Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket nem zavarna, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket nem zavarna, ha nem értenétek a párotok nyelvén?

Figyelt kérdés

Például ha telefonál valakivel. Nem vagyok féltékeny, de akár azt is mondhatja egy másik csávónak, hogy alig várom hogy lefeküdjünk. Hiába vagyok ott úgysem értem.

Vagy a családja ráadásul sem angolul, sem magyarul nem beszél. Szóval csak annyit tudnak rólam, amit a lányuk elmesél...

Ha van egy vacsora vagy ilyesmi, akkor általában ők nevetnek meg sztoriznak, én meg ülök kussban és eszek. Próbálok mosolyogni, meg kommunikálni, de olyan gáznak érzem a szitut.Így sosem fognak igazából befogadni.

Ez kicsit bosszant engem.

Titeket nem bosszantana?



2018. júl. 30. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy zavarna, de ezen azért lehet segíteni. Kérd, hogy tanítson meg az anyanyelvére.
2018. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Az a fontos, hogy "franciául" tudjatok mindketten...
2018. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
A párom nem tud magyarul, szüleim nem tudnak angolul. Amikor velük vagyunk, majdnem mindent fordítok. Plusz ő is tanul magyarul. Ezért nem zavaró számára. Valami ilyesmi kivitelezhető nálatok?
2018. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Tanuld meg a nyelvet! Legalábbis próbálkozz, ezt biztos a párod is értékelné :)

Melyik nyelvről van szó?

2018. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%

Hogy jössz össze valakivel, ha nem tudtok szót érteni?


Vagy csak dugtok?

2018. júl. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Román nyelv. Persze tanulgatom, de egy kukkot sem értek belőle. Ők sem beszélnek magyarul, valahonnan Bukarest környékéről költöztek Angliába, így ismertem meg őket. (A lánnyal persze hogy szót érték, de angolul!!)

Olyan szinten más a román mint a magyar meg az angol, hogy ha csak belegondolok azokba a nyelvleckekbe belefájdul a fejem, inkább az angolt akarom tökejre fejleszteni, elvégre az a közös nyelv.

Meg szerintem nincs értelme Megtanulni egy nyelvet csak azért, hogy egypár vacsora közben megtudjak szólalni, amúgy is rossz a nyelverzekem.

Csak hát idegesítő számomra hogy nem tudok velük kommunikálni.

Egyik haverom azt mondta bárcsak ő ne értené az anyósa nyelvét 😁 de én másként fogom fel, jóban akarok velük lenni.

2018. júl. 30. 23:20
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem zavarna, mert megtanulnam.
2018. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
En ugy oldottam meg, hogy megtanultam. Mashogy nem lehet.
2018. júl. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Mintha én írtam volna ki ezt a kérdést.

Szinte ugyanilyen helyzetben vagyok csak annyi, h itt én vagyok a lány. Teljesen megértelek.

Én azzal próbálkoztam, h alap dolgokat elkezdtem megtanulni azon a nyelven.

Ez jól esett a családjának és én is sokkal jobban éreztem magam.

Illetve a pároddal meg kell beszélni,h fordítson, ha beszélgetni akartok valamelyik családtaggal. Ez elég fárasztó tud lenni, szóval legyél vele türelmes.

Ha pedig valamit nem értesz vacsora közben és érdekel, kérdezz rá mit jelent, mit mondtak. Esetleg vacsora után kérdezd meg miről volt szó, ha nem akarod közben ezzel zavarni, de mégis érdekel.

Viszont azt kell mondjam, h a legjobb tanács mégis egy közös nyelv megtanulása lenne, ha komolyan gondoljátok a kapcsolatot.

Pont amiatt, mert ez a helyzet hosszútávon súrlódásokhoz fog vezetni. Benned pedig már most rossz érzést kelt.

Sok sikert bárhogy is döntesz! :)

2018. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

nem várnám el tőlük hogy megtanuljanak angolul, vagy magyarul miattam ők sem várják el tőlem a román nyelvet.

Tanulgatom, mert fontos nekem, de tudom, hogy érdemleges kommunikáció szintjére sohasem fogom megtanulni a románt, nem beszélgetnék úgy velük, mint magyar nyelven.


És az "alma a doboz tetején van" szintű nyelvleckék sem visznek közelebb hozzájuk.

Jahh ez olyan nehéz :/

2018. aug. 1. 02:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!