Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, szerelmes vagyok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, szerelmes vagyok a páromba, de józan ésszel végiggondolva iszonyat sok dologban különbözünk, mi több, alig van bennünk közös. Működhet ez így hosszú távon?

Figyelt kérdés
Valakinek van hasonlóval tapasztalata?
2018. jún. 4. 18:04
 1/6 iamaveryniceguy ***** válasza:

Tapasztalatom alapján, amint alább hagy a szerelem, megy a kukába a kapcsolat is. Nem azonnal, mert próbálkozni fogtok, de a különbségek megteszik majd hatásukat.


Természetesen ez komoly különbségekről szól, és nem arról, hogy ő a kék színt szereti, míg te a pirosat.

Egy ilyen különbség lehet, hogy ő nem akar gyereket - te igen.

2018. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ennyire sarkalatos pontokban különbözünk, inkább "közepesen fontos" dolgokban és "apróságokban". Pl. mind a ketten házasságban képzeljük el az életet, szeretnénk mind a ketten gyereket, az elképzelt lakhely is egyezik. Viszont kikapcsolódás, hobbik, érdeklődési kör tekintetében elég mások vagyunk. És ehhez hozzáadódik egy csomó, önmagában teljesen jelentéktelen apróság, azonban a közepesen fontos dolgokkal együtt már azok is frusztrálóak...
2018. jún. 4. 18:10
 3/6 iamaveryniceguy ***** válasza:

"Viszont kikapcsolódás, hobbik, érdeklődési kör tekintetében elég mások vagyunk"

Ameddig közösen is jól tudjátok tölteni az időt, addig ez szerintem teljesen jó lehet.

Kell a saját hobbi a két félnek, ahol külön tudnak lenni (baromi fontos a külön töltött idő is).


"önmagában teljesen jelentéktelen apróság"

Az apróságokra mindenki csak legyint, hogy azok csak apróságok. Az életünk viszont miből áll? Apróságokból. Nem tudom te mikre gondolsz, de apróságok alatt én ilyesmikre:

*szétszórja a zokniját

*nem hajtja le az ülőkét


Ezek egy idő után eléggé idegesítik az embert és több vitához vezethetnek, mint a nagy dolgok. Persze ezeken lehet változtatni is, csak ahhoz pedig akaraterő kell.

2018. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen párkapcsolatom. Nem csak a hobbik szintjén voltunk különbözőek, de a világnézetünk is más volt. Borzasztóan szerelmes voltam a lányba. Egy ideig képes volt megváltoztatni még a nézeteimet is. Ez olyan szintre jutott, hogy tényleg úgy gondolkodtam a világ dolgairól, mint ő. Évek múlva azonban lassan kezdtem "felébredni" és egyre gyakoribb lett a nézeteltérés köztünk. A meglepő dolog az, hogy még ekkor is nagyon szerelmes voltam belé. Végül szakított velem. Kb. fél év kellett ahhoz, hogy tisztán lássam a dolgokat. Nem szabadott volna még 1 hónapot sem együtt lennünk nem hogy éveket. Értelmetlenül raboltuk egymás idejét, de szerelmes fejjel az ember sajnos sokszor nem lát tisztán.
2018. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha szerelmes vagy belé? :) Rosszul alakul a kapcsolatotok?
2018. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szóról-szóra ugyanígy érzek. Nem vagy egyedül ezzel a dilemmával...
2018. jún. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!