Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom erőltet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom erőlteti rám, hogy gyógyszereket szedjek?

Figyelt kérdés

Pánikbetegségem van évek óta. Párom unszolására elmentem pszichiáterhez, aki 10 perc beszélgetés után felírt nekem antidepresszánst és nyugtatót. Elolvastam a betegtájékoztatót és utána néztem a neten, és úgy döntöttem, hogy nem szedem a mellékhatások és a rászokás veszélye miatt. Nem vagyok munkaképtelen, járok dolgozni, jó munkahelyem van, együtt élek a pánikbetegségemmel.

Elkezdtem pszichoterápiára is járni.

Ellenben a párom folyamatosan nyaggat, hogy mégis mit képzelek, hogy beteg vagyok és nem szedem az orvos által felírt gyógyszert, és, hogy ezek után soha ne halljon tőlem panaszt, az én hibám, ha rosszul vagyok. És, hogy beszélgetéssel nem fogok meggyógyulni, mert pont olyan beteg vagyok, mint egy inzulinos cukorbeteg, nem fog hatni a ráolvasás.

Nagyon zavar már, szinte minden nap téma.

Mit mondjak, amivel meg lehet győzni? Vagy csak a szakítás a megoldás? Mert elviselni már nem tudom, még jobban stresszelek, szorongok miatta, mindenképp kell megoldás.


25/N

28/F


2018. máj. 19. 15:38
1 2 3
 1/27 iamaveryniceguy ***** válasza:
0%
igaza van
2018. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
A pszichoterápia önmagában is lehet sikeres. Sajnos a pszichiáterek nagy része azonnal gyógyszert ír fel, én ezért szoktam azt javasolni, hogy első körben pszichológust keressetek, ha bajotok van.
2018. máj. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nincs igaza, inkább elviselem a pánikrohamokat, és legyűröm magamtól, mintsem ilyeneket szedjek be.
2018. máj. 19. 15:46
 4/27 anonim ***** válasza:
20%
Neked azt szedned kéne, nem viccből írták fel, tehát nem erőlteti rád, csak szeretné, hogy bevedd a neked felírt gyógyszereket. A mellékhatások pedig nem törvényszerűek, azokat fel Kell tüntetni, de nem azt jelenti, hogy feltétlen megjelenik nálad is ez a mellékhatás. Ha belegondolsz, a Daedalon nevű gyógyszer hányinger ellen van, mégis ott van rajta, hogy mellékhatásként hányingert okozhat, tehát ennyi erővel semmit ne szedj be. Úgyhogy sajnálom, de nekem is azt kell mondanom, hogy igaza van, és szeretetből mondja ennyiszer, de neked, mint felnőtt embernek kéne belátnod, hogy szedni kéne azt a gyógyszert.
2018. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Soha nem fogom szedni.
2018. máj. 19. 15:49
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

A gyógyszereket támogató válaszolóknak: Azért ebben a betegségben nem úgy mennek a dolgok, mint egyéb, szomatikus betegségek esetében. Főleg nem egy pánikbetegségnél. Például kognitív viselkedésterápiával ugyanakkora a gyógyulás esélye, mint gyógyszerrel. Tudományos kutatások erősítik meg ezt az állításomat, ha szeretnétek, linkelek erről cikkeket is. Egyéb terápiás módszerek is lehetnek hatékonyak.

Ha valaki nem szeretne gyógyszert szedni, és még funkcionálni is képes, senkinek sem kellene erőltetni. Főleg azért nem, mert még a tudományos racionalitás sincs az ő oldalukon.


Azt javaslom, hogy mutass meg neki megbízható forrásokat a témáról, ha pedig az nem győzi meg, akkor gondolkozz el rajta, hogy biztosan építően tudtok-e egymásra hatni a továbbiakban.


(Szakmabeli vagyok egyébként, de teljesen mellékes, hogy kinek mi a végzettsége, a tudomány az tudomány, a bizonyíték pedig bizonyíték.)

2018. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Soha-soha-soha nem szedném be azokat a szarokat, teljesen igazat adok neked, a barátod egy gyökér. Ugyanezzel küzdöttem 2 éve nyáron, életem legrosszabb fél éve volt, de kijöttem belőle gyógyszerek nélkül. Sokan jönnek ezzel, mint a barátod, hogy ez is csak olyan mint egy sima testi betegség. Nem nem ugyanaz. Határozottan állj ki, hogy te ezt nem fogod beszedni, és nem kell a segítsége sem, ha ennyire önző.
2018. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 iamaveryniceguy ***** válasza:
15%
Senkit nem érdekel, hogy te együtt élsz-e a pánikbetegségeddel. Azért szedd a gyógyszert, mert a külvilágod életét nehezíted meg a viselkedéseddel, ha nem teszed.
2018. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%

A helyedben akkor hagyán abba a gyógyszerek szedését ha azt egy másik pszichiáter mondaná hogy nem kell szedni.


Ez nem játék, a párodnak igaza van. Ne itt állíttass fel diagnózist hanem szakpszichológus vagy pszichiáter mondja meg mi a bajod.


Tapasztalatból mondom, vedd komolyan amit az orvos mond. Az ex feleségem is tudta hogy neki mi a baja, sőt a barátai azt mondták neki hogy jól néz ki és nem kell neki gyógyszert szedni. A végeredmény az lett hogy öngyilkos lett.

2018. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%
@8 Jóindulatból mondom, hogy lehet, hogy veled még nagyobb problémák vannak, mint a kérdezővel...
2018. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!