Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Folyamatos vita és feszültség?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatos vita és feszültség?

Figyelt kérdés

Mindketten hirtelen haragúak vagyunk, könnyen sértődünk meg. Utóbbi időben jó ha két hét eltelik vita nélkül. Ezeket mindig meg tudjuk beszélni, egy hosszabb ordibálás után egymással végül lenyugszunk és bocsánatot kérünk egymástól, megbeszéljük hol rontottuk el és hol kell javítani, hogy máskor ne így legyen. Mindig akkor mondja el ő is vagy látja be ha hibázott, addig nem mondja ki nyíltan, amég nem ordítok.


Ezek miatt egyre többet gondolkozok azon, hogy nem illünk össze és emiatt megy a vita. Az ő konfliktuskezelési stílusa kiakaszt: duzzog, elvonul és önérzeteskedik. Ha engem megbánt csak akkor kér tőlem elnézést ha már kiordítottuk magunkat. Olyan sokszor, mintha ordítanom kéne, hogy végre meghallja amit mondok. Természetes lenne ez? Illúzió csak az, hogy a jó kapcsolat ismérve a kevés vita? Sajnos mindkettőnk szülei ilyenek, vitatkozó házasságban nőttünk mindketten fel.


Szeretném kezelni a helyzetet, de ha elmondom a sérelmem abból vita lesz hiába beszéljük meg ordítozás után, akkor is idegölő. Ha viszont nem mondom, akkor engem emészt belülről. Ki mit javasol? Hozzátartozik, hogy nagyon szeretem és rövid idő ellenére sok olyan helyzeten átmentünk már együtt, ami más kapcsolatokat tönkretett volna. Egyedül a viták zavarnak.


2018. júl. 30. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Előbb-utóbb szétmentek, nyugi.
2018. júl. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet vele semmit megbeszélni idegbajos, türelmetlen és nem 1x hanem mindig.

Ennek sírás lesz a vége.


Szóval igen ahogy írták előbb utóbb annyi. Kivétel persze ha neked ez jó.

2018. júl. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1es válaszoló: napi öröm megvolt? Örülök, hogy hozzájárulhattam :)
2018. júl. 30. 07:31
 4/10 A kérdező kommentje:
2es válaszoló ez legalább építő jellegű hozzászólás volt. :) Köszönöm! Meglátjuk mi lesz, egyelőre próbálok változtatni én is a konfliktuskezelési szokásaimon. Ha nem megy, akkor viszont nem erőltetem.
2018. júl. 30. 07:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Értem én de ez nem 1 napja nem 1 hete tart már hanem hosszú hosszú ideje már.

Szóval elég türelmes vagy. De ne csessz el rá túl sok időt.

2018. júl. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3

Bocs, ha kíméletlen voltam. Saját tapasztalat. Mindegy, meddig huzzátok, 5-10-15 évig, ami nem megy, annak vége lesz. Rajtad múlik, mennyi évet ölsz bele fölöslegesen.

2018. júl. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kéne keresnetek mi a sok feszültség alapja, mi váltotta ki. Nálunk is volt egy krízishelyzet, mi azóta öljük egymást, bár mostmár javul a helyzet, de pl én még mindig nagyon nehezen tudom kontrollálni az érzéseimet, emiatt sokat vitázunk.


Ha nálatok nincs semmi ilyen, akkor az alapokkal van baj. A kisebb problémákat pedig próbáljátok nyugodtan megbeszélni.

2018. júl. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet tanulni konfliktuskezelést, stresszkezelést, kommunikációt, vannak már ilyen tanfolyamok, szerintem mindketten iratkozzatok be...
2018. júl. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
duzzog, elvonul és önérzeteskedik itt a bibi.Nàlunk is ez volt kiabàltam vele és végre meghallotta csak az igazssàg az addigra beleuntam belefàradtam .Ha ő nem vàltoztat addig ez lessz .
2018. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Voltak hasznosak is, azokon elgondolkoztam és megfogadom.
2018. júl. 30. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!