Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kellene, vagy inkább túllépni a múlt sérelmein?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom mit tegyek és már beleőrülök. 6 éve vagyunk együtt a párommal, ő 46 én pedig 30 éves vagyok. Nagy szerelem volt (részemről legalábbis), és mindig igyekeztem, hogy a kedvében járjak, de sosem éreztem, hogy elég jó lennék neki! Sosem történt semmi, úgy ahogy én szerettem volna, mindig én voltam, akinek kompromisszumot kellett kötni és meg is tettem nagyon sokáig. Nem volt intimitás (se csók, se szex, se semmi szinte, csak nagy riktán, hogy ő nem nyálas). Én elég kalandvágyó típus vagyok, szeretek jönni-menni, világot látni, ő meg csak otthon szeret lenni. Teljesen megváltoztam emiatt mellette, mert szerettem és tudom, hogy hiba volt, de ez már megtörtént, ez van. Aztán belefáradtam, hogy csak egy háziasszonynak érzem magam és szakítottam, elköltöztem. Egy hónapig még csak nem is beszéltünk, aztán mikor a maradék cuccaimért el akartam menni könyörgött, hogy csak még egy esélyt adjak neki, mindent elkövet, hogy boldoggá tegyen. Megadtam, mert úgy éreztem 6 év nem kevés idő, talán érdemes megpróbálni, ennek már 3 hónapja (holott mindenki ellenezte, még a legjobb barátja is). Valóban látom rajta a változást, hogy igyekszik mindenben a kedvemre tenni, bár őszintén bevallom, már nem biztos hogy megérdemlem, ugyanis én már nem tudok hozzá úgy állni, mint korábban, pedig szeretnék és ebbe már beleőrülök, közben tudom, hogy Őt is bántom ezzel. Ideges vagyok ha kérdez, nem kívánom az érintését és elképesztő haragot érzek iránta, mert úgy érzem elvesztegettem a fiatalságom, ráadásul a lényegi, személyiségünet érintő problémák nem változtak (én szeretnék férjhez menni, ő kijelentette anno, hogy fejeltsem el) közben pedig látom, hogy igyekszik. A legnagyobb baj, hogy elvesztettem a hitem a kapcsolatban, próbálom túltenni magam a sérelmeken, de hiába akarom megerőszakolni magam, úgy érzem már mindegy mit tesz. Már alig alszok, folyton idegebeteg vagyok, mert csak ez jár a fejemben. Úgy érzem elég időt adtam ennek, sőt.. nagyon sokat.
2018. júl. 4. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Az alap probléma az, hogy két tök ellentétes személyiség erőszakolódott össze a szerelem miatt. De mint látjuk a szerelem nem elég. Gyűllik a tüske és eljön a pont amikor már nem lehet tovább a másik alá helyezni magunk.


Eleve nem szanadott volna összejönöttök. Ha nincs a szerelem akkor elmész mellette az utcán.


Lépj tovább.

2018. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze, ez nyilvánvaló a leírásból. Jól tetted, hogy szakítottál, azt már nem hogy visszamentél. Izzadságszagú a próbálkozás, és te ezt már lezártad magadban mikor elköltözztél, azért nem működik. Szerintem mondd meg neki, hogy nagyon akartad, ezért adtál újabb esélyt, de mégsem megy. Nyiss egy új fejezetet az életedben!
2018. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek vége, nem kéne erőltetned.

És ne őt okold a "a fiatalságod elvesztegetéséért".Te választottad nagyon fiatalon az ő társaságát és mentél bele egy olyan kapcsolatba, amiben ekkora különbségek voltak köztetek.Eső után köpönyeg már, de akkor kellett volna nem elvakultan a szerelemtől végiggondolnod, hogy egy 16 évvel idősebb embertől mit is várhatsz hosszabb távon.Ráadásként nem volt előtted titok az sem, hogy házasságot nem akar veled soha.Ő őszintén közölte ezt veled már az elején, ennek ellenére vele maradtál, ebben nem ő a hibás, hanem te!A rossz döntésednek most iszod a levét, ez mindig így van, semmi meglepő nincs benne.Tanulj ebből és legközelebb ne reménykedj feleslegesen ebben a "majd miattam változtat magán" c. önáltatásban.Nem fog.Felnőtt embert nem lehet megváltoztatni, akinek határozott elvei vannak dolgokról.

2018. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts és lépj túl
2018. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleve össze sem illettetek, kár volt erőltetni már előtte is.

A másik, hogy szerintem már nem szereted. Elmúlt, kiábrándultál. Azért is tudtad elhagyni. Aztán jött a könyörgésével, az megváltozással, újrakezdési lehetőséggel, és csak mert ennyi időt ennyit voltatok, úgy gondoltad, megérdemel egy esélyt. De már hiába. Már nincs szerelem. Ezért nem tesz boldoggá a próbálkozása, azért nem tudsz hozzáállni, meg hinni a kapcsolatban, mert legbelül már nem is akarod.

És ne rá haragudj, hogy korábban nem jött össze nektek, neked us nagy részed volt benne, mert akkor is erőltetted azt, amit nem kellett volna.

Zárd le végleg ezt a kapcsolatot, és lépj tovább.

2018. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, ezt hogy bírtad te erőltetni 6 évig?


Itt részben magadra kéne haragudnod és nem rá, hogy ilyen szituációba beleraktad magad. Tudod, ha valakivel nem passzolsz és csakazért is erőlteted, akkor ne a másikat hibáztasd azért, mert ő ilyen, hanem elgondolkodnék a helyedbe azon, hog én mégis mi a fenének erőszakolom saját magam bele a boldogtalanságba? Az ember mindig SAJÁT MAGÁT tudja csak változtatni, a másikat nem.



Olyan ez, mint amikor a puzzle-darabkát akarod olyan részébe a kirakósnak belegyömöszölni, ahova nem való, azt csodálkozik az ember, hogy idővel meggyűrődik, lekopik a széle és viharvert lesz, nem fog emlékeztetni az eredeti darabkára...


A párod is most erőlködik néhány hétig-hónapig egy olyan szerepben, ami nem ő? Előbb-utóbb ki fog rajta ütni és ugyanaz lesz a baj, mert az aaptermészetét nem fogja tudni megerőszakolni. ha ilyen kardinális eltérések vannak, minek erőltetni?!


Ne rá haragudj, hanem tanulj a dologból és lépj tovább.


29n

2018. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

És ez még csak hat év, én pont a dupláját, tizenkét évet vesztegettem el a volt vőlegényemre!

Ha már ilyen érzések vannak benned, azonnal lépned kell, mert ez sem neked, sem neki nem jó, mindkettőtök évei csak telnek a semmiért. Egészen biztos, hogy ő is érzi rajtad a változást!

2018. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos, kezdodik ott, neki kene kaparni a joval fiatalabb nonel.

Otthagynam a venembert.

2018. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!