Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bennem van a hiba, amiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bennem van a hiba, amiért rosszul érzem magam emiatt és kicsit irigykedem?

Figyelt kérdés

A párommal nem régóta vagyunk együtt. Eddig kettesben voltunk, mostanában kezdett bemutatni a barátainak. Két közeli barátja van, egy fiú és egy lány, akikkel együtt is lakik. A lánynak van barátja, de nem tudom...


Mikor megismert, már akkor is úgy kezelt, mint akin segíteni kell, mintha nekem az probléma lenne, hogy csöndes lány vagyok, aki inkább otthon vagy kisebb társaságban szeret lenni, nem egy hangadó, ordítozó, szószátyár valaki, aki produkálja magát, hanem tényleg csak akkor szólalok meg, ha van érdemi hozzáfűznivalóm a témához vagy ha látom, hogy kérdeznek.


Találkoztunk már nagyobb baráti körben, ott a többiekkel tök jól elvoltam, meg elbeszélgettem, fiúkkal-lányokkal egyaránt, de mikor hármukkal vagyok egyszerűen nem megy. Mindig sztorizgatnak, belsős poénokkal viccelődnek, ez a lány meg (a barátja) totál olyan, mint amilyenre engem akar "formálni": laza, pörgős, haverkodós, nagyszájú, szószátyár, minden bolondságban benne van... Én meg próbálok kedves lenni meg "beilleszkedni" (a párom is nagyon akarja, hogy az ő barátai az enyémek is legyenek, ezt mondta is), de egyszerűen nem tudok elmenni a lány mellett...


Tudom, ha nagyon racionális akarok lenni, nincs okom a féltékenységre, de nehéz elmennem ezek mellett a dolgok mellett. Ráadásul a lány szüleihez van bejelentve lakcím szerint, mert hogy az albiba nem akarta magát, meg anno, mikor még friss volt az ismeretség közöttük, smároltak is egyszer részegen... Persze, utána megbeszélték, hogy ez szar volt és "kémiátlan", de akkor is.


Fura ez az egész és lehet, hogy túlagyalom, de nem tudom hova tenni. Beszéltem már a párommal is erről békésen, hogy kirekesztve érzem magam, meg tök olyan, mintha meg akarna változtatni, meg hogy "mit tudok én, amit ő nem, hogy ez most így alakult, hogy én a barátnője vagyok, az a lány meg a barátja, ha egyszer jobban egybevág az elképzeléseivel", de semmit nem mondott, ami használható. Csak annyit, hogy "mert nem érez úgy iránta, meg hogy ők már összeszoktak hárman és merjek közbeszólni, ha 4-en vagyunk". Dehát én nem akarok pofátlankodni, olyan jól megvannak 3-an! Múltkor is csak ültem, mosolyogtam, a párom átkarolva simogatott és 3 órán keresztül csak hallgattam a beszélgetésüket 1-1 szót közbetűzve, mert nem tudtam, mit mondhatnék. Illetlennek éreztem volna magamra vonni a figyelmem, annyira jól elvoltak egymással...


Ráadásul szerintem tök szép is a lány, igaz, alkatra és arcra sem hasonlítunk, de attól még nem olyan, akivel azért barátkoznak inkább, mert ne jönne be a srácoknak.


Én nem tudom, mit tehetnék. Próbálok kedves lenni és beilleszkedni, de a másik oldalról meg aggódom és irigykedem is, hogy ők ilyen jól kijönnek, én meg... Közben a párommal négyszemközt tökjól elszórakozunk meg nagyon sokat szoktunk beszélgetni komolyabb dolgokról is, de ott egyszerűen nem megy. És akkor még megkapom, hogy a barátai sajnálkoznak, hogy én ilyen "félénk" vagyok. Hát bakker, ez nem csak rajtam múlik! Meg nem fogok üvölteni meg közbevágni minden marhaságot, mint aki nem bír a fenekén maradni, az nem rám vall...


2018. júl. 4. 00:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erőltetném a találkozókat a barátaival. Belsős poénokra most mit tudnál mondani, érted? Mert én kb.semmit. Nekik kellene a csapatba bevenniük úgymond, de így rendkívül nehéz. Ha a lány zavar, akkor ne eröszakold magadra ezt a társaságot. Nekem valahogy az jött le a szavaidból, hogy a hátad közepére sem kívánod őket, csak a barátodnak akarsz megfelelni. Valahogy próbáld elkerülni őket, udvariasan.

Én ezt tenném. De ez én vagyok.

