Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, kitartsak mellette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, kitartsak mellette vagy ez már egy veszett ügy?

Figyelt kérdés

A párommal majdnem 4 éve vagyunk együtt és abból 2 éve lakunk együtt. 2 hónap múlva lenne az esküvőnk, de nem tudom, hogy együtt kéne e lennünk. Nagyon sokat veszekedünk és sok kérdésben nem értünk egyet pl kutyanevelés. A szüleim sem szívlelik őt pedig egy nagyon okos és kedves ember. Szeretem és tisztelem, csodálatos férfi, de sokszor úgy érzem, hogy nincs jövője a kapcsolatunknak :(

A szexuális életünk sem túl fényes. Nem tudom, hogy ez csak esküvő előtti pánik vagy csak ragaszkodom hozzá, de nem szeretem. Régen megtudtuk beszélni a problémákat, de most olyan mintha ez már csak nyűg lenne.

Valakinek vannak hasonló tapasztalatai, ti mihez kezdenétek?

Kérlek szépen csak normális kommentek érkezzenek.


2018. júl. 12. 10:40
1 2
 1/15 próbálokkedveslenni ***** válasza:
100%

Miért alakul köztetek egyáltalán az esküvő? Miért jegyzett el || mondtál igent?


Komolyan nem értem az embereket. Az esküvő soha nem old meg semmilyen problémát! Legjobb esetben is marad minden ugyanolyan, mint régen. Sanszosabban pedig még rosszabb is lesz.


Sima kapcsolat esetén azt mondanám, hogy még próbálkozzatok, de esküvőnél nem. Én lemondanám mielőtt még túl késő lenne.

2018. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Ennyi gond mellett mi a fészkes fenének kell összeházasodni?! Várj, kitalálom! Ti is azt a marhaságot valljátok, hogy a lagzizástól, meg a sorban érkező babukáktól "jó" lesz a házasságotok.

Pfffff.... hánynom kell az ilyen ostoba emberektől.

2018. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

"Nem tudom, hogy ez csak esküvő előtti pánik vagy csak ragaszkodom hozzá, de nem szeretem. Régen megtudtuk beszélni a problémákat, de most olyan mintha ez már csak nyűg lenne."


Azt gondold végig, hogy ha a párod írta volna ezt, akkor neked hogyan esett volna? Lásd be, hogy így nem sok értelme van az esküvőnek, mert nagyon hamar válás lesz belőle és nem azon múlik, hogy a kutyanevelésben egyetértetek-e? Úgy írsz a párodról, mint egy kedves ismerősről, nem úgy, mint akivel le akarod élni az életed.

2018. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Mióta nem tudjátok a problémáitokat megoldani? Gondolom, nem most kezdődött, hanem már régebben.

Én lefújnám az esküvőt, és megpróbálnám a párommal megbeszélni, hogy nem jó irányban haladunk, próbáljuk megoldani, ha lehet, és ha rendeződik, még mindig lehet újabb időpontot kitűzni, ha meg nem, akkor inkább most váljatok szét, amíg könnyebb, és megússzátok a válópert.


Régebben benne voltam egy közösségben, ahol volt egy párocska, ment minden sorban, összeköltözés, eljegyzés, esküvő... Na, a menyasszony az esküvő előtt 1-2 hónappal hasonló dilemmában volt, mint most te. De őt rábeszélték, hogy ne fújják le, majd megoldódik. Megvolt az esküvő, pár év múlva pedig elváltak, megúszhatták volna a válást, ha a nő akkor a megérzéseire hallgat és nem másokra.

2018. júl. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha ilyen mértékűek a kétségeid, akkor azokat egy esküvő nem fogja tudni megoldani, ezért most nagyon okosnak és tudatosnak kell lenned, a magad és a párod érdekében is.


Nyilvánvalóan nem szeretnél beleugrani egy működésképtelen házasságba, és nem szeretnéd a partnert álomban tartani.


