Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Maradjak együtt olyan emberrel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradjak együtt olyan emberrel akibe nem vagyok szerelmes és nem akarok gyerekeket és házasságot?

Figyelt kérdés

Érdemes úgy együtt maradni a barátommal,hogy már nem vagyok szerelmes belé?

5 éve vagyunk együtt plussz pár hónapja. Nagyon szeretem a barátomat,de szerintem amit iránta érzek az nem szerelem. Nem olyan intenzív és erős érzés. Sőt néha nem is azt mondanám,hogy szeretem,hanem ragaszkodom hozzá. Akkor döbbentem rá tényleg,hogy lecsendesettek bennem az érzéseim kitudja pontosan mikor is, amikor nem találkoztunk három hónapig csak telefonon beszéltünk néha. Meglepődtem,hogy milyen hamar "elfelejtettem" őt. Egyáltalán nem éreztem a hiányát olyan erősen. Hiányzott,eszembe jutott néha, de nem volt különösebben rossz érzésem. A távollét alatt pedig egyre jobban úgy éreztem,hogy nincs is szükségem a barátomra. Nem teljesen kell szószerint venni,arra akartam utalni,hogy eltudnám őt engedni minden szívfájdalom nélkül. Nem roppanék bele az elvesztésébe ha szakítana velem vagy megcsalna. Szerintem csak megráznám a vállamat és elköszönnénk egymástól. Tudom,hogy fájna nekem és hiányozna néha,de kb olyan szinten szeretem őt mint a testvéremet. Nem érzek a barátom iránt romantikus érzéseket,nem szorul össze a szívem ha mosolyog,nem hat rám ha simogat vagy váratlanul hozzám ér. Amikor nem voltunk együtt pár hónapig kicsit még felszabadultabb is voltam és örültem,hogy eltudtam terelni a figyelmemet. Nem körülötte forogott még akkor is minden. Közben rájöttem,hogy én tulajdonképpen azért vagyok még vele,mert nagyon jó vele szexelni. Annak a mértéke nem csökkent hetente 3-4x szexelünk és imádom. Ez volt számomra amúgy is az egyik legfontosabb tényező a párkapcsolatban,hogy a szex nagyon jó legyen vagy ha nem akkor nincs értelme együtt lennünk hiába jó és szép minden más. Más indokot nem tudok mondani amiért vele vagyok még. Nem jut eszembe semmi. Nem hidegültünk el egymástól épp az az érdekes ebben,hogy még mindig sokat vagyunk együtt, rengeteg közös élményt szereztünk,sokat tanultam tőle. Csak hát ezek nem olyan hű de nagy dolgok. Úgy érzem potólható lehetne a barátom és nem is csak szex miatt kell még nekem,de ez lett az első és legfontosabb most már. Szerintem nem is leszünk örökké együtt. 25 éves vagyok ő 29. Gyerekeket még nem tervezek, ő már szeretett volna,de aztán azóta mégsem,várni akarna vele, nem rohanunk. Azt sem érzem,hogy tőle akarok gyereket vagy akarok-e egyáltalán. Mondjuk ezt sosem tudtam és nem érdekelt. Három év után elakart jegyezni,de azt elutasítottam. Sokat beszéltünk róla...mégis közben valahogy megváltozott a véleményem és nem akartam olyan korán meg amúgy...bármikor is hàzasodni. Most sem szeretnék, nem akarok férjet. Senkivel sem szeretnék majd összeházasodni. Azthittem,hogy az nagyon jó és szép dolog,de finoman szólva nem másokat megbántva a gyengék házasodnak és kötik láncolják magukhoz a másikat általában. Vannak kivételek persze. De én pl tudtam,hogy ez biztos csak valami fellángolás lesz,helytelen döntés,csak szorosabb pórázon akart tartani(?) Nem tudom.


Így is érdemes valakivel együtt maradni még? Pontosabban nem baj ha nekem a szex a legfontosabb most már? Ez is összetartó kapcsol lehet nem?


