Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Depresszióba kergettem feleségem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depresszióba kergettem feleségem?

Figyelt kérdés

Felállás: külföld 10 éve, két aranyos kisgyerek és súlyos, klinikai depressziós feleség (kiegészítésként hipochondria és édesanyjáról leválási problémákkal). Most párterápiás jelleggel kiderült, hogy tőlem van a szorongása, az én elvárásaim miatt.

Nem tudom, hogyan tudnám jobban támogatni, hiszen eddig is én voltam a kenyérkereső, ő otthon volt a gyerekekkel és fizettem kiegészítő segítséget, valamint a saját életemről teljesen lemondtam (hobbik, sport, stb. megszűnt létezni, sőt, kevesebbet is dolgoztam) és minden időm az otthoni segítség tette ki (főztem, takarítottam, gyerekekkel foglalkoztam).

A gond, hogy most én is kimerültem (akinek volt depressziós a családjában, tudja miről beszélek), viszont panaszai rám nagyon csalódottá tettek, mert ha ezt magas elvárásnak találja még így is, akkor nem tudom mire gondoljak. Talán megbánta a gyerekeket és rám tolja a felelősséget?


Mit lehet tenni, hogy feleségem akaratereje nagyobb legyen (az élethez, gyerekekhez, magához) és ne rám tolja a felelősséget? Természetesen pszichoterápiára intenzíven jár. Ha dolgozna, akkor ugyanúgy komplexusai lennének (gyomorgörccsel ment be dolgozni és alig talált munkahelyet magának), ezért gondoltam jó ötletnek a gyerekvállalást, mert azzal 5 évig szépen lefoglalta magát, de most hirtelen (több hónapja már) piszchózisos tünetei lettek és képtelen lett nem csak a gyerekek fiziológiai gondozására, hanem önmaga ellátására is (pl. nem mer egyedül maradni, stb). Tehát súlyos beteg, és most úgy néz ki, én (illetve az elvárásaim) tettem beteggé? Én örülnék a legjobban, ha inkább elmenne dolgozni és bármennyire is nem szimpatikus, de nevelje egy bébiszitter a gyerekeinket, ha ettől jobb lesz összességében. De olyan nincs, hogy se munka, se család. Akkor mit szeretne? Elválni, elvinni a gyerekeket, megélni munka nélkül a vagyonunk feléből és anyukájával élni?


Valaki hasonló helyzetben? Mit lehet itt tenni? Lehet ezt orvosilag kezelni még?


2018. júl. 23. 10:50
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%

Egyfelől nem túl jó ötlet depressziósan gyereket szülni,, nem tudom, mennyire gondoskodik róluk, egy egészséges nő is bele tud zizzenni az állandó otthonlétbe.

Kérdés, hogy szed-e gyógyszereket. Ami a pszichoterápia eredményét illeti, csak egy apró észrevétel. Leírtál egy súlyos dolgot: a te elvárásaid miatt szorong. Na most, itt te leírod micsoda áldozat vagy (igen, pontosan tudom milyen nehéz dolgod van, ne érts félre) de valahol hanyagolod azt a témát, hogy mi a helyzet az elvárásaiddal. Arról nem írsz. Lehet, hogy csak arról van szó, hogy mondogatod neki (pusztán jó szándékból)hogy mi lesz így vele, dolgoznia kéne, stb amivel semmi baj nincs és igaz,de ha depressziós és képtelen rá, akkor szorongást keltesz benne mert a gondolattól, hogy nem képes a normális, hétköznapi dolgokra, már szorong. Persze lehet, hogy valójában neked vannak valami irreális elvárásaid, nem ismerlek, nem tudom. De az biztos, hogy nehéz ez így mindenkinek, mond meg neki, hogy elválhattok, költözzön haza az édesanyjához, de a gyerekekhez ragaszkodhatsz, ha tudsz róluk gondoskodni. Viszont elképzelhető, hogy nem akar válni. Elképzelhető, hogy kialakult vagy már fennáll nála egy szolidabb üldözési mánia, és minden segítségedet beavatkozásnak érzi. Nem tudom, de nektek kell ezt tisztázni, hogy mit akar? Aztán lépni. Nem irigyellek.

2018. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
92%

miből gondoltad, hogy az hogy évekre bezárod a gyerekekkel az jó lesz neki?

