Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem értem ezt a kettősséget?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem ezt a kettősséget? Úgy érzem átvert. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sosem gondoltam volna, hogy itt fogok válaszok után kutakodni, pláne ilyen kérdésben. Igazából nem is tudom, mit érzek, átverésnek merjem-e nevezni ezt, vagy inkább hitegetésnek – lényegében majdnem ugyanaz. Próbáltam megfelelő szavakat keresni, talán az álnok jelzőt lehetne használni. Egy olyan emberre, aki szándékával ellenkező külsőt mutat, leplezi a valódi szándékát (idézve wikiszotarból). Talán igen, talán nem, és csak egyszerűen jóindulatból hiteget. Bármi is álljon a háttérben, nem értem magát az embert, és azt hogy nekem mit kellene tennem, hogy a legjobbat hozzam ki az egészből.

Egy olyan fiatal vagyok, akit sosem érdekelt a szerelem, a párkapcsolat, nyilván nem azért, mert nem szerettem volna, hanem mert magamat alkalmatlannak tartottam erre, meg úgy igazából belsőleg senki iránt nem éreztem vonzalmat korábban. Életem során egy negatív, életunt emberré váltam, mindig utáltam a szociális életet, teljesen jól éreztem magam egyedül, nem hiányzott senki társasága. Tartott ez eddig az évig, amikor is a hiábavaló dolgaim végezte közben belépett az életembe egy ember, akivel képes voltam órák hosszat beszélgetni. Nem volt szándékomban másokkal ismerkedni, de legkevésbé az, hogy egy ellenkező neművel tegyem ezt. Jól esett, hogy van valaki, akivel ilyen őszintén tudok beszélgetni, de ami leginkább megfogott benne az az, hogy kimutatta, szereti velem tölteni az idejét, ezt szavakban elmondta többször is. Mivel nem sok jót és kedvességet kaptam életem során más emberektől, ezért elég könnyen sikerült a bizalmamba férkőznie. Folyamatosan kiderült, hogy nagyon sok dologban hasonlítunk egymásra, 1 hónap intenzív online ismerkedés után olyan (+18) témákat is felhozott, amelyeket az ember nem várna egy idegentől, természetesen engem ez imponált, habár voltam olyan merész, hogy megkérdezzem, csak erre megy ki a játék vagy szeretne-e rendes kapcsolatot. Természetesen azt mondta, hogy szeretne megismerni, és nem csak szexuális célból. Másfél hónap ismertség után képes voltam a komfortzónámból kilépni, hogy meglátogassam ezt az aranyosnak vélt lelket. Olyannyira megkedveltem a 4 napi ott tartózkodásom alatt, hogy mikor visszajöttem, alig tudtam elképzelni napjaimat nélküle. Mivel kb 170 kilométer van közöttünk, nem tudunk együtt lenni akármikor. A személyes találkozás után gyötrővé váltak a mindennapjaim, folyamatosan ő járt a fejemben, az együtt töltött idő emlékei marcangoltak, csak azt akartam, hogy újra lássam, megöleljem és éreztessem vele, mennyire szeretem. Egyértelműen szerelmes lettem belé. Itt kezdődtek a bajok, megváltoztam belülről, és míg a találkozó előtt sok hiábavaló és értelmetlen dologról beszéltünk, utána csak egy dologról tudtam beszélni: a kapcsolatunkról. A korábbinál jobban megnyíltam előtte, elmondtam neki többször, hogy érzek iránta, és kértem, hogy ő is írja le. Ha harapófogóval kellett volna kihúznom belőle sem lett volna olyan őszinte velem az érzéseit illetően, mint én voltam vele. Beismerte, hogy ő még nem szerelmes belém, bár szeretne együtt lenni velem, és én is hiányzok neki. Bennem ez a beismerése egy törés volt, de nem akartam szakítani, mert gondoltam hátha tényleg csak idő kell, mindemellett értékeltem az őszinteségét. Ha az újbóli találkozást hoztam fel, folyamatosan bizonytalankodott, mert személyes okok miatt egyelőre nem alkalmas neki, egy idő után őt láthatóan idegesítette, ha erről beszélek. Nem csak erről, őt már az is frusztrálta, ha kettőnk viszonyáról szerettem volna komolyan beszélgetni, érdemes-e így folytatni, akar-e szakítani velem, kiábrándult-e belőlem, stb. Egy szóval nem mondott ilyet, de az az érdektelenség és szándékos félreértelmezés amit tanúsított felém, olyan szinten kikészített érzelmileg, hogy bántam azt a napot, amikor megismertem. Szeretek egyértelmű lenni, és ha ezt egy mondatban nem tudom elérni, akkor elég hosszasan tudok irkálni, hogy véletlenül se legyek félreértelmezhető. Sokat írtam neki, kérdéseket tettem fel, a szerelem miatt sok értelmetlen és felesleges gondolatomat is leírtam, de ő nem volt velem empatikus hogy sok kérdésemre akár csak egy szóban is válaszoljon, sőt úgy éreztem, hogy zavarja, hogy ennyit írok neki (bár azt mondta nem zavarja). Azt mondta szeretne velem beszélgetni, sokszor ő írt rám először, de minden írásos párbeszédünk a végére annyiból állt, hogy egy novellányi szöveget leírok, mire ő visszakérdez valami ostobaságot, hogy véletlenül se kelljen reagálnia, a feltett kijelentésekre, kérdésekre. Arra a következtetésre jutottam, hogy nem lehet vele kommunikálni írásban, vagy azért mert fél velem őszinte lenni, vagy mert sz*rik a kapcsolatra. Így többször is megkérdeztem, akarja-e folytatni velem, és ha nem érez irántam semmit, legalább tiszteletből ne hitegessen tovább. Ezt aztán várhattam tőle, mert minden erőlködésem ellenére is úgy érzem az őszinteségemet nem tudta/nem akarta viszonozni. Miért?

