Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha nem tartja magát hozzám méltónak és a kinézete miatt sincs megelégedve magával? Ezért is szakított.

Figyelt kérdés
Szakítottunk a barátommal. Sajnos a kérdésnél sokkal nagyobb problémák is szerepet játszottak ebben, de ez az egyik fő. Mindig is úgy tekintett rám mintha én lennék a legcsodálatosabb teremtmény a földön és mások is szépnek tartanak, de én egyszerűen nem vagyok oda azokért a férfiakért akik a közvélekedés szerint “hű de jól neznek ki”, “jópasik” stb. (Hiába akar a társadalom képet felállítani ahhoz hogy ki illik kihez.)Ő nem is tartozik ezek közé és soha nem is akarnék ilyen párt, ő különleges és hiába győzködöm hogy igenis ő a legjobb nekem, méltó hozzám, nem enged a nézeteiből és arra hivatkozva is szakított hogy sokkal jobbat érdemlek nála, felsorolva a saját testi hibáit és amivel nincs megelégedve. Sajnos már menthetetlennek tűnik a dolog, nem tudom meggyőzni az ellenkezőjéről de képtelen vagyok elengedni és nélküle élni. Félek, mindenkiben csak őt fogom keresni és osszeomlok a tudattól, hogy nincs többé az életemben. Utazom a tömegközlekedésen vagy megyek az utcán és látom már csak az emberek szeméből hogy ki milyen és reménytelen. Hogy lehetnek ilyen fontosak ma már a külsőségek és az anyagi háttér?? Ugyanis erre hivatkozva sem akarja folytatni.

2018. ápr. 16. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Ezeket csak ürügyként használja, mert ilyen nincs. Ha meg lenne, akkor az annyira beteges lelkivilágra utal, hogy nem szabad vele foglalkozni!
2018. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ismerem őt jól és nem ürügy
2018. ápr. 16. 17:35
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért abban igaza van, hogy a világ már nagyon erre halad, hogy a külső minden.


Szerintem úgy érzi, hogy te vágysz egy jobb férfira, viszont a bűntudat miatt te nem akarsz szakítani, mert félted, hogy egyedül marad, ezért megteszi ő. Ha valóban nem ürügy.

2018. ápr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez mély önbizalomhiány...


Egyébként én is hasonlóképp vagyok a barátommal, mint te. Engem sokan tartanak "jó csajnak" valamiért, és a saját haveri körében is kapott 1-2x olyan megjegyzéseket, hogy a saját szintjénél bőven jobbat talált, meg hasonlók.. Nem értem amúgy.


Szerencsére ő neki bár ezek mondta, hogy nem esnek jól, de esze ágába sincs szakítani. - Egyébként hülye is lenne.


Viszont olyat már olvastam, hogy ha ennyire nagy "különbségek" mutatkoznak úgymond a külsőben, az hajlamos a kis önbizalomhiányű embereknél tovább romboni a saját önbizalmát, hogy ő nem elég jó.


Én akkor is hülyeségnek tartom, ha emiatt képes szakítani, valahol akkor ő is annyira felszínes, mint a többi ember, csak a másik vége felöl közelíti meg ezt.. Mivel nem azt nézi és nem becsüli meg azt, hogy te ott vagy neki és tényleg szereted. A megfelelési kényszere fontosabb. De ez az én véleményem.

2018. ápr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4. A legfőbb ok nem ez szerencsére, mint említettem. Ez végig jelen volt a kapcsolatban valamilyen szinten, de szimplán emiatt nem szakított volna, ha más problémák nem merültek volna fel (amelyekről szinten nem mi tehetünk). Csak ezeket is elmondta és belefoglalta, de annyira nehéz élethelyzetben van jelenleg, hogy nem csodálom ha már mindent kudarcként él meg, köztük ezt is.
2018. ápr. 16. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

# 4-es vagyok


Na, akkor hamar kiderült, hogy nem is erről van szó. CSak ez egy kézzel fogható dolog, amit fel lehet hozni okként, de valójában nem ez a valódi ok. Hanem valami, amit nem tudtatok kezelni. ( Gyakori ez egyébként, ilyen az emberi természet

