Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan értessem meg vele?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan értessem meg vele? Gyakori feszültség és viták a férjemmel anyósom miatt. Hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Anyósom igen szókimondó és határozott egyéniség, aki soha nem rejti véka alá a véleményét. Azt előre leszögezném, hogy nem rosszindulatú, és nem kritizál folyamatosan, de ha valamit szóvá tesz, akkor azt igen nagy elánnal teszi és gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy mit mondok magyarázatul vagy hogyan próbálom vele elfogadtatni az eltérő véleményt, úgyis neki van igaza. Ha olyan a tanácsa, akkor természetesen megfogadom, de a legtöbbször inkább a generációs különbségek miatt adódnak viták. Férjem késői gyermek, tehát anyósom és apósom korban inkább nagyszüleim lehetnének, bár nagyon modernek, sok ötvenessel felvennék a versenyt.

Ezek a viták a kisebbik problémák, igazán ami bánt, az az, hogy hiába könyörgök férjemnek, gyakorlatilag soha nem lép közbe és nem zárja le a vitát, nem teszi helyre a dolgot. Van egy gyermekünk, már a terhesség alatt is és a pici nevelésével kapcsolatban is sokat szóvá tett anyukája, hogy ezt ő nem így csinálta, miért így, miért úgy, miért nem adok neki ezt, stb. stb. Abba még úgy, ahogy közbeszólt, hogy anyu, hadd döntse el ő, ő az anyja. Ezeket már elég jól tudom kezelni én is.

De az utóbbi időben hallgat, mint a sír, amikor anyukája az én dolgaimat kezdi kritizálni, hogy miért ilyen táskát vettem, miért hordok ilyen cipőt, miért ilyen színű lakkot viselek, miért ezt a képet tettem ki a FB-ra (évente 1-2 képet, ha kirakok). És ezeket nem lehet egy mondattal elintézni, ő folyamatosan mondja a magáét, én meg védekezek, minden eredmény nélkül. Azt gondolom, a férjem azért a férjem, hogy legalább annyira álljon ki mellettem, hogy egy mondattal elrendezhetné anyukáját, hogy "anyuci, hagyd, neki ez a praktikus, ő hordja, neki kell tetszenie". A férjem kamaszkora óta mindent ráhagy az anyjára, amit mond, aztán csinálja a saját dolgait, ahogy gondolja. Én nem tudom ezt megtenni, mosolyogva bólogatni, ha nem értek vele egyet.

Szóval nem az apró-cseprő összezördülések anyósommal bántanak nagyon, hanem az, hogy férjem teljesen magamra hagy ebben, nem áll ki mellettem még ebben sem.

Múltkor erről sokat beszélgettünk, úgy éreztem, megértette. De a mai példa az, hogy még ő kezdte el adni anyukája alá a lovat, hogy igen, ő is mondta nekem, hogy az a kép nem jó, miért azt tettem ki... De ha védeni kellene, sose szólna közbe.


Nem tudom, mit csináljak. Természetesen nem az a célom, hogy elmarjam a családjától, csak szeretnék gyomorgörcs nélkül átmenni a szüleihez, ha már hetente legalább egyszer 3-5 órát ott töltünk. Szeretném, ha megbízhatnék a férjemben, hogy szükség esetén lehet rá számítani akár ebben a kérdésben, akár másban. Szeretném, ha ebben a második házasságában már nem követné el az első hibáit.


Ha tudtok valami okosat mondani, azt nagyon megköszönöm. Férjem is gyakran olvassa itt a kérdéseket, bízom benne, hogy másokra talán hallgat, ha már rám nem.



2018. máj. 16. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:

hiába könyörgök férjemnek, gyakorlatilag soha nem lép közbe és nem zárja le a vitát, nem teszi helyre a dolgot. - tehát egy kisgyereknek szültél gyereket.


Kellemetlen, én biztosan nem is házasodtam volna össze olyannal, aki nem áll ki értem/értünk.


Mit tehetsz? Nyelsz, tűrsz vagy elválsz.

2018. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy észrevétel: férjed anyatajszopó kisfiú, SOHA nem fog ellenkezni az anyjával.


A leválás normális esetben megtörténik 18-20-24 év körül, utána nem nagyon szokott sikerülni.

2018. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Költőnő? ***** válasza:
100%
Hetente 3-5 órát??? Drága, ő még kis túlzással gyakorlatilag otthon lakik. Nem védekezni kell, meg megmagyarázni, hanem kijelenteni h anyuka, nem érdekel. Felnőtt emberek vágytuk elvileg, de maketten úgy viselkedtek, mint a gyerekek.
2018. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kötelező odamenni ? Nem,én nem is mennék,kinek van kedve állandóan a hülyeségeket hallgatni.Férjed meg ilyen volt a házasság előtt is,csak nem tűnt fel neked,megváltoztatni nem tudod.
2018. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Költőnő?, azt már jeleztem a férjemnek, hogy ha visszamegyek dolgozni, akkor ritkítani fogjuk a hétvégi szülői látogatásokat, mindkettőnk családjánál, hogy ebből ne legyen vita. Kirándulások, egyéb programok lennének helyette. Ő meg napi pár órát dolgozik csak általában, amíg én dolgozom, a szabadidejében meg annyiszor megy fel a szüleihez, ahányszor csak akar, gyermekünkkel vagy nélküle. Igen, egymásra találtunk, mindketten teszetoszák vagyunk. Korábban nem éreztem magam ennyire annak, de valahogy ezt felerősítette bennem a kapcsolatunk
2018. máj. 16. 19:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ha van optimista vélemény vagy javaslat is, azt szívesen veszem :)
2018. máj. 16. 19:04
 7/8 Költőnő? ***** válasza:

Az a baj, h nem pisilted -körbe a saját életetek határait. Most nyilván erős példa, de remélem érted. Így sosem fogtok leválni és felnőni. Ne az legyen az ok, h h majd visszamész dolgozni. Az nem határkijelölés, hanem menekülés. Egyszer kell felvállalni a konfrontációt, de akkor durván. Lesz hiszti? Igen. Sértődés? Egészen biztosan.

Így viszont nem fog változni semmi.

2018. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Költőnő? ***** válasza:
vagytok* mketten**
2018. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!