Először is itt a nyílt, őszinte, egyenes, és !nyugodt! kommunikáció ideje közted, és a párod között.Az átlag, normálisnak tartott 120-as(nem tudom pontosan mennyi) vérnyomás fölött nincs konfliktusrendezés, csak vagdalkozás, ezt hívják veszekedésnek.Ennek a célja sosem a közös megoldáskeresés, konstruktív út megtalálása, hanem, egy adott álláspont, vélemény, akarat partnerre való erőltetése.Akire valamit erőltetnek az ösztönösen ellenáll.Amire veszekedés helyett szükség van, az a dolgok megvitatása, indulatok nélkül.Ezt célszerű leszögezni a beszélgetés előtt.


Szükségszerű tehát leültetned a párodat, és nyíltan, őszintén elmondanod azt, hogy mit érzel, és megkérdezni azt, hogy ő mit érez.


Ha eredményes beszélgetést akarsz akkor célszerű tudatosan kommunikálnod, ehhez írok egy példamondatot, hogy értsd mire gondolok.


"Figyelj, ez a kapcsolat nekem nem adja azt, amire érzelmileg szükségem van, így én sem tudom neked azt adni, amire neked szükséged lenne."


Nézd meg jól a mondatot, nem a partnert minősíti, hanem a kapcsolatot, így máris csökkent az esélye annak, hogy veszekedésbe torkolljon a beszélgetés.Persze ehhez a partnernek valóban partnernek kell lennie, de ezért szükségszerű az elején leszögezni, hogy nem veszekedni, hanem beszélgetni akarsz, és hagyjátok kint az ajtón az indulataitokat mindketten.


Ajánlom neked az asszertív kommunikációt, keress rá.

2018. júl. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Picit több, mint egy éve kérte meg a kezem akkor semmi problémánk nem volt. Nem is volt kérdés hogy igent mondok e vagy sem. A dolgok kb 3 hónapja romlottak meg, viszont azóta mintha egyre inkább. Nem azért akartunk össze hazasodni, mert majd ettől jobb lesz majd minden, hanem azért mert úgy éreztük tökéletes fele vagyunk a másiknak. Nem csak szeretjük egymást hanem legjobb barátok is vagyunk. Rengeteg mindenen mentünk keresztül és nagyon sok közös hobbink van. Viszont az utóbbi 3 hónapban mintha teljesen kicseréltek volna minket.

Es nem tudom hogy az esküvő az oka ennek, a stresszes munka tempó vagy csak mi. :(


(És én meg az ilyen hozzá állású emberektől hányok mint te)

2018. júl. 12. 11:03
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Akkor üljetek le és beszéljétek ezt át. Ha nagyon stresszesek most a mindennapjaitok, akkor szakadjatok ki, vegyetek ki szabadságot, menjetek el wellnessezni, mindegy, csináljatok valami olyat, ami mindkettőtöket pihentet és kiszakít a mindennapokból. De úgy ne menjetek bele a házasságba, hogy bizonytalanok vagytok.
2018. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Lehet egy kis kikapcsolódás jót tenne :/

Az esküvőbe pedig semmi képpen sem megyek bele ha a közeljövőben nem lesz változás.

2018. júl. 12. 11:11
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
A leírásod alapján ezek hiányoznak a kapcsolatotokból, amiken érdemes lenne változtatnod: alkalmazkodás, tolerancia, nyugalomra való törekvés, türelem és a másik ember hibáinak elnézése, mert hogy te sem vagy hibátlan ember.
2018. júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Utazzatok el valahova, még most is találhattok jó lehetőségeket. Én most néztem meg egy ismerősömnek, hogy van-e még hely azon az utazáson, ahova én megyek 2 hét múlva, és nagy meglepetésemre még van, az ár is változatlan. Van még 2 hónapotok a kitűzött esküvőig, addig kiderül, hogyan tovább, de most mindenképp próbáljátok meg kiengedni a gőzt.
2018. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!