Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolat megcsalásokkal jelenti a kiteljesedett életet?

Figyelt kérdés

Egy olyan dilemmában vagyok, amiben a környezetemben nagyon sokan, talán szinte mindenki hordozza magában, kimondatlanul.


Keresem a leendő párom, és ahogy előre gondolkodom, nem tudom, melyik a rosszabb: ha bármennyire is szeretem, már előre tudom, vége lesz a kapcsolatnak egyszer, vagy az, ha sosem lesz vége.


Egy jól működő kapcsolatba nem fér bele a megcsalás, márpedig szörnyű abba belegondolni, hogy ha valakivel megállapodok, már soha többet nem lehetek együtt más nővel, de abba is szörnyű lenne belegondolni, ha nem fogok megállapodni, családot alapítani. A gyerekeknek szülők kellenek, és nem elvált szülők.


Jómagam is tapasztalom, hogy mások is hasonló problémával küszködnek. Nem mondanám, hogy túl sok nő van, aki kezdeményez az irányomba, de akik ezt tették, azoknak a fele többéves kapcsolatban tette. Én megértem őket. Borzasztó lehet belegondolni abba, hogy akivel együtt vannak, az lesz az utolsó férfi az életükben.


A szex az életnek az egyik legnagyobb része, az ösztöneinkben benne van, ahogy a legtöbb emlős, úgy az ember sem monogám élőlény, csak saját döntéseinek, önmegtartóztatásainak következtében marad hű valakihez. Mindenki tetszeni akar másoknak, vadászni akar másokra, szexelni akar, és mindezek totális megfosztásától nem tudom milyen élet az élet. De ilyen viselkedésmóddal nem lehet családot alapítani, így abból marad ki az ember, hogy van mellette valaki, akire mindig számíthat.


Mi erre a megoldás? Mások hogyan kezelik ezt a problémát?



2018. júl. 29. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Az ember egy olyan állat, aki képes az ösztönvilágát vagy saját maga/társadalom által kitalált eszmét vagy erkölcsiséget követni és aszerint élni. Úgy kezeld, hogy mindennek ára vagy, ha úgy tetszik következménye van. Ahogy az ösztönvilág, úgy az eszmék is próbára teszik, ez alól nem lehet kibújni. Az ösztönvilágban másokat kell legyőznöd/versenyezned velük, az erkölcs/eszmék szintjén pedig magadat/magaddal. Egyik sem könnyű, nem arra találták ki, hogy az legyen. Ezt a békát sajnos le kell nyelni.

32/f

2018. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

"hogy ha valakivel megállapodok, már soha többet nem lehetek együtt más nővel" ----> ha megtlaálod a megfelelő társat és ő lesz számodra akit teljes szívedből szeretni tudsz és boldog leszel mellette.


Ezaz egész nem fog foglalkoztatni.


Sőt amit írtál most ide ezt az egészet egy marhanagy zagyvaságnak fogod tartani.

2018. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Hülyeséget beszélsz.

Ha jó a kapcsolat és szeretve vagy, akkor leszarod a többi nőt.

Az más tészta, hogy minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek és olyankor kilóg a lóláb.

Akkor van megcsalás vagy egyéb.

Ez sajnos benne van a pakliban.

Én úgy vagyok vele, hogy ne legyen így, de ha kiderülne, hogy az elmúlt 12 évben valamikor megreszelte más is a feleségem, de csak olyan kaland volt, akkor nem válnék el.

Ennyi benne van, a nők is szeretik a szexet.

2018. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 próbálokkedveslenni ***** válasza:
100%

"szörnyű abba belegondolni"

Baromira nem szörnyű. Pont, hogy az igazán komoly kapcsolatra áhítozók nem is vágynak arra, hogy új és új partnereik legyenek.

2018. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Szamomra a szeretommel teljes az elet, kell a testemnek es a lelkemnek, az h a tarsadalom es az emberek mit gondolnak az pont nem erdekel mert nem nekik elek-hanem magamnak, a sajat szabalyaim szerint.


Ettol fuggetlenul hiszek abban h van orok huseg, es azt is h van orok parkapcsolat de ehhez rengeteg dolog kell, es egyfajta beallitottsag, szeretet, elhatarozas.

