Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi idő után és miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után és miért "üresedik ki" egy kapcsolat, fogynak el a beszédtémák?

Figyelt kérdés
Amikor már nincs nagyon mondandótok egymásnak...

2018. ápr. 27. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

3 év 5 hónap 2 hét 6 nap 12 óra 9 perc 7 másodperc alatt.

Remélem, hogy elég pontos.

2018. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Mert nem tartod életben vagy nem érdekled annyira.Az egyes egy troll,nem értem minek ír az ilyen.
2018. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Az egyes csak hülye választ adott a hülye kérdésre.
2018. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Kiüresedés akkor van, ha nem fekettek a felek energiát a kapcsolatba. A termodinamika I. főtétele megvan? Ha nem csináltok semmit közösen (kirándulás, autószerelés, gruppenszex, főzés, múzeumlátogatás stb.), akkor egy idő után tényleg nincs mit beszélni sem.
2018. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Két hosszú kapcsolatom volt, mindkettő 10 hónap környékén kezdődött igazán..
2018. ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Vannak emberek, akik pár nap/óra alatt is ki tudnak üresedni, mert nem tartalmas az életük, nem tudják, hogy miről beszéljenek. Emberfüggő. Beszédtémát mindig lehet találni, aki akar, az bármikor fog.
2018. ápr. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Részben nyilván a befektetett energiától is függ, meg hogy mennyire összeillő a két fél az első lángolás elmúlta után. De szerintem az is belejátszhat, ha a kapcsolatnak nincs semmi célja, nem tart sehová. Pl. hét éve járnak, de házasodni (még) nem akarnak, vagy összeházasodtak, de gyereket nem akarnak. Akkor csak folyik az életük egymás mellett a megszokott mederben, és tényleg küzdeni kell, hogy érdekesebbé tegyék.


Ha viszont a kapcsolatnak van egy fejlődése, dinamikája - járás, összeköltözés, eljegyzés, házasság, gyerekvállalás, a gyerek növekedésének fázisai - az egy folyamatos új inger, új helyzetek, új problémák, amiket közösen kell megoldani, új szerepekben ismeri meg egymást a két fél. Így azért könnyebb beszédtémát találni is, mert ez egy folyamatosan változó alaphelyzet. Nyilván ez meg más jellegű problémákat vet fel, de a tipikus "kiüresedés" ilyenkor inkább a gyerekek önállósodása után szokott csak kijönni, nyilván nem mindenkinél.

2018. ápr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez idő függvénye. Nálunk inkább a meg nem oldott/beszélt konfliktusok vezettek el a kiüresedéshez. Eleinte én is azt hittem, ez azért van, mert eltelt 2 év és ugye a lángoló szerelem eddig tart, de igazából előbb kezdődött a baj, kb. 1-1,5 évnél, az első nagy konfliktus után. 10 év telt el, most már tényleg olyan konfliktusokon vagyunk túl, ami felemésztett mindent, de beszédtémánk akkor is van, mert van egy kislányunk. Viszont kettesben már nem tudnánk egymással mit kezdeni. Ez nem a gyerek miatt van. Ez az utóbbi 3 év konfliktusainak a következménye, amelyből egy valóban köthető a gyerekhez és egy anyós-meny ellentéthez vezetett, a másik konfliktus szintén anyós főszereplős, de semmi köze a gyerekemhez. Nos, épp ma csodálkoztam rá egy 3 gyerekes családra, ahol a legnagyobb gyerek kb. 10 éves, a szülők kézenfogva mentek a játszótérre. Én már az ágyban sem tudom elviselni a közelségét, ha muszáj mellé feküdnöm, inkább megfordulok, hogy a fejem legyen a lába felől. A mi kapcsolatunk már csak gazdasági, plusz a gyerek. Igazából azt se tudom, valaha szeretett-e igazán vagy csak az állandó szex lehetősége miatt választott engem, no és persze a lakhatásért.
2018. máj. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
3év. Pont ez van nàlunk is csak elvagyunk egymással de élmények meg nincsenek nincs miről beszélni.
2018. máj. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi esetünk röviden: rövid járás után kb fél év összeköltözés,rá egy évre eljegyzés,6 év jegyben járás után házasodtunk és utána 2 év mire jött a baba.Van akik szerint elhúztuk igy meg ugy nem kellett volna.De nekünk igy volt jó.Az idök folyamán is szereztünk uj élményeket sokat mentünk ide oda,utaztunk otthon sem unatkoztunk,mindig feltaláltuk magunk és nem éreztük,h uncsi a kapcsolat.Nem mondom volt néha,hogy kicsit belekényelmesedtünk egy egy időszakban,de ha mindkettőnknek ez igy volt jo,akkor tök mindegy más mit mond.Mi évekig eltudtunk lenni ugy is egymással,hogy nem hiányzott semmi olyan,h pl probáljunk megfelelni a társadalmi elvárásoknak és csak azert vállaljunk gyereket,vagy mikor hangoztatják,h minek jegyben járni évekig.Mi mindketten házasságpártiak vagyunk és gyereket is akartunk,csak nem volt időhöz kötve semmi.
2018. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!