meg bazi felelőtlenség rábízni akár egy halat is

2018. júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Annyit mondott párterápián, hogy nagyon érzékeny általában is (és emiatt vesz mindent bántónak tőlem). Csak hogy miért tőlem, mikor kb én és az anyukája vagyunk, akiknek a legfontosabb, hogy meggyógyuljon, nem tudom. De azt már tisztáztuk, hogy válni nem akar, többször mondja, hogy szeret (és ezek szerint közben mégis fél tőlem). Nekem annyi az elvárásom, hogy érezze jól magát, találja meg, hogy mit szeretne: ha otthon szeretne lenni, akkor ott állja meg a helyét, ha munkába, akkor ott. De olyan nincs, hogy szorong az élettől 40 évesen. A gyerekvállalás előtt csak a hipochindráról tudtam, a depresszió most jelentkezett nála, ahogy te is írtad, 5 év után az egyoldalú terhelésben meg lehet zakkanni. Ezért logikus lenne a munka, de fizetek magánbölcsit is, hogy sportoljon vagy csak pihenjen, nekem mindegy, csak akarjon talpra állni és a gyerekek ne sérüljenek. Maga sem tudja, hogy mit szeretne, Mo-n maradni, vagy külföldre menni. Eljött amúgy Mo-ra 4 hónapot volt itt és nem változott az állapota semmit, ebből gondolom, hogy nem a hely számít. Pedig Mo-n megkapott minden segítséget: együtt élt anyukájával, gyerekek napköziben, ebédrendelés minden nap, strand, kozmetikus,jóga, stb. Ezért aggódom, mert ez a 4 hónap úgy tűnik semmit sem ért, és most jövö héten elvileg megyünk vissza együtt. Kéne keresnem bébiszittert ha egyedül maradok (akár betegsége, akár visszaköltözése miatt). A gyerekek akkor is sírnak ha velem nincsenek, de nyilván az anyjukat is hiányolják, ezért ezt a bajt valahogy a családot egyben tartva kellene megoldani.
2018. júl. 23. 11:10
 4/50 piroska és a farkas ***** válasza:
95%
Nem értek a depressziòhoz, de ha fizetett segìtsége is volt, Te is besegìtettél, akkor ô nem az otthonlétbe depizett bele, hanem a semmitevésbe. Mondom ezt ùgy, h két kicsivel vagyok otthon, és megôrülnék, ha csak abbòl állna a napom, h nézem ahogy vannak, de nincsenek feladataim rajtuk kivül. Legyenek a feleségednek feladatai! Kezdetnek fôzzön ô minden nap! Akarja egyáltalán, h ez változzon?
2018. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
El kéne azon gondolkoznod, hogy hazahozod. Akár mennyit is keresel kint. Ő nem bírja, akár mennyire próbálja tartani magát a családotok miatt. Ennyit nem ér egyetlen külföldi meló/élet sem.
2018. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
5- ös,ez szerintem is szükséges lépés. AZ, h itthon volt 4 hònapig, és nem változott, nem csoda, hisz végig tudta, h vissza kell majd menni.
2018. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
50%

Egy nagyon neves pszichológus mondta egyszer, hogy depressziós az szokott lenni, akinek van rá ideje. A feleséged ezek szerint nagyon ráér.

A gyerekvállalásotokat nem minősítem, de szegényeket nagyon sajnálom. Arra használni őket, hogy egy ember talán jobban legyen a paszta létükről....olyan ez, mint amikor egyesek azért gyártanak gyereket, hogy megmentsék a házasságukat, vagy hogy az egyiknek legyen kivel játszani, mert a szülő nem tud eleget foglalkozni velük. Szegények, mintha tárgyak lennének.

2018. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
82%
Megkérdezted már a feleségedet, hogy ő mit szeretne? Nem vita közben, hanem csak úgy az évek alatt, mielőtt léptetek valamerre. És számításba is vetted? Mert az egy dolog, hogy te eldöntöd mi lesz, aztán adsz hozzá segítséget, de ettől ő még nem lesz boldog. Szerintem előbb vagy utóbb le fog lépni. A leírásod alapján eddig te voltál a döntéshozó, most ideje lenne cserélni. Maradj otthon te a gyerekekkel egy időre, ő keressen munkát, küzdje le a félelmeit, csináljon valamit, ne csak süppedjen otthon.
2018. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:

Akar ő igazán változtatni, javítani az állapotán? Te már mást nem igazán tudnál tenni, így is erőn felül segítettél, amit tudtál átvállaltál tőle, hogy jobban legyen.

Én is azt írom, hogy menjen el dolgozni, és ne csak valami alibi munkát, hanem olyat, ami lefoglalja tényleg. Ezen kívül járjon el sportolni, az is jót szokott tenni a depressziós embereknek. Vegyen részt jobban a házimunkában, gyereknevelésben is. Azzal, hogy mindent ráhagysz, kedve szerint cselekszik, inkább abban támogatod, hogy megerősíted, jó az, ahogyan most kezeli a betegségét. Igenis ösztönözni kell azzal is, hogy több felelősséget hárítasz rá, mint eddig. Ha eddig próbáltad így, hogy kímélted amennyire csak tudtad, és nem változott semmi, akkor most meg kell próbálni azt is, hogy jobban leterheled.


Ha ezek után sem lesz semmi változás, akkor pedig ideje lesz elgondolkodni a váláson, a gyerekek és a saját érdekedben egyaránt. Gondolj bele, te is belerokkansz, kimerülsz ebbe, és akkor a gyerekeknek lesz két beteg szülője. Elhiszem, hogy szereted a feleségedet, de a gyerekekre is gondolni kell, és hogy ez az egész milyen hatással van az ő életükre. Szóval most az jöjjön, hogy munkát keres, dolgozni kezd, aktívabbá válik. Ha nem hajlandó rá, akkor pedig megmondani, hogy szereted, szeretted volna, ha javul az állapota, de te sem ebben akarsz tönkremenni, nem arra akarod áldozni az egész életedet, hogy az ő hangulata szerint cselekedj.

2018. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
22%

Hát ezért nem veszünk el érzelmileg labilis nőket, akik semmit sem tudnak kezdeni magukkal.

Most már megszívtad, nincs mit tenni.

2018. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!