Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha én kicsit unom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha én kicsit unom a párkapcsolatomat, de a párom nem igazán hajlandó ezen változtatni? Hogyan lehet feldobni egy ilyen párkapcsolatot? Akik voltak már hasonló helyzetben, ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve, hogy együtt vagyunk a párommal. Még külön élünk, hetente kb 3-4 napot töltünk együtt. Ő dolgozik és mellette még tanul, én most fejeztem be az egyetemet és nemsokára én is dolgozni fogok. Alapvetően jól megvagyunk, kimutatja, hogy szeret, bízom benne, kevés a konfliktus, a szex is jó.

Az elmúlt kb fél évben, viszont kicsit úgy érzem, hogy ellaposodott a kapcsolat. Nekem is és neki is elég sok dolgunk volt, minőségi időt nem igazán tudtunk együtt tölteni. Max. családi programokon voltunk, külön, kettesben nem igazán. Én többször próbáltam megbeszélni vele, hogy egy-egy délután menjünk el valahova, nem kell feltétlenül valami puccos program legyen, egy séta is megteszi, stb. De ő nem igazán volt erre nyitott. Azt hallgatom tőle kb. egyfolytában, hogy majd ha ezzel meg azzal végez, akkor szervezünk majd valamilyen programot, most fáradt, vagy nincs úgy kedve, stb. Én ezt valahol meg is értem, de nekem is sok dolgom volt mégis szántam volna erre időt. Kevésnek érzem már azt, hogy közösen nézzük a TV-t és punnyadunk otthon. Az a másik fele, hogy ez a kapcsolat minőségére is egyre inkább rányomja a bélyegét. Kicsit úgy érzem, eltávolodtunk egymástól, kezdek belőle kicsit kiszeretni, a kommunikáció sem az igazi.

Mostanában egyre többször merül fel bennem az a gondolat, hogy mással vajon milyen lenne a kapcsolat, milyen lenne megint ismerkedni, megint érezni egy kis izgalmat, amit egy új pasi megismerése adhat. Viszont szeretem a páromat és jobbá szeretném tenni a kapcsolatunkat, nem pedig eldobni. Megcsalni sem szeretném természetesen, az nem lenne megoldás.

Mit tehetnék, hogy kicsit feldobjam a kapcsolatunkat? Hogyan tudnám éreztetni a párommal, hogy ez számomra így nem jó? Mondtam én már neki szépen és csúnyán, de nem igazán volt változás csak max. rövid időre, vagy minimális. Köszi a válaszokat. 24/N


2018. máj. 29. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Az igazság az hogy ennek a kapcsolatnak vége. Előbb szellemileg ér véget és utána fizikailag eszkalálódik.


A kapcsolatról egy szuper nova robbanás jut eszembe mely csillag már rég felrobbant de a fénye még egy darabig látszik.


Te úgy érzed nem szeret eléggé már, és valószínűleg így is lehet, sok kapcsolat ráun önmagára, pláne azok amik már alapból felszínesek voltak öntudatlanul.


Vélhetően már te sem szereted őt unod magad a kalitkába és valami romantikusabb élményekre vágysz.


Sok ember nincs békében önmagával, és amíg így van addig esélye sincsen igazi szeretet alapú szerelemre lelnie.

Addig csak "kísértetek" és "klónszemélyek" szülői lenyomatok vonzódnak be az ember életébe melyek mindig ugyanazokat a leckéket akarják megtanítani.

2018. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de anno én is voltam ilyen helyzetben, és szakítás lett a vége. Mi is úgy két éve lehettünk együtt, amikor észleltem, hogy nagyon laposodik. Ugyanez volt a felállás: heti 3-4 találkozó, elmentünk hozzá és punnyadtunk a tévé előtt. Rengetegszer beszéltem vele erről, hogy ez így nem jó, programokat kellene csinálnunk, vagy valami, de ő hárított, hogy szerinte nincs semmi gond a kapcsolattal. Egyre jobban eltávolodtunk egymástól, hiába próbálkoztam.


A jelenlegi párommal négy és fél éve tart a kapcsolatunk (együtt is élünk), és a mai napig töltünk együtt minőségi időt, szóval vele nincs ilyen gond.


Tehát ha csak te próbálsz meg változtatni ezen, a párod pedig nem nyitott rá, akkor sajnos nincsenek jó kilátásaitok együtt.

2018. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt ilyen probléma. Hiába mondtam hogy menjünk valahova csináljunk valami közös programot a válasz ugyan azok voltak mint neked. Ő most jelenleg az exem.
2018. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mostanában telt be a pohár. Csak esténként találkozunk, akkor egymásnál alszunk. Nem csinálnunk semmit. Megnézünk egy filmet. Vagy egy felet, mert tíz-tizenegykor kezdünk neki. De ő dolgozik, fáradt, nincs pénze, menjek a barátnőimmel.
2018. máj. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Erre akkor tényleg nincs semmi megoldás csak a szakítás? :/ Tényleg nem lehet ezt valahogy megbeszélni a másikkal úgy, hogy változtasson?
2018. máj. 29. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Változtatni csak akkor lehet, ha mindkét fél tesz érte. Egyedül nem tudsz. Ha ő nem akar, akkor ez ennyi volt
2018. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy 2 ember kell hozzá, de van esetleg valaki, aki a szakításon kívül talált hasznosabb megoldást?
2018. máj. 29. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mostanában egyre többször merül fel bennem az a gondolat, hogy mással vajon milyen lenne a kapcsolat, milyen lenne megint ismerkedni, megint érezni egy kis izgalmat, amit egy új pasi megismerése adhat"


Ha ilyet érzel, akkor 100%, hogy semmi keresnivalótok egymás mellett. Ez egyértelműen a teljes kiábrándultságot jelenti, még ha magadnak nem is vallod be. Nem is értem, miért vagytok még együtt ebben a semmitmondó kapcsolatban. Ha a párod ennyire nem hajlandó semmit tenni, akkor végképp nem értem, miért vagy még vele.

2018. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7.: pszichológus. De oda is két ember kell, ha a párod oda sem megy el beled, akkor megszoksz vagy megszöksz
2018. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi kötöttünk kompromisszumot, igaz, előtte sok ilyen volt, hogy nem volt változás, hiába mondtam szépen vagy csúnyán. Én punnyadok vele, ha azt akarja, cserébe minden másfél hétben (ilyen munkarendünk van, így jut pihenő) legalább van egy olyan program, hogy menjünk el valamerre, még ha csak fagyizni is.

És minden második programot neki kell kitalálnia. :D

Nem mondom, hogy nincsenek mélypontok, de azért többet mozdulunk ki így. Persze, alapvetően nem a kapcsolattal van a gond, "csak" azzal, hogy neki az a pihenés, ha punnyad meg gépezik, nekem meg szükségem van az aktív kikapcsolódásra is.

2018. máj. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!