Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lakás vagy ház? Ki engedjen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakás vagy ház? Ki engedjen?

Figyelt kérdés

Közös otthon vásárlása előtt állunk.

Én lakást szeretnék, családi házban nőttem fel, és rengeteg pénzünket elvitte. Szeretném ha a nagy házon kìvül másra is maradna pénzünk. Nyilván egy lakás fenntartása nem kerül olyan sokba mint egy nagy családi házé.

Párom házat szeretne, pedig ki sem mozdul a szobából, csak ha kutyához kinéz az udvarra. Azért is akar házat, hogy a kutyát is tudja hozni.

Az idő telik, továbbra sem egyezünk, szerintetek ki engedjen?



2018. ápr. 27. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Írjátok le az ellene és mellette érveket, mind a két opciónál.

Azonban a párod érvelése nem túl erős, szerintem, a tiédhez képest.

Panelban is tartanak kutyát, majd leviszik sétáltani, csak hát, ha lusta vele foglalkozni, akkor minek neki állat?

2018. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Legyen társasház elkerített udvarral, ahol szabadon tudod engedni a kutyát sétáltatásnál.


Vagy legyen sorház, mini udvarral, de a szomszéddal közös falakkal, így megoszlanak a költségek.


Egyébként egy kis családiház nem visz el több pénzt.. normális helyeken havi 15-20 egy 60-70nmes lakás közösköltsége.


Évente ez majd több, mint 200 ezer. Ha ennyit félreraktok tetőfelújításra meg szigetelésre, még jobban ks kijöttök, mint egy lakásban.


Amin veszteni tudtok családiháznál az a fűtés. Sokat dob, ha egy körbefűtött lakást kell felfűtenetek, nem a hideg falakat. De itt is évi nagyon max 50ről beszélünk.


Sorházat vagy ikerházat nézzetek, ahol megoszlanak a költségek.


Ahogy telik az idő, nő a népesség, egyre nagyobb értéke lesz a földnek. Ki tudja mikor kerültök olyan helyzetbe, hogy abból éljetek, amit megtermeltek a kertben.


Viszont a lakás vételre sokkal drágább..


Még azt tudom elképzelni, hogy vesztek egy lakást a városban és egy picuri telket tőle pár percnyire. Telekre a kutyát egy kennelbe, aztán munka után kilátogatni hozzá naponta vagy minden másnap, néha átvenni éjszakára a lakásba.


Jót tenne neki az utazgatás meg a mozgás és a szabad terület is.

2018. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ház a megoldás!
2018. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Párod tudja hogy ház körül mennyi a munka?
2018. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
20 évig éltem panelben, majd elköltöztünk családiba, nagy vágyunk volt, de azt kell, hogy mondjam, hogy egy családi ház sosincs kész. Mindig van rajta mit csinálni, ha ezt valaki nem élvezi akkor a ház csak nyűg lesz.
2018. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra a rövid idöre mig együtt vagytok nem érdemes közös otthonba fektetnetek. (Ha ebben nem tudtok megegyezni, nincs jövötök.)
2018. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Felesleges, ha ebben nem tudtok megegyezni, akkor nincs közös jövőtök.


a családi ház tényleg remek, csak mikor hazaesel hatra, és még két órát kell a kertben molyolod - gazolás, locsolás, fűnyírás), hol ezt hol azt kell cserélni, újítani... áh, nincs az az isten, hogy házba költözzek, a fizetésem nagyno agy %-át kell rákölteni, meg az időmet is viszi.

2018. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Telekre a kutyát egy kennelbe" - mondd, te eszednél vagy?


Az első normális szomszéd úgy feljelenti őket állatkínzásért, mint a huzat. kutyát NEM tartunk kennelben, sem megkötve.

2018. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Legyen akkor egy viskó (gőzöm sincs, nehéz helyzet.)
2018. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Negyven évig laktam városban, így tudom, hogy én ott valóban csak LAKNI tudok, ÉLNI nem. Nekem tér kell, szabad levegő, mozgás, madárdal, kis tó, kis akácos és állatok. Rühellem a négy fal szorítását, amolyan kinti emberke vagyok. Alig vártam, hogy a gyerekek önállósodjanak, azonnal húztam vidékre. Ha a párod nem ilyen, maradjatok a lakásnál, mert - ahogy előttem valaki nagyon helyesen - írta, egy házon (és körülötte) mindig van mit csinálni.
2018. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!