Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy értessem meg velük hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg velük hogy ő nem ilyen ember?

Figyelt kérdés

A párommal közös lakásban élünk, néhány napja a szüleimnél voltunk és kicsit összebalhéztunk. Ő kicsit megszorította a karomat, a szüleim előtt. Most a szüleim a fejükbe vették hogy ő engem biztos otthon is ver, és hagyjam ott. Hozzáteszem a 3évünk alatt sose bántott, hozzám se ért még egy újjal se, nem értem mi történt vele. A lakást a szüleimtől kaptam kb 6 éve, és most apám a fejébe vette azt is, hogy ha nem szakítok a párommal, akkor mind a 2en repülünk a lakásábol.

27N.



2018. márc. 30. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha én folyton annak az ellenkezőjét bizonygatnám másoknak, amit tévesen gondolnak rólam, akkor egész nap mást se csinálnék, csak őket győzködném. De baromi felesleges.
2018. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem csodálkozom a szüleid reakcióján. Most ezen lepődsz meg, holnap meg kapsz egy frászt. Aki a szüleid előtt sem képes moderálni magát, mit fog tenni, ha nincsenek ott? Én velük értek egyet. Olvass a jelekből!
2018. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

a helyedben főznék-sütnék valami jót, és meghívnám a húsvéti ünnepekre a szülőket.

muszáj olyan szituációkat teremtened, ahol lehetőségük lesz mélyebben megismerni a párodat.


ami viszont elgondolkoztató: 3 éve jártok, és a szüleid ezalatt nem ismerték ki annyira, hogy ne feltételezzék, hogy ez egyszeri alkalom volt, és amúgy nem erőszakos természet?


ugyanakkor a pároddal sem kéne ezt ennyiben hagyni, 1 alkalom is az erőszakosságra utaló viselkedésből.

mondd el neki, hogy nincs jog soha többet megszorítania téged, nincs joga mások előtt, sem ha ketten vagytok, megaláznia téged.


nagyon fontos, hogy ezt indulatoktól mentesen, de határozottan, asszertíven kommunikáld a párod felé.


amennyiben a lakást neked vették, feltételezem a te neveden van, akkor pedig nem rúghatnak ki apádék.


ha a lakás hitellel terhelt, akkor vállald, hogy a törlesztőrészleteket a jövőben átvállalod tőlük, és te fizeted.


a függetlenségedet, az autonómiára való igényedet szintén határozottan kommunikáld a szüleid felé.



közel 30 éves vagy, ne bánjanak úgy veled, mint egy taknyossal.

2018. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
javítás: 1 alkalom is SOK az erőszakosságra utaló viselkedésből.
2018. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem ugy kezdodik, hogy felholtra ver... de az eleg erdekes hogy a tarsasag sem feszelyezi a kedves parocskadat, hogy jol megalazzon.
2018. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Szóval 3 év alatt egyszer megszorította a karod és máris mindenki belelát a jövőbe, hogy hamarosan félholtra leszel verve. Hát igen, gyakoris logika.

Ha a lakás a te neveden van akkor nem dobnak ki. Ha meg a szülők inkább utcára dobják a gyereküket mert nem szakít a párjával (hozzáteszem úgyis vele marad) akkor nem is kár értük mert úgy a szüleid még kevesebbe néznek mint amit a párodról feltételeznek.

2018. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

MÉG nem ver. Tudod, aki társaságban is képes megalázni, az nemsoká majd ütni is fog.


Én sem akarnék ilyen embert látni a gyerekem mellett és pont.


Értelmeséknél nem divat szorítani a másik karját, mert abból hamarosan több is lesz.

2018. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!