Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyünk, hogy ne legyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyünk, hogy ne legyen megint veszekedés abból, hogy a páromnak túlóráznia kell, ha valami egészségügyi ok miatt nagyon ingerlékeny mostanában?

Figyelt kérdés

A párom már jó pár éve dolgozik ugyanott, egészen eddig nem volt náluk ledolgozós szombat, mert úgyse tudták kivenni az összes szabijukat, hát erre elsütötték, és nem nyitottak ki szombatonként.


Idén a főnöke a fejébe vette, hogy lesznek szombati munkanapok ilyenkor - senki nem érti hogy miért, mert nincs annyi munka, ráadásul nem arról híres a főnök, hogy nagyon kifizetné a túlórát, és a ki nem vett szabadságokat, így még bosszantóbb a dolog.


Még nem 100%, hogy kell mennie holnapután, viszont ha kell, akkor sajnos már látom előre a forgatókönyvet:

- ő elmondja nekem, hogy kell mennie

- én szomorú/csalódott leszek emiatt - nem világvége, de azért mégis egy kicsit rossz... illetve NEM hisztizek vele, NEM duzzogok, NEM veszekszem, semmi, csak az arckifejezésem nem nagyon boldog ilyenkor, ennyi

- ezen ő felhúzza magát, hogy ne gondoljam, hogy ő szívesen megy, nem kell még nekem is elszomorítanom

- elmondom, hogy nem direkt csinálom, de nem tudok egyszerűen örülni ennek

- összeveszünk


Borzalmas színész vagyok, meg nem is akarom előtte megjátszani magam, így az nem opció, hogy ne lássa meg rajtam, hogy nem örülök.

Onnantól viszont bármivel próbálkozok, rossz vége lesz :( Pedig tényleg nem piszkálom ezzel, meg nem durcizok, semmi ilyesmi. Egyszerűen csak nem tudok örülni annak, hogy nincs hétvégénk, ennyi.


Volt az elmúlt időszakban pár ilyen vitánk, mikor valami közbejött, és nem jött össze a betervezett programunk. Próbáltam már minél inkább elfojtani magamban a rossz érzést, próbáltam viccesen mérgelődni a helyzet miatt, próbáltam biztató lenni, hogy "nem baj, hamar vége a napnak", próbáltam mindent, de mindig ide lyukadtunk ki.


A dologhoz hozzá tartozik, hogy a párom az elmúlt 2-3 hónapban ingerlékenyebb és fáradékonyabb a szokásosnál, betegséget de legalábbis vitaminhiányt sejtünk a dolog hátterében, már szed vitamint és figyel az étkezésre, ha nem javul, megyünk dokihoz. Szóval nem bunkó, és nem szoktunk amúgy veszekedni, ez mostanában ilyen, ezért is kezeljük nehezen, előtte nem vesztünk össze soha, ha nézeteltérésünk vagy külső problémánk volt, mindig tök jól megoldottuk. Most viszont emiatt tanácstalan vagyok, teljesen máshogy viselkedik, mint ahogy szokott, mindenkivel szemben harapósabb lett, és ha 5 percig nincs valami történés, akkor máris elszundít, a fotelben, a konyhaasztalnál, bárhol.

Más változás nincs az életünkben.


Szerintetek ilyen körülmények között hogy tudnám kezelni a dolgot, hogy ne harapja le a fejem?

Van valakinek tapasztalata egészségügyi okból ingerlékeny emberrel? Hogy lehet szót érteni velük? Hogy lehet kezelni a konfliktust?


2018. ápr. 19. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem neked kell kezelni a dolgot hanem neki! Lehető legrosszabb hogy te próbálsz máshogy hozzáállni. Te jól állsz a dologhoz!

Tudod vannak emberek akiknek semmi sem jó, akár hogyan csinálod akkor is veszekedés lesz. Volt ilyen párom.....

2018. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Sajnos ezzel nem tud mit kezdeni, utólag mindig belátja, hogy hibázott, de ezen kívül, meg hogy szedi a vitaminjait + igyekszik sok zöldséget, gyümit enni, sokat nem tud tenni egyelőre.

Pedig alapjáraton a legkedvesebb ember akit ismerek, előtte nem igazán lehetett kihozni a sodrából.

2018. ápr. 19. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban neki kell más hozzá állás. Nem lehet ,hogy tavaszi fáradtság,vagy vèrszegèny? Sokat dolgozik? Este tud aludni? Magne B6 is jó
2018. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Magne B6-tal próbálkozott, meg Benfogamma-t is szed, viszont a B-vitamintól megfázásszerű tünetei lesznek, legalábbis mindig a B-vitamin szedésének elkezdése után 1-2 nappal kezdődik. Májusban megy kontrollra neurológushoz (volt 10 éve egy betegsége, azóta rendszeresen jár neurológushoz, ő írta fel a Benfogammát is), rá fogunk kérdezni, hogy ez mi.

Nem dolgozik többet mint máskor, eddig egy tavasszal se volt hasonló... Este úgy alszik el, mint akit fejbevágtak.

2018. ápr. 19. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valami miatt feszültebb most. Csak esetleg nem mondja meg. Puhatolózz.
2018. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!