Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek olyan kapcsolatoka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek olyan kapcsolatokat, amikben már pár év után nyilvánvaló hogy nem sok közös dolog maradt a két fél között, miért zárják sokszor szorosabbra?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy azt látom, sokan úgy vágnak bele a kapcsolat szorsabbra zárásába (összeköltözés, közös gyerek, közös lakás, esküvő stb.), hogy a kapcsolat már megvan egy ideje, és egészen elhidegültek a felek, nincs közös program, alig van szex, beszélni sincs már miről. Az lenne logikus, hogy ha a kapcsolat bizonytalan és látványosan üresedik, akkor az ember inkább arra törekszik, hogy szépen szét lehessen menni ha muszáj lesz, és nem nehezíti ezt meg előre mondjuk egy (vagy még egy) közös gyerekkel, összeköltözéssel vagy hasonló összebilincselő dologgal. Sokan tettek így ismerősök közül, és csak mindenféle hülye magyarázatot tudtak adni rá, békülő baba, kapaszkodás egymásba stb. Komolyan van aki abban reménykedik, hogy egy közös gyerektől, vagy egy házassági papírtól a másik majd tartósan megváltozik és bármi is jobb lesz?

2018. júl. 24. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, pedig ez sokkal többet tud rontani az amúgy sem rózsás helyzeten.

A mi házasságunk már nagyon a béka feneke alatt volt, de még szerettük egymást, csak valahogy elveszítettük az utat. (ő depressziós volt és nem volt hajlandó kezeltetni)

Már vagy egy fél éve egymáshoz sem nyúltunk, de történt a családomban egy rossz dolog, ő megvigasztalt és valahogy túl jól sikerült a vigasztalás. Már óvszer sem volt otthon, gondoltam védekezünk megszakítással, máskor is így csináltuk a házasságunk alatt, hiszen nem lett volna tragédia egy gyerek, bár ő nem akart, de azért annyira nem is vigyázott mindig. Nos,ő önhatalmúlag úgy döntött, hogy nem "száll ki Hatvannál" hanem jó lenne nekünk egy gyerek. Mivel a mensim utolsó napja volt, kicsi volt az esélye, de azért leszidtam, hogy szólhatott volna. Lényeg a lényeg, terhes lettem. Mivel mindketten abortusz ellenesek vagyunk, megtartottuk. Én végülis mindig vágytam gyerekre, miatta mondtam le róla, de a vége felé már éreztem, hogy ha nekünk gyerekünk lenne, az véget is vetne ennek a házasságnak. Így is történt. A gyerek még jobban eltávolított minket. Egy hirtelen jött, őrült sugallatra megcsinálta, mert úgy gondolta, ez majd segít rajtunk, de apa igazából továbbra sem akart lenni.

Már a terhességem alatt tudtam, hogy ennek így vége. Másfél éves volt a lányom amikor az apja kiköltözött külföldre és 4 volt, amikor elváltunk. Nem bántam meg, mert imádom a kislányomat, és a válás az ő depresszióján is segített kicsit, mert így, hogy "kihúztam a lába alól a talajt" végre el kellett kezdenie normálisa(bba)n hozzáállni a munkához stb.

Viszont soha nem akartam egyedülálló anya lenni.

Egy gyerek minden problémát felerősít és még a jó házasságokat is megpróbálja.

2018. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az összeköltözés még lehet mentsvár. Baromi sok problémát szül egy felnőtt kapcsolatban, hogy találkoznak heti kétszer, nincs hol együtt lenni, vagy mindig erőltetni kell a programokat a találkozáshoz...

Ezeket a gondokat az összeköltözés megoldja, persze lesznek helyette mások, ha valóban annyira halódik a kapcsolat.

A gyerek-házasság téma nyilván más, annak sok értelme nincs, nem old meg semmit.

2018. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!