Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben házassági szerződéssel kivédhető, hogy a páromnak köze legyen a leendő lakásomhoz?

Figyelt kérdés
Párom (férfi), és a családja úgy gondolkoznak, hogy nővel közösen nem szabad lakást venni, semmilyen esélyét nem szabad megadni annak, hogy a nő a gyerekekkel lelépjen és kisemmizze. Ezért, mikor már kapcsolatban voltunk, és látták hogy komoly a dolog, de még nem éltünk együtt, a szülei vettek neki gyorsan egy lakást, ami a párom és az anyja tulajdona, az anyuka a haszonélvező. Van rajta hitel, de az is az anyja nevén van, párom csak fizeti a gyakorlatban. Én akkor szerettem volna közösen venni vele, azt a pénzt beleadva amit én kapnék a szüleimtől lakás célra. De természetesen az anyja erről hallani sem akart, azt mondta nincsenek rászorulva a pénzemre, és egy százalékot sem akarnak a papirokon látni, mert akkor már van esélyem a fiát kisemmizni. :\ Erre majdnem ráment a kapcsolatunk, hogy ilyen aljas senkinek néz a családja, és végső soron ő is. Most itt élünk a lakásban ketten, ahonnan bármikor kirakhat engem az anyósjelölt. Szüleim úgy döntöttek, ha most még úgysem kell a pénz, pár évig tovább gyűjtenek nekem lakás célra, de ezek után mindenképpen vegyek magamnak egy saját ingatlant, hogyha kiraknak, esetleg már gyerekkel, akkor ne a híd alá menjek. Viszont barátom szeretne 3 éven belül házasodni, bár nem tudom lesz e belőle valami így. A probléma azzal van, hogy még ha a házasság előtt is venném meg a lakást, akkor sem lenne védett a párom elől teljesen. Egyrészt már ide vagyok bejelentkezve, van egy közös bankszámlánk, amire mindenki annyit dob be ami a háztartásba kell, szóval a törvény előtt már valamennyire vagyonközösségben élünk évekig mire megveszem a lakást. A másik, hogy hitel lesz rajta, és házasként már az is feleződik ha jól tudom, illetve albérletbe lesz kiadva, ha nincs rá szükségem, tehát ha a hitel már nem lesz, akkor a befolyt nyereség is feleződik házasként. Ezek után, hogy ő így áll a közös életünkhöz, én is így kell hozzáálljak. Nem szeretném ha mondjuk két gyerekkel kidobna, és a bíróság neki ítélné a gyerekeket is, mert nekem nincs hová menni velük, amiatt hogy ráteszi a kezét a "menekülő lakásomra" is. Gondoltam rá, hogy ha szüleim nevén lenne az megoldana mindent, de ők azt mondták vénségükre már nem szeretnének újra ekkora felelősséget, hitelt bevállalni.
2018. ápr. 5. 16:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, házassági szerződés, melyben előre mindent kikötsz. Hogy a lakás a tiéd, (amit szüleiddel veszel), hogy az albérleti díj a tiéd, minden a tiéd.


Ileltve nektek szerintem nem való a házasság. Így nem lehet házasodni.

2018. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem lesz házasság, most borítékolom.
2018. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
33%

A vagyonközösség ilyen szempontból nem számít, az élettársi lét nem jogi fogalom (legalábbis ilyen értelemben). Azaz, ha a házasság előtt megveszitek a házat, és a te neveden lesz, akkor az a tied lesz. Hogy a kiadásból befolyó összeggel mit tesztek, az nem releváns, a lakás tulajdonjogát nem befolyásolja. Az minden szempontból védve lesz tőle, szerződés nélkül is.

Persze, ettől függetlenül plusz biztosítékként, vagy h a befolyó összeg sorsát is szeretnéd fixen meghatározni, akkor nem árthat a házassági szerződés.

2018. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne tervezz komolyan a barátoddal, ha ennyire nem bízik benned, s hogy igen komoly szinten tudják befolyásolni.
2018. ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de semmi értelme a kapcsolatotoknak, pláne nem a házasságnak. Már most azon gondolkoztok, hogy hogyan tudjátok a másik elől védeni a dolgaitokat, hogyan védhető ki, hogy a Te lakásokhoz semmi köze ne legyen és egyebek. Így, ebben a formában, amit itt leirtál, na meg anyós is ott van pluszban, egyszerűen nem lehet közös jövőt megalapozni.

En a helyedben nem a házassági szerződésen gondolkoznék, hanem azon, hogy van-e ennek így értelme, ér-e ennyit az egész.

2018. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Legyen eszed és még véletlenül se szülj gyereket egy ilyen kapcsolatba... :(

Szomorú, hogy nem is egyszer említetted, hogy: "kidobna, a gyerekkel kidobna"... Biztos, hogy egy ilyen férfira akarod elpazarolni a drága éveid?

2018. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

5# re ne hallgass. Ami a sajátod, azt védni kell. Válás pedig gyakran van. Jól teszed hogy gondolsz erre.

Ismerősöm milliókat bukott egy váláson.

2018. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%
Jogilag jelenleg annyi kozod van a parodhoz, mint pl. hozzam. Ha most veszel lakast, az egy hazassag elotti kulon vagyon lesz, ami sosem fogja a vagyonmegosztas reszet kepezni. Ugyanugy a hazassag elottid hiteled sem lesz a paroddal kozos. Tehat ha veszel barmit is, azt mindenkepp hazassag elott tedd.
2018. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezd mar meg a kedves mamat hogy o mikor akarja kisemmizni a ferjet? Mert mindenki magabol indul ki...

De jobb ha nem hazasodtok...

2018. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
22%
tény, hogy sok férfi lesz hajléktalan úgy, hogy válás után nőé a közös lakás. gondolom ez jár az anyukája fejében. és ezek valós tények. csak hát...
2018. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!