2018. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Aki figyelmesen elolvasta a szöveget, tudja hogy nem ez volt a szakítás fő oka és nem is hivatkozott erre, de igen, ez bántja őt és ezért sem akarja folytatni. Engem meg az bánt, hogy ez őt bantja és foglalkoztatja. Ne akarjuk kiforgatni a kérdésemet és megkérdőjelezni az igazát, mert elég tisztességesen megbeszéltük, hitegetés és ürügyek nélkül a szakítást. Attól viszont még igenis zavar, hogy így vélekedik magáról és erre próbálom keresni a választ, vagy hogy hogyan segítheték.

Egyébként ne menjünk át személyeskedésbe :) “amit nem tudtatok kezelni”... mert csak mi tudjuk a valódi okokat és senkinek nem kívánom, hogy ilyen külső körülmények miatt kelljen elhagynia azt akit szeret. Mert ő sem szívesen teszi, hanem fontos neki a jövőm, az életem, ami sok önző emberről/ párkapcsolatról nem mondható el.

2018. ápr. 16. 20:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindent olvastam el.


Pukizz előtte, hagyd meg a borostád, ne nyomj ki egy pattanást, csináljatok olyat, ahol kiderül a gyenge oldalad. Mondjuk honfoglalózzatok egyet, vagy sportoljatok, vagy amiben béna vagy. Biztos van ilyen oldalad, mutasd meg neki indirekt, és nevess vele a bénázásodon.


Rólam is gyakran gondolnak ilyesmit, pedig nálam jobban nem szorong senki.. aztán mikor rájönnek x hónap után, hogy nem tudom hol van Örményország vagy a sírás határára kerülök stresszhelyzetben, el is múlik a lelkesedésük.


Egyébként, aki igazán szeretett, az sosem emelt ilyen magaslatokba. Akik igen, azok elképzeltek valamilyennek.. nem engem szerettek, hanem azt, amilyennek látni akartak.


Aki valóban szeretett, az tudta, hogy milyen helyzetekben vagyok nyomi. Sosem emelt maga fölé, egy szinten voltunk.


Szerintem a srác még egy nagy gyerek lélekben, nem szeretett téged, hanem rajongott érted, mint egy hírességért, akit idealizált, és nem tudta feldolgozni, hogy elérte az álomképet. Ne sajnáld..


Ha mégis vissza akarod kapni, avasd be indirekt módon a hibáidba.

2018. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

# 7 kommentedre:

Akkor kérlek, ezúttal olvasd el újra a kommentemet, de úgy, hogy nincs benne személyeskedés.


Ugyanis nem volt! És valóban kár lenne átmnenned abba, meg a szövegértelmezéssel jönni.

Bemásolhatom a kérdésedet újra, de nem fogom.


Mondom, próbáld meg kivenni a vélt szeméyleskedést, uyganis csak tudom, hogy nem abból írtam.. Ráadásul nem értelek, mert gyakorlatilag te is írtad msot is, hogy nem írtam hülyeséget, így van. Akkor, mi volt a baj?....

2018. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

EGyébként meg hadd tegyem hozzá, ha már "szövegértelemzés", hogy pont a lényeget nem tudjuk, lehet sejtelmesen fogalmazni, meg valamiylen "külső körülményekkel" jönni, aztán emellé hosszan ecsetelni, hogy amúgy pluszban súlyos komplexusa van mellékesen.


Bocs, ha ebből nem jön le kb senkinek itt, mire is keresed a választ. ( NEm erre, csak fél odlalon keresztül ezt ecsetelted azért)..


De, hogy válaszoljak is ismét, a komplexusain te nem igen tudsz segíteni, ha ez a kérdésed, pláne, ha már különmentetek ( emiatt IS). Pszichológus esetleg. De leginkább saját magának kell helyretennie a dolgokat, nyilván..


A külső körülmény megint csak rajtad kívül áll( a külső körülményt sem tudod kezelni, ha az külső körülmény, érted uygye most már, miért írtam így..

2018. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!