot három hónappal a szakítást követően. Négy év sok idő, rengeteg megszokással, az életük részévé vált. Nyilván nem dolgozta fel, és nem zárta le, engedte el a múltat. Belefolyt a jelenébe, ezzel együtt a te életedbe a régi élete. Azt tapasztaltam, hogy amit mások miatt tesz valaki, nem olyan hatásos, mintha önmagáért tenné. Ha miattad nem fogja tartani a kapcsolatot az exanyóssal, az nem az ő döntése. Viszont ez így nem korrekt veled szemben. Téged sem értelek Kérdező, hogy miért viselted el ezt, ha már az első félévetek erről szólt. Ott kellett volna felismerni, hogy messze nincs túl a múlton. Most már persze nehezebb, mert gondolom szereted, ő pedig nem tudja kezelni a helyzetet. Szerintem beszélgessetek egy nagyot (nyugodt hangvételben), és ha úgy látod, hogy ez még jó darabig lezáratlan marad, akkor tovább kell lépni, és hagyni, hogy egyedül tegye rendbe a kapcsolatait.
2018. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 hónap után még tuti nem volt túl az előző kapcsolatán...

Döntsd el, hogy tudsz-e még többet tenni a kapcsolatba, kvázi jobban szeretni őt és így remélni, hogy te leszel neki a fontosabb. Vagy elég, és akkor engedd útjára őt. Lehet vágyakozik vissza az exhez.

2018. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a meredek az egészbe hogy nem zàrta le magàban az egészet a pàrod és igy ugrott bele egy kapcsolatba .Persze van olyan aki kiszeret a párjàbol és tul van a lelki nehézs3geken és ugy ismerkedik màsssal .Ez nem mindegy .Én pl kb8honapig nem is ismerkedtem vagy csak flörtölgettem de semmi komoly nem volt.Nem tudtam màs férfival elképzelni egy komoly kapcsolatot ugy meg nem akartam beleugrani egy kapcsolatba hogy az exemen jàrt az eszem .Sztem gondold àt hogy egyàltalàn akarsz még tervezni vele .
2018. márc. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!