2018. júl. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van és ezzel én is próbálkoztam... Nem úgy, hogy "kösz, ha ők is jönnek, inkább találkozzunk máskor", hanem épp "dolgom volt", mikor ők mentek valahova meg "sietnem kellett" meg a páromat inkább áthívom magamhoz, ilyesmi. De múltkor is, nálam voltunk, aztán mondta, hogy szóltak neki, hogy itt vannak a közelben, találkozzunk 1 órácskára, mert valami fontosat akarnak megbeszélni. Hát, fontos épp nem volt, elsörözték az időt, én meg csak pislogtam, hogy ez lett a közös esténkből és megint ott vannak. A sráccal még kijövök, de a lány... Kedves velem, meg meg is hívott egy italra, meg mikor a párom otthagyott vele, amíg elmentek a haverjával egy újabb körért, beszélgettünk is pár szót, de mikor együtt vannak, le vagyok kb tojva. :/
2018. júl. 4. 01:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját baráti köröd nincs? Esetleg ha tudod hogy hosszasan 3an lesznek és nincs hozzájuk kedved akkor menj el a barátnöddel addig te valahova ahol jól érzed magad.
2018. júl. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg probalj kicsit nyitottabb lenni,es ha mar veluk kell lenned,probald jol erezni magad. Gondolom a huszas eveitek elejen vagytok meg - igy a leirasod alapjan - ez az idoszak pont arra jo,hogy baratkozz,bulizz,hulyeskedj,lazulj...en megertem a baratod allaspontjat is,azt szeretne,ha jol kijonnel a barataival,de az ugy nem fog menni,ha csak kukan ulsz. Ha megprobalnal nyitni felejuk kicsit,es ugy se menne,akkor nem kell persze eroltetni. A csajra meg tok folosleges feltekenykedni.
2018. júl. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én próbáltam, de nem megy. Másokkal mindig ment, bár sosem én voltam a leghangosabb, de azért fel tudtam venni a fonalat meg megértettük egymást.


Az én barátaim sajnos nem elérhetőek ennyire...:/ Többen már házasok vagy a párjukkal élnek, azért nem lehet csak úgy "mozgatni" őket, dolgoznak, vidékiek, stb... Szóval nehezen tartom velük a kapcsolatot, talán emiatt is lettem az utóbbi időben kicsit csöndesebb. De nem érzem magam gátlásosnak, nem "félek" megszólalni, csak nem látom értelmét bohócot csinálni magamból, meg ostobaságokat benyögni. Nem fogok okoskodni meg erőszakoskodni, ha egyszer nem olyan a téma, hogy közöm legyen hozzá. Márpedig sajnos általában nem olyan és ők sokkal "hangosabbak" meg túlbuzgóbbak is, szóval még annyira sem tudok érvényesülni. De én ezt nem bánom, mert én más vagyok és nekem ez így jó. Csak nem értem, hogy a párom minek akar engem, ha egyszer ilyenek a barátai is és nekem is úgy örülne, ha ilyen lennék. Ami maximum részegen megy, de akkor is csak annyira, hogy többet fecsegek, hangosabb és "kezdeményezőbb" nem leszek.

2018. júl. 4. 01:42
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Hmmm,hat akkor passzolok. Nyilvan ne legyel a parod miatt olyan,amilyen nem vagy,de ezt magadtol is tudod. Jo esetben,ha jol mennek a dolgaitok,es mondjuk osszekoltoztok,meg ilyenek,ezek a baratok ugyis le fognak kopni valamennyire az eletetekbol.
2018. júl. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Hmmm hat akkor passzolok. Ha jol alakulnak a dolgaitok a paroddal,ezek a baratok kesobb ugyis le fognak morzsolodni valamennyire.
2018. júl. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Bocs,szetfagytam.
2018. júl. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem lenne kedvem közéjük beilleszkedni,mert nagyon egymásban vannak így 3-asban.Ha fontos vagyok,szakítson rám időt kettesben,nagy ritkán találkoznék velük valami program kapcsán,egyébként meg nem.Nem kötelező más barátaival lógni mindig.
2018. júl. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem helyeslem, hogy a barátod ennyire erőlteti ezeket a csoportos találkozókat, ha láthatóan ennyire nem vagy képes beilleszkedni a társaságba. Ugyanakkor érthető, mert szeretné, hogy az életének fontos szereplői jól kijöjjenek egymással.

Viszont a leírásodból nekem nem úgy tűnik, hogy ők annyira kirekesztenének téged, mondtad is, hogy kedvesek veled, meg azért szót lehet velük érteni. Nekem inkább úgy tűnik, hogy te vagy túl passzív/zárkózott az irányukba, mert feszélyez, hogy nekik közös múltjuk van, és te vagy az "új lány". Szerintem a barátod sem azt várja tőled, hogy olyan legyél, mint a másik lány, inkább csak azt, hogy legyél oldottabb a társaságukban, vegyél jobban részt a beszélgetésben/ökörködésben.

Írtad, hogy nem vagy félénk, pedig attól szorongsz, hogy "bohócot csinálsz magadból", hát pont ezt jelenti félénknek, visszahúzódónak lenni, hogy nem vagy képes elengedni magad. Szerintem ő is csak erre próbál rávezetni. A belsős poénok meg nehogy már visszatartsanak vkit attól, hogy beszálljon a buliba: kérdezz rá, hogy ezt most mire mondták, mi történt, vagy kivel történt, meséltesd őket, és máris nem fogod magad kirekesztettnek érezni, sőt, legközelebb már te is érteni fogod a dolgokat.

2018. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!