2018. ápr. 7. 07:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Engedjétek el egymást.
2018. ápr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Ez a forditott verzioja annak, amikor egy ferfi evekig ucsorog a kapcsolatban, elharitva a tovabblepest mindenfele magyarazattal. Jogod van nem meghazasodni, nem gyereket akarni. Az egyetlen, amihez nincsen jogod, az huzni a masil idejet, mikozben o lathatolag mar tovabblepne. Olyat nehez talalni, akivel ezt megteheti, a te kriteriumaid viszont szimplak, es talalni is fogsz olyat, aki heti parszor rendbe rak. Szoval, ne maradj vele egyutt. Nem fair a paroddal szemben.
2018. ápr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem. Azzal tisztában van és elmondtam neki,hogy nem szeretnék gyerekeket én egyáltalán nem érzem ennek idejét és ez nem mostanában fog megváltozni. Azt is mondtam,hogy lehet,hogy sosem akarok családotalapítani. Teljes mértékben elfogadta és szerinte nem is muszáj gyereket vállalnunk, most már neki is más picit a véleménye. Talán annyi,hogy akarok akkor ő akarná ha nem akkor ő sem szeretné. A házasság meg egy teljesen olyan dolog amit addíg a pillanatig akartam amíg nem akart eljegyezni. Nem ijedtem meg és nem a rossz ember kérte meg a kezemet. Csak nem akartam inkább házasodni. Valahol feleslegesnek is tartom.
2018. ápr. 7. 08:06
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt nem akartam leírni,mert nem lényeges meg csak a savazást kapom. De a heti párszor rendbe rak nekem kevés lenne. Nagyon sokszor megcsaltam a barátomat. Az első év után. Pedig akkor még nagyon erősek voltak felé az érzéseim,bűntudatom is volt mindig,meg hónapokig stresszeltem, volt amikor hányingerrel has fájással tértem aludni és tudom,hogy psziches eredetű volt minden..Egy idő után leálltam azzal nem volt sok értelme meg nem tudtam volna titokban tartani,mert az egyik alany azzal fenyegetett hogy mindent kitálal ha nem folytattjuk a viszonyunkat. Szerencsére nem tett semmit.
2018. ápr. 7. 08:11
 5/16 A kérdező kommentje:
Most is jól érzem magam a barátommal. Nem azt írtam,hogy nem jó semmi. Mert minden rendben van tulajdonképpen. Sokat vagyunk együtt, utazunk,programokat csinálunk stb. De olyan mint egy barát lenne csak. Nem vagyok bele bolondulva és szerelmesedve. Nem ájulok el tőle. Mondjuk azt mindig is még amikor szerelmes voltam belé akkor is tudtam,hogy van nála helyesebb férfi vagy aki mellett ugyan úgy boldog lehetnék.
2018. ápr. 7. 08:13
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, de ennek a valaminek igy semmi ertelme. Sosem szeretted a parodat. Tovabbra is minek huzod az idejet?
2018. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem értetted. Szeretem őt most is. Régen meg szerelmes voltam belé. De most már csak szeretem őt. Úgy szeretem mint az egyik legközelebbi barátomat. Vannak érzéseim irányába,de nem romantikus érzések. Nem tehetek róla,de már nem vagyok szerelmes belé. Nem hoz lázba,nem hiányzik olyan erősen nem ájulok el a külsejétől,nincsenek nehéz pillanataim amikor nem vagyunk együtt. Szeretem,de nem szerelemmel. Remélem ti se gondoltátok,hogy majd lesz olyan tényleg aki a végtelen időkig "rajongva" fog szeretni. Különben se képzelje azt a barátom,hogy ő valami isten felsőbb rendű lény akibe mindig szerelmes leszek. Semmi új nincs benne,már ismerem őt.
2018. ápr. 7. 08:26
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem húzom az idejét. Tud sok mindent a gyerekekről vagy a házasságról mit gondolok. Azt meg érzi biztos,hogy nem fogok padlót tőle,nem vagyok szerelmes belé,viszont szeretem őt. A szex meg jó nagyon és ezért vagyok vele leginkább. Nem csak emiatt, de 70%-ban ez miatt. És ezért nem húzom az idejét. Amikor szerelmes voltam belé akkor is kb az arány ez volt. Tévedésben élne ha azthinné ennyi év után hátast dobok tőle.
2018. ápr. 7. 08:28
 9/16 A kérdező kommentje:
17-19 éves koromig is volt egy párkapcsolatom. Az exem meg akkor volt 20. Ő volt az első szerelmem. Belé végig szerelmes voltam de talán azért maradt fennt ez az érzés mert nem volt megszokás,nem éltünk együtt. Volt kis izgalom,hiányzott,valamiért ő más típus volt. De mégis véget ért, főleg közös döntés miatt. Mindkettőnk másik városba költözött távkapcsolatot meg nem akartam.
2018. ápr. 7. 08:31
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy neked hiaba is magyaraznam, hogyha szeretsz valakit, tisztelsz valakit, akkor nem kapsz torokra idegen faszikat, mert egyszeruen te meg ezt nem erted, hogy ez nem szeretet, nem szerelem. Attol hogy elmondod ezeket neki, meg nem fogod kevesbe huzni az idejet. Hadd talaljon szerencsetlen egy not, aki soha nem alazta ot meg, es akivel kozos jovot epithet. Ha szereted, akkor ezt teszed. Te egyelore csak magadra gondolsz, mert mind kozul magadat utalod a legjobban, es ha egyedul maradsz, akkor ezzel szembesulsz. Ezert kell kapcsolatban elned allandoan.
2018. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!