Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok a barátotokat ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a barátotokat ha túl büszke lenne?

Figyelt kérdés

Olyan szellemben él, hogy ő a férfi, és neki kell a fő kenyérkeresőnek lennie, és neki kell megkeresnie a pénzt az otthonra, és neki kell valóra váltania az álmaimat. Már volt három alkalom, amiért megharagudtam rá:


1. Örököltem egy lakást, amit a szüleim ajándékként felújítottak, ő sokáig nem akart odaköltözni, és ragaszkodott ahhoz, hogy adjam ki, és költözzek vele albérletbe, mert neki kellemetlen lenne a barátnője lakásában élnie

2. Tanár vagyok, eddig középiskolában tanítottam, most váltottam SSC-be, és kb. másfélszer annyit keresek, mint eddig, és vagy 50.000-rel többet, mint a barátom, aki közalkalmazotti bértábla alapján kapja a fizetését. Most emiatt is megy a vita, persze nem nyíltan erről, de azóta jobban ragaszkodik ahhoz, hogy ő fizessen a boltban, ő fizesse a számlákat stb.

3. Tudja, hogy nekem régi álmom egy bizonyos országba jutás, egy rokonom, aki tavaly költözött ki oda (orvosok a feleségével) meghívott minket nyáron két hétre és fizet mindent. A barátom azt mondta, hogy neki égne a pofája az én rokonomnál nyaralni, ráadásul két öregemberrel (50-60 közöttiek), meg azon kívül Ő akar kivinni, mert van kint egy haverja, aki TALÁN, VALAMIKOR meghívna minket, ha szépen kéri.


2018. ápr. 22. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
O nem buszke, hanem kisebbsegi komplexusos.
2018. ápr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj! Ez nem büszkeség, hanem kemény birtoklási vágy.
2018. ápr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem maradnék együtt egy ilyen emberrel. Ő soha nem fog igazán örülni a sikereidnek mert félti a pozícióját mint férfi. Emellett else akarom képzelni mi lesg ha egyszer mondjuk babát vállaltok. Nem akarnám hogy a gyerekem ilyen apa példát kapjon és aggódnèk hogy mit hoz ki belőle az apaság. Ki tudja mi a férfi feladata ő szerinte egy gyerek mellett és jajj annak aki egy rugdalózót mer venni ajándékba a gyereknek hiszen ő is meg tudja teremteni rá a pénzt. Arról nem is beszélve hogy mi van ha anyagi gondban lesztek esetleg. Bárkivel megtörténhet. Akkor inkább éhen hal csak a becsülete ne csorbuljon?

Szerintem itt a megbeszélés nem segít mert neki meggyőződése hogy jól gondolkozik. Lehet próbálni hatni rá meg megértetni vele a dolgokat de szerintem az a jó kapcsolat ahol a másiknak csak olyan hibái vannak amiket el tudsz fogadni és ezért nem kell "átformálnod". Neki ez a személyiségének része ezen nehéz változtatni és szerintem nem is szabad. Olyat kell keresnie (és neked is) akinek az alap beidegződései nézetei hasonlóak. De ez csak az én véleményem.

2018. ápr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valahol érthető, hogy ragaszkodik a "férfi" szerepéhez, viszont kicist túlzásba viszi.

Próbáld megbeszélni vele, hogy te nem nézed őt attól kevesebbnek, ha elfogad néha 1-2 dolgot tőled. Viszont ne is akard egy papucsnak "nevelni". Inkább motiváld abban, hogy jobban teljesítsen.

2018. ápr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mégis hogyan motiváljam? Így is viszonylag jó állást kapott a végzettségéhez képest. Arról meg igazán nem tehetek, hogyha egyedüli unokaként én örököltem egy lakást, ő meg nem fog 3 testvér és unokatestvér mellett.

És azon kívül hülyeséget csinál. Nekem több pénzem, igazán hagyhatná, hogy én adjak bele többet, és akkor ő félre tudna tenni kocsira, lakásra, utazásra, amire akar. De nem spórol, hanem csakazértis ő akar többet beleadni.


Javasoltam neki, hogy menjen egyetemre levelezőn, de nem, ő nem akar mégegyszer egyetemre menni.

2018. ápr. 22. 07:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Istenem... és ilyen emberekkel vannak együtt normális tanult nők...

Nektek tényleg csak a szar kell b+.

2018. ápr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

El. Szimplán a tényeket nézve, van köztetek egy éles ellentét, amit nem tudtok sehogy megoldani, de komoly problémát okoz a hétköznapokban és csak rosszabb lesz.


Ezt csicsázhatod ahogy akarod, de ez a fő üzenet.

2018. ápr. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Hát igen, elég nehéz tolerálni, ha látod, hogy a másik hülyeséget csinál... Ha szereted (de csak ha tényleg nagyon szereted), akkor hagyd rá, mert úgy tűnik neki fontos ez.

Minden pasiva nehéz, de valamiből engedni kell, hogy működjenek a dolgok.

2018. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Idióta... pedig általában én kerestem sokkal többet, mint a nőim, de eszembe nem jutott ez a féle gondolkodás.

Ha el nem hagyod, sohasem fognak kihalni, - szóval az emberiség érdekében, plíz....

2018. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!