Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sok férfi nem figyel arra, amit a párjának mond? .

Figyelt kérdés
Miért nem működik a fejükben az a rendszer, ami jelezné, hogy "Ezt talán mégsem kellene, mert megbánthatom vele őt"? Az ősidőktől kezdve beléjük van kódolva az érzéketlenség? Miért gondolják, hogy ettől jópofák?

2018. jún. 25. 13:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Egy általános emberi viselkedést vetítesz ki a férfiakra (bunkóság, vagy nevezheted akárhogy..), miközben az mindenkire jellemző nőre,férfira,gyerekre,idősre.


Szóval a kérdésedre az a válasz, mert ilyen az emberi természet.

2018. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem akarok általánosítani, tudom, hogy nem mindenki ilyen, csak eddig sok ilyet tapasztaltam. De persze tisztelet a kivételnek! :) ;)
2018. jún. 25. 13:10
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Ugyan ez áll rátok is, de ez nem azért van, mert türhők vagyunk, hanem, mert nem ismerjük eléggé egymást + nem vagyunk mindig ugyan abban a hangulatban. Mire gondolok? Legyünk 24 évesek, egy éves kapcsolatban... saját magam ismerem 24 éve ca, nem a másikat. A másik példa. Mondok valamit a barátnőmnek, a térdét csapkodva röhög... ugyan ezt benyögöm egy hét múlva, fel van háborodva. Ezért én most köcsög vagyok?
2018. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
Mert a férfiak teljesen más metakommunikációs kódokat használnak mint a nők. A férfiak racionálisak, a nők emocionálisak, a férfiak "direktbe" mondanak dolgokat, a nők utalgatna/célozgatnak. Ez genetikai örökség és alapesetben a párválasztást segíti, a hétköznapi esetekben, már létrejött kapcsolatnál azonban sokszor konfliktushoz vezet.
2018. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

"a férfiak "direktbe" mondanak dolgokat, a nők utalgatna/célozgatnak. Ez genetikai örökség"


Baromira nem. Ez teljes egészében nevelés és társadalmi kondicionálás kérdése. Lásd pl. mikor a fiúkat lenevelik a "lányosnak" tartott viselkedésről.

2018. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%

De miért is nevelik le róla őket, csókolom? :D Csak nem azért, mert alapvetően ez (a férfias és a nőies viselkedés és kommunikáció nemekhez való kötése és reprezentálása) a leghatékonyabb párválasztási stratégia? És azért genetikai, mert az állatvilágból jön eredetileg, csak a kommunikáció fejlődése révén kiterjesztődött (Itt jegyezném meg, hogy a modern gender-elméletek szerinti a "nem szerepek mesterséges, unnaturális kreálmányok"-nevű megállapítás egy fasság: a nemi szerepek az állatvilágban is megtalálhatóak, az emberi tudat fejlődése és a közösségbe szerveződés hatására lettek "társadalmi nemi szerepek" - ez egy természetes folyamat volt.)


(Egyébként meg csak részben "nevelik", a dolog másik fele, hogy a gyerek az aki felveszi a látott viselkedés-mintákat is.)

2018. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Igen, sajnos a kommunikáció nagyon sok rétegét nem érzékelik a férfiak, a barátomon is ezt tapasztalom. Tisztelet a kivételnek.
2018. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezen a kérdésen már én is gondolkoztam. Szerintem nem gondolnak bele, hogy bizonyos dolgok bántóak lehetnek, mert kevésbé tekintenek előre, a kijelentett dologra adott reakciót nem tudják előre megjósolni, tehát hogy mit fogunk reagálni egy adott dologra. Szerintem fordítva is működne; tehát ha mondjuk te érzéketlenül kijelentenél valamit, fel se tűnne neki, mert az ő észjárása másmilyen és ő mondjuk nem gondol bele hogy amit kimondtál az bántó is lehet. Sajnos :’D
2018. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Nincs itt semmi misztikum meg genetika.

Elsőre sok lány elbagatellizálja, ha a fiú beszól. Rosszul esik neki, de nem akar konfliktust, inkább legyint egyet, hogy biztos nem úgy gondolta. A fiú úgy gondolta, de latja, hogy nem volt következménye, ezért legközelebb is megenged magának egy ilyen beszólást.

Aztán a lány csak azt veszi észre, hogy a fiú úgy beszél vele, mint a kutyával, és nem érdekli, hogy neki ez láthatóan rosszul esik. A fiú meg nem törődik vele, mert tudja, hogy úgyse fogja elhagyni, nem kell érte tennie, hogy vele maradjon, és kapjon puncit.

Ez egy kétszemélyes játék. Annak is oka van, ha egy nővel minden párja csúnyán beszél.

2018. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A 80% jól leírta.


Azt azért hozzátenném, hogy szerintem sem nemfüggő, sajnos én magamon is tapasztaltam, hogy úgy tudok beszélni a szeretteimmel, mint a kutyával és nagyon oda kell figyelnem.


Persze nem mások előtt.

Ezt apámtól "örököltem", ő beszélt velünk így.


Meg nem egyszer hallom, ahogy nők úgy beszélnek a barátjukról, férjükről, mint valami fogyatékosról...

2018. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!