Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van itt olyan, aki orvostanhal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki orvostanhallgatóval jár (t)?

Figyelt kérdés

És olyan, akinek a párja ráadásul távolabbi egyetemen végzi az egyetemet,tehát távkapcsolatban vannak?

A barátnőm Szegeden elsőéves, én Pesten dolgozom,jó esetben hétvégenként találkozunk.

Elég rosszul veszi az akadályokat a tanulmányait illetően: nehezen megy neki, sokat kell tanulnia, főleg így vizsgaidőszak közeledtével rengeteget hisztizik,mert nagyon frusztrált.

Szeretem őt, de nem tudom, hogy ez így hosszútávon hogy fog működni. Valakinek hasonló tapasztalat, bármi jó tanács?

29/F



2018. máj. 13. 00:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez úgy fog működni, hogy te szépen elfogadod, hogy neki most a tanulás az első. Egy orvosit elvégezni iszonyatos munka, kb. 10* annyi mint egy normál egyetemet. Az orvosi hivatás ezzel jár, meg még sok más lemondással is, ezzel jobb ha most megbarátkozol.
2018. máj. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam orvostan hallgató csajjal (nem az egyetem vetett véget a kapcsolatnak).

Mondjuk az én esetem annyiban volt könnyebb, hogy mi az exemmel szinkronban sz*ptunk.

Én is elég nehéz képzésre jártam és a vizsgaidőszak ugye egybeesett. Ezért örültünk is ekkor hogy tudunk csak erre koncentrálni, amíg tart a káosz, szóval sokáig működött. Ilyenek voltak vizsgaidőszakban, hogy 3 naponta egyszer találkoztunk 10 percre, hogy megöleljük egymást.

2018. máj. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%

1-es, kár kioktatnod a kérdezőt, mert a kérdése alapján nem(csak) ő nem tudja, hogy mivel jár az orvosi, de a nője sem.


már elnézést, mire föl hisztizik? ha orvos akar valóban lenni, tudhatná, hogy kemény meló.


ha meg ennyire szét van esve, lehet, h. nem odavaló, és otthagyja az egyetemet vagy kibukik.


amúgy bajban ismerszik meg az ember, és az világosan lejön, h. te kérdező nem vagy olyan nagyon szerelmes a párodba.


szerintem ahol szerelem van meg tisztelet, ilyen helyzetben támogatják egymást a párok, nem pedig kihátrálnak.

2018. máj. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy a lány nem tudja, hogy mivel jár az orvosi? Oda bekerülni is kemény meló, és neki sikerült. Inkább arra gondolok, hogy a "nehezen megy neki" meg a "hisztizik" arra vonatkozik, hogy a pasi szeretné a hétvégéket együtt tölteni, a csaj meg lekoptatja (teljesen jogosan), mivel tanulnia kell, és a pasi ezt hisztizésnek állítja be, ahelyett, hogy elfogadná, hogy a következő min. 6 év erről fog szólni.
2018. máj. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%

tanultam orvosi szociológiát.


onnan tudom, hogy az orvostanhallgatók egy része, kisebbik hányada nincs igazából felkészülve arra, hogy mi vár rájuk az egyetemen.

2018. máj. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is, ha idén kezdett, akkor ez már a második vizsgaidőszaka, tehat nyilván tudja, mivel jár. Inkább arról van szó, hogy a kedves kérdező nem tudja feldolgozni, hogy most nem a farka, hanem az anatómia meg biokémia van a figyelem középpontjában. Márpedig az a rossz hírem van, hogy ez még jó darabig így marad...
2018. máj. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De még ha úgy is lenne, ahogy mondod, és a lány se volt erre felkészülve - ami nem valószínű, és nem is derül ki a kérdésből -, nem az lenne a normális, hogy támogatja a párját az ember ilyen esetben? Ahelyett, hogy rásüti, hogy "hisztizik"?
2018. máj. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Magyarországon egy olyan nő, aki a hivatást választja, ráadásul kifejezetten nehéz pályán próbál helyt állni, és nem a nőiségével kapcsolatos szerepeit helyezi előtérbe (nem férjhez megy, nem gyereket szül), csakis hisztis és karrierista lehet az uralkodó, szexista társadalompolitikai diskurzus szerint.
2018. máj. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, én ezért örülök, hogy hanyagoltam a párkapcsolatosdit az egyetem első felében. Mert "hisztiztem", és nem álltam haptákban a másik kedvéért, nem volt rá időm és kapacitásom, így a másikat sem akartam kínozni. Aztán találtam végre egy embert, aki felfogta, hogy miről szól ez a hivatás, mik az előnyei és a hátrányai.


Kérdező, ez csak rosszabb lesz, hagyjátok egymást. Most "csak" hisztis a tanulás miatt, de lesz majd sokórás ügyelete, berángatják majd a Balaton partjáról is emberhiány miatt, zokogni fog néha, amikor jön egy rosszabb nap, stb.

2018. máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó: teljesen igazad van, és azt gondolom, hogy ennek semmi köze a "szexista társadalmi diskurzushoz", akinek orvos/medikus a párja, vagy bárki a családjában, az tudja, hogy ez a hivatás mivel jár. Férfinak és nőnek egyaránt.
2018. máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!