Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meg lehet menteni ezt még? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet menteni ezt még? Mi az a pont ami már azt jelzi, hogy nem lehet megmenteni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A barátommal rajtunk kívül álló okok miatt nem tudtunk eleget együtt lenni, pedig már lassan egy éve vagyunk együtt. Nagyon hosszú és komplex dologról van szó.. amit ide nem lehet összesűríteni. Annyi a lenyeg, hogy ők a családjával (szüleivel) építkeznek... jelenleg nincs munkás, ott hagyták őket és valamennyi pénzt is loptak tőlük. Állnak a munkálatok és nincs elég pénzük a folytatásra, ezért a barátom egyfolytában dolgozik, emellett egyetemre jár és az albérletet is fizetnie kell, habár azt a szülei állják, nem engedik neki hogy fizesse. Ideje nulla és teljesen maga alatt van, sajnos sok veszekedesunk van és volt emiatt, amivel úgy érzem elrontottam teljesen a dolgokat... nem bírjuk elengedni egymást, de eljutottunk már arra a szintre hogy nem tudjuk hogyan tovább. Eddig úgy volt hogy kitartunk de egyre rosszabb minden, nekem köszönhetően főleg. Legutóbb szakítottunk majdnem, azt mondta hogy már nem bírja és látja ez nekem is mennyire rossz ezért nem akarja elvenni a fiatalsagom, és nem akar nekem rosszat, az lenne a legjobb ha külön lennénk, de kozben meg annyira szeret hogy képtelen elengedni és azt mondani, vége. Az a baj, hogy sok sérelem is érte részemről, mérgemben olyan dolgokat vágtam a fejéhez, amit nem gondoltam komolyan. És ő sokszor mondta hogy erősen gondolkozzak el magamon meg az egészen. Szerintem emiatt is sok mindenben már nem úgy állunk egymáshoz, annyit veszekedtem vele ( tudom hogy nem kellett volna) hogy kissé elhidegultunk, nem működik és soha nem is működött rendesen a kommunikáció. Egyszerűen egymással képzeljük el az életünk de nem látunk kiutat. Én nem akarom, hogy vége legyen, de nem tudom a megoldást és hogy mit tehetnék, mert ha biztosítom arról hogy mellette vagyok, támogatom, az sem elég... attól még szar a helyzet ugyanúgy és látom, hogy egyre mélyebbre süllyed a mocsárban. Az sem segít, hogy túl kötelességtudó és otthon mindenben rendelkezésre áll a szüleinek.. kb én vagyok az utolsó a sorban, velem van a legkevesebbet de azt mondja, hogy ez őt bántja a legjobban, ahogyan az is hogy nem tudja megadni nekem azokat a dolgokat, amiket korábban megtudott volna, hiába mondom hogy ez engem nem érdekel.. ő sérelmezi hogy nem tudunk utazni menni, nem tud ezt meg azt venni stbstb..

Én azt gondoltam, hogy egy kapcsolat a kitartásról szól és hogy bármi legyen, egymás mellett marad két ember ha szeretik egymást. Neki is mondtam ezt és erre az volt a válasza, hogy nem, arról a házasság szól és ideális esetben nem akarja hogy nekem az ő gondjait kelljen hallgatnom nap mint nap és várnom kelljen rá. Mégis amikor utoljára találkoztunk, és elakartam köszönni tőle egy sziával örökre, nem engedett...

Mi a véleményetek? Van értelme?



2018. márc. 25. 13:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
egy pillanat, hozok be popcornt
2018. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Ezt neki kell magában lerendeznie. Támogatni támogathatod, de minden ember a saját sorsáért felelős. Neki kellene rendszert vinni az életében, valamiféle megoldást keresnie, például átmegy levelező szakra és úgy dolgozik mellette. Máris kevesebb időt ölelne fel az egyetem.
2018. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

#1 Adsz nekem is? :)


Kérdező, hát elolvasva ezt a leírást, én nem sok jövőt látok benne, szerintem itt jócskán a sajnálat és görcsös ragaszkodás dominál nálatok a szerelem/szeretet helyett, amiben egyikőtök sem boldog.

