Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fejlődés nélkül nincs jövője?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fejlődés nélkül nincs jövője?

Figyelt kérdés
A párommalmost vagyunk együtt 4. éve. Gimnáziumban ismerkedtünk meg és most ő másodéves egyetemista és én is tanulok. Nagyon nagy volt a mi szerelmünk, sok tervvel, hogy majd összeköltözünk és hogy fejlődik a kapcsolatunk. Ám most ott tartunk, hogy ő felköltözött Pestre suliba jár és én is, ám én nem költöztem fel, mert csak heti 2 napot járok suliba. És vannak olyan hetek amikor alig találkozunk. Azt érzem a mi kapcsolatunk nem fejlődik, ugyanott vagyunk mint gimiben, de még mellé kevesebbet is találkozunk. Én úgy gondolom fontos az hogy két ember együtt jó csapat legyen és sikeresek legyenek közösen abban, amit csinálnak. Szeretjük egymást,ezzel semmi gond nincs. Mégis amikor nincs itt mellettem a hétköznapokban és nem tudok hozzá odabújni és fizikálisan is közeledni hozzá...akkor sajnos bennem így elmúlik azaz erős késztetés hogy akarjam őt. És ez szomorú. Beszéltünk erről és ő mindig azt mondja, hogy majd itt lesz most a nyár és milyen jó lesz de nem akarok örökké a jövőben élni, ha addig tönkre megyünk. Szeretném a jelenemet is boldogan eltölteni.

2018. ápr. 29. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezért nem működik sokszor a diákszerelem. Az ember élethelyzete sokat változik még ilyenkor, amit nem bír ki a kapcsolat. Ez nem fejlődés kérdése, egyszerűen nagy a távolság, ami gátja a szoros kapcsolatnak.
2018. ápr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő, hogy az emberek mit akarnak és mit hoznak ki egy kapcsolatból. Az #1-essel részben egyetértek. Az emberek változnak és a diákszerelmeknek sokszor nincs jövőjük. De, szerintem sokszor inkább azért, mert sok ember fejében valami romantikus filmben lévő idilli kép illik a kapcsolatba, nem pedig egy hétköznapi problémákkal teli küzdés. Pedig az igazi kapcsolatban mindkettő van.

A fejlődés pedig... Egyrészt, a fejlődés az nem egyik pillanatról a másikra történik. Már az is fejlődés, hogy mindketten csináljátok az egyetemet és építitek a jövőtöket. Egy csomóan tojnak a jövőre, lusták építeni, eléldegélnek, összedobnak egy gyereket, aztán jajjgatnak, hogy ez így nem jó.

A távolság... Vannak olyan hetek, hogy alig találkoztok? Mások van, hogy hetekig nem is találkoznak. Van, akinek az igénye, hogy éjjel-nappal a másikkal legyen, de nem csak erről szól egy kapcsolat. Mi történne, ha egyikőtöket munka miatt fél évre elküldenének a világ másik végére? Szerintem az olyan kapcsolat, ahol heti pár találkozás miatt már elmúlnak érzelmek, ott szó sincs szerelemről, csak megszokásról, kapcsolatfüggőségről vagy ragaszkodásról. Lehet, hogy erősen hangzik, de az ilyen kapcsolatoknak előbb-utóbb mindig vége lesz.

2018. máj. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!