2018. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Még amit le akartam írni, csak elfelejtettem: Ha az ember párja nem tudja meg, hogy volt néhány félrelépés, akkor nem lesz vége a kapcsolatnak. Én ezt az egyetlen módot látom arra, hogy valaki számára mindkettő teljesüljön, ne kelljen az egyikről lemondani.
2018. júl. 29. 12:51
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Kedves kérdező, nekem az a véleményem hogy aki nincs hasonló véleményen de legalábbis nem érti meg annak sosem volt kapcsolata vagy sosem volt évekig tartó.Teljesen egyet értek azzal amit írtál és én is folyamatosan szembesülök ezekkel a mindennapi életben.Mielőtt túl lettem volna az első kettő több éves kapcsolatomon én is úgy mentem neki hogy miért lépnek félre a férfiak? én sosem fogok, én hűséges leszek.Aztán persze arcon csapott a tapasztalat és még ha nagyon jó is volt a szex...úgy éreztem szeretném még mással is kipróbálni és szerintem ezzel nincs baj a megcsalások 90% a sosem derült vagy derül ki az emberek pedig inkább erkölcsi/egyházi dogmákból merítik ezeket az elfogultságokat és nem az "igaz" szerelemből ami egyébként merőben más mint a média által tálalt és világiasan lebutított zagyvaság.De ha csak belegondolsz hogy szerelem? 6 milliárd emberből te választasz 1 et akivel majd leéled az életed és gondolod hogy nem fogod "unni"? Van egy mondás amivel nem rég találkoztam...a világ legjobb nőjét is unja valaki...ugyan már emberek próbáljuk csak elképzelni 20-30 évekről beszélünk első körben ha nincs válás....és nincs olyan hogy végtelen mert az ember igényli az új ingereket és egyszer mindent meglehet unni...a szex meg a szerelem az meg két különböző dolog...a szex az egy szórakozási forma egy életérzés ami rövid ideig tart de annál erőteljesebb világ legegészségesebb drogja...a szerelem pedig afféle élet stílus egy látásmód amikor hajlandó lennél valaki olyan mellett is megmaradni akinek nem "birtoklod" a testét mert mi van ha "elveszíted"?Ha elveszíted a nagy "ő"det valami kis affér miatt akkor az sosem volt a tiéd csak magadhoz láncoltad.Fel kéne ébredni és el kéne kezdeni megismerni önmagunkat és nem elnyomni magunkban mindent ami a társadalmi elvárások miatt negatív kérdőjelekkel érint pl:"de nekem ezt szabad?","Mások szerint ez rossz dolog, mások szerint ez nem így van?" Ha valaki így akar élni az ő dolga én arra bátorítalak kérdező hogy merd megismerni magad és ne féld azt megélni aki te vagy mert nincs annál rosszabb ha mások mondják meg milyen életet is kellene élned...hisz ők honnan tudják mi a jó? honnan szerzik azt a rengeteg tapasztalatot amikből ők elhiszik hogy a szüleik mutatta út a legnagyszerűbb s leghelyesebb?
2018. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

"Ha az ember párja nem tudja meg, hogy volt néhány félrelépés, akkor nem lesz vége a kapcsolatnak."


Egyre többen vannak, akik tudnak utána tükörbe nézni.Sok esetben azért kiderül a valóság, erre baromság alapozni.Nem tudhatod biztosra nálad kiderül-e, avagy sem.Én mindenesetre nem tudnék mással(sokkal) való dugás után hazamenni a páromhoz és belemosolyogni a szemébe, hogy minden rendben van.Főleg, hogy előtte mást szoptam le kb. fél órával, utána meg azzal szájjal csókolom meg.Ez marhára undorító.Nekem sem esne jól, ha más váladékait, bacijait kenné rám.A víz meg kevés, az nem fertőtlenít, a gumi meg nem véd 100%-ban.Az emberek nagyobb része már rég tele van mindenféle lappangó fertőzéssel, amit hordoznak, hála a mindenki-mindenkivel szabados életnek.Ezt végiggondolva ismét, már megint elment a kedvem a szextől.Lehet lenézni, hidegen hagy.

2018. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
7. Nincs ezzel gond, amit leírtál, de akkor az emberben legyen már annyi gerinc, hogy döntse el, ezt akarja, vagy azt! Mert ne akarjon már hűséges szerelmet is meg állandóan mással szexelni is! Nem kötelező a tartós párkapcsolat, aki tudja magáról előre, hogy nem bírja megállni, hogy ne szexeljen mindig másik nővel, az ne tervezzen senkivel hosszú távra, és ne verje át.
2018. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Valahol megértelek, bár szerintem csak nem voltál még igazán szerelmes. De tény hogy az ember nem monogámiára lett teremtve, így ezt legfeljebb csak erős akarattal és lemondással lehet megvalósítani. A "lemondással" viszont nyersz egy -nagyobb eséllyel- stabil, kiegyensúlyozott családot.


A lebukásra viszont a mai világban jóval nagyobb az esély mint akárcsak 5 évvel ezelőtt (pl okostelefonok). Szóval már csak ezért is jobb ha az ember ha úgy érzi megtalálta a megfelelő társat, de mégsem bír a vérével, akkor inkább megtanul uralkodni magán, sőt elkerülni a lehetőségeket, akkor is ha ez nehéz.


De bízok abban hogy ha valaki igazán szerelmes lesz, akkor soha nem is fog vágyni másra, akkor sem ha már elmúlik a tűz, mert fogja szeretni és tisztelni annyira a másikat hogy még a háta mögött sem bántaná meg.


De nem állítom be magam szentnek, mert én is egy éve vagyok hűséges a páromhoz, akivel már 2,5 éve vagyunk együtt... De fogalmam sincs mi lesz 10 év múlva, csak remélni tudom hogy már elég öreg vagyok ahhoz hogy kibírjam (30+)

2018. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!