Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom röviden összefoglalni a helyzetet:harmincas éveink elején járó pár vagyunk, külföldön élünk. Nekem (nő) van két gyerekem az előző házasságomból (7 és 9 éves lányok), neki még nem volt párkapcsolata sem előttem. Régóta ismerjük egymást, 4 éve vagyunk együtt, ebből az első 3 távkapcsolat volt.


Tavaly megbeszéltük, hogy kijönne lakni hozzám,feladná a munkáját(könyvtáros volt, a szüleinél lakott) és nyelvet tanulna, mesterképzést csinálna etc.


Mivel a gyerekek iskolába járnak, felajánlotta, hogy mondjak fel a bébiszitternek, délután lehet ő velük. Nem volt kötelező. Az volt a terv, hogy maradunk néhány évet, és mivel én jól keresek, gyűjtünk otthoni házra. Nem vártam el, hogy dolgozzon.


Viszont eltelt egy év, a nyelvet nem hajlandó nekiállni tanulni, nem érdekli semmi, a gyerekek körül csak azt csinál, ami feltétlenül muszáj (mellette azt hangsúlyozza, hogy egy család vagyunk) és a lányok apját se viseli el, ha jön hozzánk, pedig normális, jó a viszonyunk.


Ambíciója nulla, és az én munkahelyi képzéseim se tetszenek neki. Most ott járunk, hogy mindent én intézek, mivel a nyelvet nem beszéli. Nem is próbálkozik, soha sehova nem megy. Este hazaérek, ő fáradt, rosszkedvű, de én legyek toppon, nem lehetek beteg se ..


Szerinte kéne közös gyerek ide, hogy kitöltse a napjait, én mondtam neki, hogy nem kell még felelősség egyedül az én vállamra, én nem bírom ezt így csinálni.


Mentségére szóljon, hogy jó ember, normális. Csak mostanában már akármilyen kis önállóságra kérem, ilyeneket kérdez, hogy szórakozom-e vele meg ne cseszegessem már.


Szerinte nem értékelem amit ő csinál otthon (mosogat, pakol, holott soha nem kértem rá), szerintem pedig nem fair, hogy mindent én csinálok.


Túlreagálom? Szakítanátok?


2018. júl. 4. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem feltetlenul szakitanek. En annyit latok a leirtwkbol, hogy parod depresszios a semmitteves hatasara. Ez ilyen ordogi kor, hogy mar semmihez sincs kedve. Valahogy el kell rugdosnod a byelvtanfolyamra es aztan dolgozni, hogy hasznosnak erezhesse magat vegre
2018. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Igen, szakítanék.
2018. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vállalnék még egy gyereket egy életképtelen ember melett. Elgondolkoznék a szakításon, minek kell neked egy ingyenélő? Csak nagyobb tehet marad a válladon ha veled marad. Vagy állítsd tények elé, ha nem képes nyelvet tanulni, dolgozni akkor kirakod a lakásból.
2018. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Mit vartal egy mamahotelben lako harmincas konyvtarostol? :D Komolyan elhitted, hogy majd hirtelen most fognak megszuletni az ambicioi? Nem veletlen, hogy elotted nem volt kepes kapcsolatot kialakitani ilyen idos koraban sem.

"Csak mostanában már akármilyen kis önállóságra kérem, ilyeneket kérdez, hogy szórakozom-e vele meg ne cseszegessem már." - egy gyereket valasztottal, es mıst csodalkozol, hogy gyerek.

B*sznam ki.

2018. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Eddig könyörögtem neki a nyelviskola miatt, rámförmedt, hogy hagyjam már. Néhány hete eldöntötte, hogy mégis, de ő csak heti kétszer néhány órára hajlandó, mert "van jobb dolga is".

Próbálom kirángatni a lakásból, nem lehet, csak velem lenne mindig, még a barátaim se érdeklik, a magyarok se. Az, hogy dolgozzon bármit is, fel se merült benne opcióként.

Ha veszek valamit, vagy nyaralunk, akkor ne már, miért nem spórolunk. Angolul elég jól beszél (nem ezen a nyelvterületen élünk), de még nemzetközi helyeken is beszéljek én, mert én úgyis jobban tudom. Vezetni is csak akkor vezet, ha ott ülök mellette, holott régebb óta van jogsija, mint nekem.


Valahogy úgy érzem, nem bírom már tovább idegekkel. Könnyebb volt még akkor is, amikor egyedül voltam, a jókedvemet is elszívja. Annyiszor próbáltam beszélni vele, de semmi nem változik, sőt, most mintha már csakazértis jobban durcizna....nemár.

2018. júl. 4. 12:33
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak gratulálni tudok hogy eltartasz egy palit aki nem csinál semmit,és nem is akar ...
2018. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit tennénk? Hát ezt biztos nem amit te most csinálsz. Azt hinné az ember, hogy egy két gyerekes anyukának több esze van és körültekintőbben választ párt.
2018. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkit felpontoztam. Nem tudom, hogy hagyhattam, hogy eddig fajuljon a helyzet.
2018. júl. 4. 13:25
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondold végig, hogy mit vesztesz azzal, ha nélküle folytatod. Ahogy elnézem, semmit, még a babysitter is nagyobb segítség az életedhez, az legalàbb nem hisztizik.
2018. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy annyi idősen anyucival élt és könyvtáros eleget elárul róla. Nem nézem le a könyvtárosokat de ebben a kombinációban benne van, hogy nem egy törekvő, ambiciozus krapek. Ami be is bizonyosodott. Én bizony választás elé állítanám de hirtelen. Vagy rögtön nekiáll és változtat, nem majd meg jövő hónapban hanem most, vagy pakolhat és mehet. Egyedül tartottál el két gyereket mostmár lett három. És még ő nem bírja a gyerekek apját aki normális. Hát abba kb. nulla beleszólása van, hogy jön-e vagy sem. Te lakásod, Te keresel, Te tartod el őt is. És közös gyerek? Persze, mert azzal szeretne Téged magához láncolni, így megjobban "összetartoznátok". Neked meg még többet kellene egyedül eltartanod. Hogy akar gyereket ha nem tud/akar besegíteni az eltartásába? És még ő sértődik meg ha felhozod? Akkor fel kell neki ajánlani, hogy ezután ő tartson el egyedül úgy ahogy Te tetted eddig. Ja, hogy úgy már nem jó?
2018. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!