Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elmúlhat a szerelem az első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmúlhat a szerelem az első év előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A párommal 1 hónap híján egy évesek leszünk, és én úgy érzem nála nincs már az a lángoló szerelem (talán soha nem is volt). Ő bőven megelégszik annyival, ha heti kétszer látjuk egymást, és ha több időnk van, akkor se hajlik arra, hogy többet találkozzunk. Ha mondom neki, hogy szeretnék vele több időt tölteni, belemegy, de én ezek után kényszernek érzem. Ilyenkor mindig azt mondja, ha szeretném akkor rendben. De magától nem jutna eszébe, hogy hiányzom, többet akar látni stb. A napi kommunikáció is elég gyér, és azt is én kértem tőle, hogy beszéljünk már mindennap telefonon. Néha úgy érzem, hogy ő úgy áll hozzá a dolgokhoz, hogy vagyok neki és kész. Mondja, hogy szeret velem lenni, és vágyik a szeretetre, és azt is szokta mondani, hogy szeret, meg hiányzom, de úgy érzem ez részéről nem szerelem, amikor a lehető legtöbb idődet a másikkal szeretnéd tölteni és mindig hiányzik a másik.

Mert én legszívesebben mindig vele lennék.

Ő azzal magyarázza, hogy elmúlt a rózsaszín köd, és mivel már sokszor összetörték a szívét, ezért nehéz kimutatnia mit érez.


24L


2018. ápr. 28. 16:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy legutoljára karácsonykor volt olyan, hogy egy hétig nem láttuk egymást, mert mindketten a szüleinknél voltunk. Ő egy hét után már nagyon hiányolt, és úgy érezte sokkal régebb óta nem látott már mint egy hét. De azóta nem éreztem nála ezt. Bár nem is voltunk egy hétig távol egymástól.
2018. ápr. 28. 16:22
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak ilyen tapasztalataim.

31/f

2018. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezzel nem sokra megyek. :/
2018. ápr. 28. 16:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy év alatt nemigen múlik el. Bár megírtad a lényeget a kérdésedben, hogy nála talán soha nem is volt az a lángoló szerelem...
2018. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor mégis milyen választ vársz, ha az előttem szóló válasza nem volt megfelelő neked?


Nem a szerelem múlt el, hanem a kapcsolat haldoklik szépen lassan. Nagy ívben bele sz.r mindenbe. Nem fog sokáig tartani ez a kapcsolat, az biztos.

2018. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy szarik bele mindenbe. Nyáron szeretne velem erre-arra menni, de én valahol azt érzem ez nála nem szerelem, vagy legalábbis nem olyan erős. Vagy simán csak belekényelmesedett az egészbe, nem tudom.
2018. ápr. 28. 16:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden embernek megvan a maga kommunikációs igénye. Ha ő nem szeret minden nap beszélni, akkor persze, hogy kényszernek érzi. Én se szeretek minden nap beszélni a párommal, mert vannak olyan napjaim amikor ténylegesen semmi mondani valóm nincsen. És nem arról van itt szó, hogy nem szeretem amiért nem beszélek vele, csak nincs igényem minden nap beszélni vele. Személyesen úgyis sokkal jobban tudok beszélni mint telefonon, sőt kifejezetten utálok telefonálni. Mi is csak heti 1-2 alkalommal találkozunk, mert erre van időnk és viszonylag messze is lakunk. És ő eltudta fogadni, hogy nem vagyok az a nagy telefonos, de ettől független 2-3 naponta hívom, néha írok is, ha éppen úgy van. De szeretem.
2018. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 16:59


Nekem azt a mai napig nehéz elfogadni, ha szeretsz valakit, hogy nem érdekel hogy mi van vele mindennap?

A párom is azzal jött, hogy nem szeret írogatni és telefonon beszélni, de nekem ez magas. Ha szeretem a másikat, érdekel mi van vele mindennap, és szeretném hallani mindennap a hangját. Legalábbis én ebből indulok ki.

2018. ápr. 28. 17:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak telefon és irogatás létezik nálatok?

Skype, videóchatről hallottatok már? Ott élőben látod és hallod a másikat, és tudsz hozzá beszélni.


Egyébként lehet, hogy ő tényleg nem igényli, mert ő ilyen. És mi van, ha minden második nap beszélgettek? Lehet, hogy nincs mit mondania. Egy idő után tényleg kényszerré válik az egész, és ne akard már az egódat ráerőltetni olyanra, aki nem vevő rá.


Mindig ilyen volt, vagy csak mostanában vált ilyenné?

Lehet, hogy mindig is ilyen volt, csak a rózsaszín ködtől te ezt nem láttad.

2018. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Különböző emberek különböző szokások és szükségletek. Sajnos az emberi természet ilyen. Ezeken a "szokásokon" akkor se nagyon lehet változtatni, ha az ember akarja. Én sokáig próbáltam változtatni ezeken a dolgaimon az előző barátnőmnél, aki olyan volt mint te, de egyszerűen nem tudtam, mert ilyen a személyiségem. A lány szakított is velem, mert ő se hitte, hogy szeretem. Ott többet találkoztunk ráadásul, mert egy városban laktunk, szóval így még nem is értettem minek kéne nekem napi szinten beszélnem vele, ha heti 4-5 alkalommal találkozunk. Szóval tényleg az a lényeg itt, hogy ki az aki jobban eltudja fogadni a másik ilyen jellegű személyiségi jegyeit. Persze nem szabad ezt úgy csinálni(se a hanyagolást, se a napi szintű beszélgetést) hogy ha látod, hogy a másik szenved emiatt, de meg kell találni a középutat.
2018. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!