Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vannak emberek olyannal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak emberek olyannal kapcsolatban, akiben nem bíznak?

Figyelt kérdés

Nézegetem az oldalt, meg beszélgetek ismerősökkel, és jönnek az ilyenek, hogy "mi lesz ha a barátom/barátnőm nélkülem megy bulizni", "tuti megcsal amíg üzleti úton vagyok", "nélkülem megy nyaralni a barátaival, biztos le akar feküdni másokkal", stb..

Az ilyen kapcsolatoknak mi értelmük van?

Ha valakit egy nemi szerve által vezérelt gerinctelen féregnek nézek, akkor messzire elkerülöm, nem még kapcsolatban vagyok vele... Ha meg nem nézem ilyennek a párom, akkor mit aggódjak?

Vagy csak én gondolkozok furán?

Miért jó egy olyan kapcsolat, ami csak energiát szív el a folytonos aggódás, bizalmatlankodás miatt? Mit élveznek ebben az emberek? Mi értelme így együtt lenni?


2018. máj. 31. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Az emberek aggódnak hogy elveszítik ami az ,,övék".

Nem arról van szó hogy ennyit néznek ki a másikból, csak hát ez a legtöbb emberben benne van, hogy nem akarják elveszítik ami számukra fontos és ennek a lehetőségét sem akarják meghagyni.


Persze van egészséges féltés, és beteges mánia de a legtöbbeknél ez a normálison túl nem szokott hatni:)

2018. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokszor nem a kapcsolattal van baj ilyenkor, hanem a problémázó önbizalma az alapvető probléma, mert alapvetően olyannal is bizalmatlanok, aki nem ad okot rá. Egy felnőttet nem kell "elengedni", nem a gyereked, nem a tulajdonod, én még a szüleimmel szemben is kikértem magamnak, mikor vissza akartak tartani, mikor már nem voltam annyira rájuk utalva, párkapcsolatban pláne kikérném.

Inkább az a kérdés, hogy aki ennyire önbizalomhiányos, miért nem teszi rendbe magát, mielőtt ismerkedne. Aki magával rendben van, tudja, kiben bízhat, kiben nem.

2018. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem arról van szó, hogy nem bíznak a párjukban, hanem hogy alacsony az önértékelésük és magukban nem bíznak. Azt hiszik, nem elég jók, és ha jön jobb (szebb, fiatalabb, magasabb, gazdagabb stb) akkor egy értelmes ember azonnal lelépne vele. Ugyanis a szívük mélyén ők nem tudják elfogadni magukat és úgy érzik, a másik csak megalkuvásból van velük, amíg nem jön jobb.

Ez az egyik verzió, itt az a jó hír, hogy ha az ilyen ember elkezd saját magán dolgozni, lehet javítani az ilyen hozzáálláson.


A másik kicsit szomorúbb. Azért gondolkodnak így, mert ők maguk ilyenek, ők maguk is csak megalkuvásból vannak a partnerükkel és lecserélnék, ha jönne "jobb". Ezért hajszálra ugyanezt nézik ki a másikból is.


Mindkét esetben elmondható, hogy az ilyen ember nagy valószínűséggel így áll hozzá az összes partneréhez, ergo számára ez a fajta gondolkodás (féltékenykedés stb) a párkapcsolat szerves része. Mással sem csinálnák máshogyan.

2018. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek veled, szerintem ezeknek a súlyosan komplexusos, önbizalomhiányos defektes embereknek egyáltalán nem való párkapcsolat. Bár végül is kínozzák csak azokat, akik ezt eltűrik tőlük.. Egészséges ember akkor is képes bízni és tiszta lappal indítani, ha korábban átverték és képes fejlődni és dolgozni magán, ezek meg életük végéig szenvedni fognak, akárkivel is vannak együtt.
2018. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es,mármint bízni ugyanabban a partnerben vagy az új partnerre érted a tiszta lapot?
2018. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NDSM ***** válasza:
Mert sok esetben problémásabb egyedülállónak lenni, mint benne lenni 1 kevésbé boldogító kapcsolatban, aminek a problémaiit a külvilág nem is látja.
2018. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 Az új partnerre értettem, szerintem a bizalom pont egy olyan dolog, amit csak egyszer lehet eljátszani, utána már soha nem lesz ugyanolyan. Ezért sem hiszek a második esélyben.

4. voltam

2018. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es,igen egyetértek (5-ös voltam). Egyszer eljátszod a bizalmat, annyi volt.
2018. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!