A sok félresikerült beszélgetés, és a részéről mutatott nemtörődömség elérte nálam, hogy ne fűzzek sok reményt e kapcsolathoz. Már nem érzem iránta ugyanazt, de még mindig fáj, ha arra gondolok, hogy elveszítem. Nem arról van szó, hogy ő az első szerelmem, hanem arról, hogy olyan sok dologban hasonlítunk, annyira megfelelő társnak éreztem, kétségbe ejt, hogy találhatnék-e valaha hasonlót. Egyáltalán akarok-e találni magamnak. Ha tudom, hogy ennyi bánatot tud okozni még a szerelem is, akkor messziről elkerülöm. Még mindig ő jár a fejemben, akárhogy próbálok ellene tenni. Még mindig eszembe jut a vele töltött idő, és az hogy egy embert sem szerettem még úgy, ahogy őt. A legfájóbb mégis az, hogy ha ő nem csábít el, és nem mutatja ki egyértelműen, hogy szereti velem tölteni az idejét, ha nem ő forszírozza a találkozást, akkor nem valósul meg semmi közöttünk. A találkozás óta pedig mintha kicserélték volna, és nem akar kedves lenni velem. Ezt a nyilvánvaló változást szóvá is tettem neki, ő azt mondta azért ilyen velem, mert én is megváltoztam. Nyilván logikus következtetés lenne, hogy kiábrándult belőlem, de mégis a viselkedése ennek ellenkezőjét igazolja. Úgy érzem magam, hogy egy olyan embernek adtam a szívem, aki csak kihasználja.

Úgy érzem, hogy hiba volt őszintének lennem vele, és evvel pont az ellenkezőjét értem el nála. De még is miféle degenerált világ az ahol az egyik azt mondja a másiknak, hogy most akkor kapcsolatban vagyunk, de komolyan, nyíltan meg nem lehet kommunikálni a másikkal, mert csak a sértődés és szándékos félreértelmezés megy. Próbáltam nemtől függetlenül leírni a történetet, mert mindkét nem hasonló története, tapasztalata, tanácsa érdekelne.


Köszönöm ha elolvastad!



2018. márc. 31. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalom kicsit tömörebben a többieknek: kérdező beleszeretett valakibe, aki nem viszonozta azonos intenzitással az érzelmeit. Ezért kérdező úgy érzi, szar az élet.