2018. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy valamilyen távkapcsolat is ez mert csak akkor van Pesten amikor egyetemre jár, kb 4 napot a heten... arról nem is beszélve hogy nincs hol együtt lennünk mert szobatársa van.
2018. márc. 25. 13:15
 5/29 anonim ***** válasza:
De akkor milyen albérletet fizet?
2018. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt mindenki annyira tud megmenteni egy kapcsolatot, amennyire energiája/kedve van elviselni a kapcsolat problémáit. Ha nekem nincs energiám másokra, akkor akár a kisebb, számomra zavaró dolgok hatására felfogom adni a dolgot, mert nem fogom vesztegetni az időm egy problémás párkapcsolatra, nem mászáj kapcsolatban lenni. De ha valaki ennyire görcsösen ragaszkodik ehhez, az az ő baja.

Másrészt szerintem, ha egy kapcsolatban több negatívum van, mint pozitív, az már nem éri meg senkinek semmilyen esetben.

2018. márc. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon hasonló helyzetbe kerültem a feleségemmel az utóbbi hónapokban. Mindketten elfoglaltak vagyunk, utolsó helyre kerültünk egymás életében. Pedig szeretjük egymást, és együtt képzeljük el az életünket.


Ha elfogadsz egy tippet: női oldalról egy kapcsolat megmentésére van egy nagyon jó módszer, ami minden egészséges férfinál szinte mindig működik. Gondolom, nem kell nevesítenem, de azért gyengébbek kedvéért megteszem: tekerd fel egy kicsit a lángot a hálószobában. Legyél te a vigasza, az öröm az életében, a jutalma a napja végén, akkor is, ha úgy érzed, nem szolgált rá. Hidd el, hogy egy férfinál ez döntő pont lehet. Ha sikerül elérned, hogy úgy érezze magát, hogy bármit kérnél tőle, megtenné, akkor pedig kérd azt, hogy nyíljon meg neked, meséljen arról, ami nyomasztja, engedje, hogy együtt próbáljatok úrrá lenni a gondokon. Utána beszélhetsz arról is, hogy te hogyan szeretnéd, hogy ő foglalkozzon veled. Több beszélgetésre, közös programokra vágysz? Vagy csak arra, hogy hozzábújhass a tévé előtt? Mindegy, a lényeg, hogy mondd el neki te is a vágyaidat. Hidd el, hogy a női gyengédségnek nagyon nehéz ellenállni. Akármiket mondtál neki, akármiket vágtál a fejéhez, a gyengéd közeledésedre mint egy buborék elillan az egész a fejéből, és csak te leszel a figyelme középpontjában. Tudom, hogy ez sekélyesen hangzik, de hidd el, nem az. Látom abból, amit írsz, hogy szeretnéd megmenteni a kapcsolatotokat, és úgy tűnik, ő is ugyanezt szeretné. Ha így van, akkor érdemes ezzel megpróbálkoznod. Ha nem jön be, még mindig szakíthattok, de te legalább megpróbáltad, amit lehetett.

2018. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Ez csak ragaszkodàs ő benne van egy ördögi körben amiből nem tud egyenlőre kilépni. Te meg vàrsz rà hatha szerencséje lessz és kettőtökre tud koncentràlni. De nincs közös jövőtök egyszerűen az életetek màs szakaszaban jartok ő nem bír el egy kapcsolatot nem fér az idejébe te meg szeretnél màr komolyabbat tàvkapcsolattol .Keress olyat aki nem ennyire elfoglalt az idődet pazarlod és mikor már oda jutsz hogy gyereket szeretnél akkor eszmélsz rà hogy vartál vkire aki még nem tud családot alapitani a körülmények végett .Gondold àt alaposan mielőtt döntenél .
2018. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
7. Igen, én is erre gondoltam, de mint mondtam, sajnos nincsen rá helyünk és alkalmunk/lehetőségünk... ezért még csak meg sem tudom kísérelni, hogy bevessek ilyen dolgokat, pedig tudom hogy az nagyon jól működik köztünk.. találkozni is alig tudunk, nem hogy együtt aludni :(
2018. márc. 25. 15:10
 10/29 A kérdező kommentje:
De akkor azok alapján amit írtátok, már nem szeret, csak ragaszkodik hozzám?
2018. márc. 25. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!