Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Albérlet,1 szoba-konyha,2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Albérlet,1 szoba-konyha,2 eltérő bioritmusú ember (éjjeli bagoly, pacsirta), hogyan ne menjenek egymás agyára? Múlt héten 1 éjjel már a fürdőkádban aludtam.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van, de mi nem lakunk folyamatosan együtt pont emiatt. Én korán kelős vagyok a párom meg akár délig is alszik. Beszéljétek meg mert egy idő után feszültség lesz belöle.
2018. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy.

Tapasztalat.


Nekem több év után lett abból elegem, hogy hajnali kettőkor még szól a tévé vagy játszik a gépen, és nem hagy aludni - másnap meg délig lábujjhegyen kell fi.ngani is, mert 11-kor is morogva ébred. Természetesen a hétvégi közös program is a délután 4-ig ágyban döglés, utána meg mindenhez késő van.

Nálunk az is bejátszott, hogy mivel átaludta az egészet, ezért semmilyen házimunkában nem segített. Nem fogok este 6-kor teregetni, például.

Abba is beleuntam, hogy hétfőtől péntekig hallgattam, hogy mennyire utál korán kelni, de este nem feküdt le időben soha. Viszont én ne panaszkodjak, hogy nem tudtam tőle aludni, mert én is felkeltem őt minden hétvégén. Persze: délben, ebédelni.

Szóval beleuntam.


A mostani párom szintén korán fekvő, korán kelő típus. Sose hittem volna, hogy egy párkapcsolat minőségében ez ennyit számít, hogy együtt alszunk el (összebújva) és egyszerre kelünk, kipihenten.

2018. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nincs lóvénk nagyobb kecóra, mindketten vidékiek vagyunk, szülők nem tudnak támogatni, saját keresetből pedig Bp.-en nem tudunk nagyobb lakást egyelőre fenntartani,még mindketten egyetemisták vagyunk, mellette dolgozunk.
2018. ápr. 16. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Ezek csak szokások, amik megváltoztathatóak. Nincs olyan, hogy "XY típusú ember", csak mindenki hajlamos magát túlságosan komolyan venni és a tulajdonságait túlságosan fontosnak, abszolútnak tekinteni. Alkalmazkodjatok, szépen hangoljátok össze az életeteket, ha már összeköltöztetek. Igen, ez némi kényelmetlenség és igen, áldozatokat kell hozni, ez van.

Nem a levegőbe beszélek: én régebbenn éjjel 2-3 fele feküdtem le és 8-9 fele keltem, most 11-kor lefekszem a párommal együtt és fél 5-kor kelek hajnalban. Úgy kell csinálni, hogy jó legyen.

2018. ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán ne éljenek egy börtöncella méretű lakásban. Létezik szállodai szoba ami nagyobb mint ez a kis cella. De talán még gumiszoba vagy egyszemélyes zárka is a dutyiban.


Amúgy ő ha akkora "éjjeli bagoly" akkor dolgozzon éjszakai műszakban, te pedig reggeliben és a délutánt töltsétek együtt.

2018. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Az éjjeli bagoly keljen korábban, a pacsirta maradjon fent tovább. Bioritmus ide-oda, nem kell minden nap teljesíteni, hogy számítson az aktivitási szint, illetve a cirkadián ritmus huzamosabb idő elteltével formálja magát. Olvass utána és illik kompromisszumokat kötni.

Az más kérdés, ha az egyik éjszakai műszakban dolgozik, míg a másik nem. De itt egyetemistákról van szó.

2018. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Párom korán fekszik korán kel, én fordítva.

A mi kapcsolatunkban ez sosem jelentett gondot. Amikor alszik este akkor én telefonom/laptopot nyomkodom, ha nézek valamit akkor csak fülhallgatóval vagy esetleg játszom.


Reggel felkel csinálja a dolgát ő is halkan akkor meg én alszom.


Egy picit "énidő" ez szerintem mindkettőnknek :D

2018. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ahogy előttem írták, az alkalmazkodás a kulcsszó párkapcsolatban...

Fejhallgató, jobb berendezés a szobában (hogy ne rád essen a monitor/TV fénye), figyelés egymásra, így lehet.


Mi 3 évig éltünk egy pici albérletben ahol előtte egyedül éltem 2 évet. Már a végére nagyon rossz volt, de most már van saját, és - meglepetés - itt is alkalmazkodni kell. Szóval ha ez nincs meg, az egy ingatag kapcsolat.

2018. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!