Kérdező, keress olyat, akivel kölcsönösek az érzelmeitek!

2018. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam.

Allj tovabb, nem jottel be neki, nem megy. Hagyd. Keress mast, bar rossz a dolog, mert felre hord az indigod. A szerelemtol nem kell felni. Epp ellenkezoleg, ez a szar erzed ami most van benned, amkt most elsz meg, majd a javadra fordul. Szoval nyugi.

Tul idealizalod a dolgot. Ez egy kutyahetkoznapi fustbe ment dolog. Ne agyalj, majd elmulik.

2018. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, de hány évesek vagytok?

Túl nagy feneket kerítesz neki. Egyértelmű, hogy nem kellesz neki. Ez nem kapcsolat, csak rámondta.

2018. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kettősség oka az,hogy te szerelmes vagy,ő meg ezt nem képes viszonozni.Neki is jó volt veled,de nem fogtad meg.Én is jártam így,meg sokan mások is.Egy darabig fájni fog,de a végén el kell engedned valószìnű.Majd te is túl leszel rajta.
2018. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első kérdező jól összefoglalta, az élet egy rakás fos, ti nem gondoltátok még, hogy mennyi hiábavaló fájdalom éri az embert?


Mivel számítottam rá, hogy a kor lényeges információ lesz, elárulom, hogy 20 felett vagyunk mindketten, és a lány javára írható pár év.

2018. márc. 31. 21:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem feltétlenül az jött le az írásodból, hogy hiteget téged, inkább túl sok vagy neki. Nem bántásból írom, de ha neki is ilyen litániákat írsz és egyfolytában az érzéseiről faggatod, nem csodálom, ha kezd besokallni. Gondolj bele: kb. 2 hónapja ismered, ebbő összesen 4 napot töltöttetek együtt személyesen, a többi időt neten. Bocsi, de ez még lókuki, és te már ráömlesztetted az összes érzelmedet. Nagyon tapadós vagy, ezzel a viselkedéssel megfolytod.
2018. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem feltétlenül az jött le az írásodból, hogy hiteget téged, inkább túl sok vagy neki. Nem bántásból írom, de ha neki is ilyen litániákat írsz és egyfolytában az érzéseiről faggatod, nem csodálom, ha kezd besokallni. Gondolj bele: kb. 2 hónapja ismered, ebbő összesen 4 napot töltöttetek együtt személyesen, a többi időt neten. Bocsi, de ez még lókuki, és te már ráömlesztetted az összes érzelmedet. Nagyon tapadós vagy, ezzel a viselkedéssel megfolytod. Elhiszem, hogy első szerelem, meg minden és ez neked új, de ezek szerint neki még idő kell a komolyabb érzelmek kialakulásához. Hagyj teret szegény lánynak, mert ezzel a túlzott nyomulással azt fogod elérni, hogy teljes mértékben kiábrándítod.
2018. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, véletlen elküldtem előbb.
2018. márc. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kicsit túltoltad. Lehet, hogy az együtt töltött napok alatt rájött, hogy azért élőben más vagy. Csak nem merte megmondani neked, mert elkezdted neki tolni ezeket a szövegeket a kapcsolatról. Ne haragudj, de ez nekem, lányként nagyon sok lenne. Nem kell mindent megbeszélni, meg kibeszélni, meg átrágni 522x, néha csak hagyni kell, hogy menjenek a dolgok maguktól.

Kapcsolatnak hívod, holott csak egyszer találkoztatok. Ez nem kapcsolat, ezt max. románcnak lehetne elkönyvelni.

"hogy találhatnék-e valaha hasonlót"

Ha ő lett volna az igazi társad, akkor mindez az egész nem így alakul.

2018. márc. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak megijesztetted. Nem tudom, mennyi idő telt el az első találkozás, és a "hű de szerelmes lettem beléd" rész között, de azért az elég nyomasztó tud lenni, hogyha szinte kimarad a randizgatós korszak, és egyből a mély érzéseinkről kell beszélni...
2018. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!