Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy az elején...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az elején szeretünk valakit aztán elkezd minket idegesíteni?

Figyelt kérdés

A történet az, hogy van egy ismerős pár akik nemrég szakítottak. 6 és fél évig voltak együtt, és a lány mesélte, hogy az elején nagy volt a szerelem. Ez volt az első három év, aztán kezdett múlni az érzés, egyre inkább úgy érezte, kezd kiszeretni belőle.

Olyasmit mondott, hogy amiket az elején nagyon szeretett benne és édesnek meg aranyosnak talált benne, azok egy idő után zavaróak, idegesítőek lettek a számára.

Nagyjából annyi, a srác elég zárkózott, nem társasági. A lány viszont harsány, szeret kimozdulni. Csak akkor mentek el ha a lány tudott bulit, a srác magától nem ment sehova, mindig otthon ült. Eleinte a lányt nem zavarta, a fiú nem kezd magával semmit és mindig a barátnőjén lóg, utána már eléggé idegesítette.

Az is, a srác mindig mindent ráhagy, akár vitájuk van, akár arról van szó, hova menjenek, mit csinálnak.

Az is, a srác túlságosan függ tőle érzelmileg, holott azelőtt ezt is szerette benne.


Szóval, az lenne a kérdésem, mi az oka annak, hogy amiket az elején a lány szeretett a fiúban és aranyosnak talált benne, az már egy idő után zavarta őt, idegesítette?


Hisz ha az ember beleszeret valakibe, akkor nem önmagért, amilyen, a hibáival együtt?


Előfordulhat ez fordított esetben is?


A lány most 22 a fiú 27.



2018. júl. 21. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a magyarázat, hogy már nem vagy szerelmes és így a hibák, szokások, amiket addig észre sem vettél vagy kedveltél, már ponthogy zavarnak, mert maga az illető zavar.
2018. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szerelem mindent megszépít. Ha elmúlik, marad a photoshop mentes valóság.


Fordítva is működik. Rengeteg ember él olyan párral, akit eleinte nagyon utált valami miatt, aztán összeismerkedtek, és egymásba szerettek...


A lényeg az, hogy aki érzelmileg érintett, az gyűlöl, és szeret (ahogy a vers is mondja), de nem közömbös.

2018. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
17%
Hála a jó égnek nálam perceken belül kialakul, hogy torkig leszek az adott nővel. Csak pofázik, pofázik, pofázik, de olyan dolgokról/személyekről, amikről/akikről fingom sincs, hogy micsodák/kicsodák. Nem érdekel, nem foglalkoztat, nem vagyok benne kompetens, ráadásul a szubjektív baromságaikra egyáltalán nem vagyok kíváncsi. Tudjátok, amikor mindig mindenki hibás, buta, hazug, szemét, csak ők nem. Istenem, óvj a nőktől!
2018. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A fordított esetet úgy értettem, amikor a fiú talál egy lányt az elején édesnek meg aranyosnak, aztán egy idő után ugyanazok a dolgok úgy érzi, zavarják és idegesítik (holott szerette benne ezeket).
2018. júl. 21. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó kapcsolatban, ahol megfelelően működik a kommunikáció, szerintem ezek áthidalható problémák.


Pl. engem zavarnak az evés hangjai, a férjem meg úgy tud csámcsogni, hogy azonnal 200 lesz a vérnyomásom tőle. Evés közben vagy nézünk valamit, vagy zenét hallgatunk. Én nem hallom és nem szólok be, ő meg ehet úgy, ahogy jól esik neki. Én meg mindig elfelejtek mosni, itthon vagyok a gyerekekkel, az ő ruháikat külön mosom, viszont én nem veszek minden nap tiszta ruhát: bentre felesleges, kint meg azalatt a 2-3 óra alatt nem izzadok bele, szóval 4-5 felsővel elvagyok 2 hétig. Eszembe se jutna, hogy nekünk is kéne mosni, aztán amikor már csak egy ingje és 2 pár zoknija van, akkor megkér, h válogassam szét, h mi mehet egybe és vagy bedobom, vagy ha hívnak a lányok, akkor csak szétkupacolom és ő teszi be a mosógépbe.


Ezek ilyen tipik apró, idegesítő dolgok, tényleg irritálóak, de tök könnyen túl lehet lenni rajtuk. 10 éve vagyunk házasok és nagyon szeretjük egymást. 😊

2018. júl. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Hát mintha rólam meg a volt páromról beszélnél, csak "idősebb kiadásban".

Mi 18 évesek voltunk. Rá kellett jönnöm, hogy nem voltam belé szerelmes, amikor meg elkezdtünk randizgatni még nem ismertük egymást. Rengeteg hibámra amin változtatni szeretnék nem mutatott rá és ez roppantul zavart (ha pl rendetlen voltam, nem szolt meg ilyenek, nem nagy dolgok) szoval igy nekem nem ment, hogy mindent rámhagyott (szervezkedéses dolgokat is...) aranyosnak találtam sok dolgát, de kapcsolat elején van amik még okék de komoly kapcsolatnál már nem...

2018. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a párkapcsolatot is úgy kellene felfogni, mint bármelyik más kapcsolatot. A hibák bárkit zavarnak, az ember általában formál rajtuk, nem csak a párja kedvéért, hanem a többi ember véleménye miatt is.

Nem úgy kellene tekinteni a párkapcsolatra, mint valami “menedékre”, ahol minden sz*rságoddal együtt elfogadnak. Jellemzōen a kapcsolat elején mindenki túlságosan ciki-cuki egymással, ami szinte abnormális. Amikor elmúlik a rózsaszín köd, akkor nem kéne mindig ilyen kiábrándultan beszélni az egészrõl, mert ilyenkor válik normálissá a kapcsolat. Nem a nyálas, rózsaszín ködös kapcsolatot ítélem normálisnak, ahol mindent elnézünk a másiknak.

2018. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért kezd el idegesíteni egy idő után, mert megismerkedéskor szinte egyik ember sem a valódi énjét mutatja a másiknak, hanem egy olyat, ami szerinte a másiknak szimpatikus lesz. Egy álarcot húz magára mindkét fél és színészkednek, mert azt hiszik, hogy ha a valódi önmagukat adják, akkor nem fog kelleni a másiknak. A házasságok nagy része ebben az "álruhában" történik, aztán többnyire lekerül mindkét félről, vagy csak az egyikről, majd jön a panaszkodás, hogy jujj de megváltozott, eddig nem volt ilyen, majd pedig a válás. Egy idő után mindenképp kibújik a szög a zsákból mivel nem lehet a végtelenségig színészkedni. És itt jönnek a veszekedések, nézeteltérések stb. Szerencsére nem minden ember ilyen.
2018. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!