Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan ertessem meg vele mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ertessem meg vele mi a problemam?

Figyelt kérdés

24N / 29F


A baratommal lassan ket eve vagyunk egyutt es ugy dontottunk egy eve hogy szeretnenk kulfoldre koltozni. Mind a kettonknek jo munkahelye van es biztos egzisztenciaja ugyanakkor o rengeteg hitelt fizet minden honapban amit az exevel vett fel (aki lelepett aztan egy pasihoz amerikaba es persze nem ad bele semmit a hitelbe mert a kedves parom volt olyan okos hogy csak az o nevere vette fel). Ezzel meg nem is lenne gond, de igy neki altalaban fizu utan 1 hettel elfogy a penze amihez nekem nem is lenne kozom es nem is erdekelne ha utana nem nekem kene megvennem mindent pl etel, szorakozas hetvegente, benzin stb.


A korulmenyekre valo tekintettel meg ebben is szivesen segitenek neki, de azt latom hogy amint kap fizut valami utolso szarsagot vesz az autojahoz es epitgeti, amit mondanom sem kell (szerinte kell ahoz hogy menjen a kocsi) felesleges a legtobbszor. Ertem en hogy olajcsere kell az autonak, de uj mas szinu lampak es bor kozepkonzol nelkul is gurul az auto.


Ugy erzem ha rajta mulna es nem finansziroznam egesz honapba a parkba mennenk ki maximum es otthon filmeznenk, en nem azert dolgozom kemenyen hogy a parkban napozzak, raadasul koltozes elott allunk es nem tudok ugy felrerakni hogy allandoan finanszirozom a mindennapi eletet 2 embernek.


O nem erti mi a problema habar 1000x elmondtam, szerinte engem az zavar hogy eki van egy hobbija es meg akarom valtoztatni….

Fel eve megkerdeztem tole hogy koltozni akar es uj eletet kezdeni vagy autot szerelni dontse el es hagyjuk egymast beken ha nem kozos a cel, de akkor azt mondta hogy neki is a koltozes az elso…

Szerintem korrekt voltam, nem titkoltam nekem mi a kovetkezo allomas az eletemben, de nem szeretnem a kovetkezo 20 evben fizetni utana mindent hogy legyen egy feltuningolt szar kocsija.


Ferfiak, van valami otletetek hogy ezt hogyan magyarazhatnam el neki ugy hogy megertse?


24N



2018. aug. 7. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Érti a problémát, csak nem érdekli. Ha kidobod, akkor nem fog tudni megélni. Csak kihasznál. Saját magad csapod be.

Egyenesen rákérdeznék, hogy szeret, vagy csak a pénzem kell? Amikor jön a védekezés, akkor ràvàgnám, hogy jó, akkor mától külön kassza van.

2018. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megértette, csak nem érdekli. Ameddig te pénzelsz mindent, ő minek törje magát.

Én a helyedben elzárnám a pénzcsapot. Megmondod neki, hogy sajnálod, de anyagilag te ezt nem bírod. Ha szórakozni akarsz, akkor elmész a barátaiddal és nem fizetsz neki semmit, ha kajálni akarsz, akkor rendelsz vmit magadnak vagy felezitek a számlát. Mire fizeti a hitelt? Lakás? Mert ha ott laksz, akkor kvázi te meg a lakbéren spórolsz, de így se jó, mert ő szépen élősködik rajtad a végén meg az ő nevén lesz a lakás, neked meg marad a nagy semmi.

2018. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Mint mindig: világosan és egyszerűen. Elmondod, mit tapasztalsz, elmondod, hogy ez milyen hatással van rád és a kapcsolatotokra, elmondod, hogy ha így megy tovább, annak milyen következményei lesznek, és javasolsz valamit, amivel ezt helyre lehetne hozni. Aztán adsz neki lehetőséget arra, hogy válaszoljon, és egymást támogatva bevezetitek a változásokat, vagy ha nem tudtok megegyezni, szakítotok.


Eleve, miért hagytad kialakulni a helyzetet? Miért te pénzeled őt, amikor elszórja a pénzét?

Az is nyilvánvaló, hogy a párod kamuzik. Nem biztos, hogy csak neked, lehet, hogy saját magának is. De erről is lehet beszélni, egy lépést tenni hátra, és először nem magáról a problémáról, hanem a kapcsolatotokról, a kommunikációról, a bizalomról beszélni.

2018. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Te konkretan bolond vagy, hogy ezzel a faszival barmit is tervezni akarsz. O pedig szepen kihasznalja az ostobasagodat. A punci fizeti neki az eletet es meg szet is teszi magat, ha az uriember epp uriteni vagyna. Hulyenek is megeri, nemhogy meg a;problemadon gondolkozzon :')).
2018. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem azért az érdekelne,hogy egy csupán két éves kapcsolatban,ilyen fiatalon,hogy ès miért mentél bele ebbe a felállásba?
2018. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nincs lakasa alberletben lakunk. A hitelt ara fizeti hogy torlessze az adosagot amit az exevel felvettek.


Amikor osszejottunk akkor meg en sem kerestem ilyen jol es sok mindenen atmentunk eddig de ugy erzem allandoan lemondok mindenrol amiert napi 10 orat dolgozom egy stresszes munkahelyen hogy a 'kozosbe adjak'. Nem vagyok nagy vasarolos, ritkan veszek magamnak dolgokat, de neha ugy irigylem azokat akik ho vegen is el tudnak menni es megveni maguknak egy cipot vagy tok mindegy hogy mit es nem azt nezik hogy huzzak ki ho vegeig....


Arrol nem beszelve ha en nem fizetnem akkor nem mennenk sehova, kirandulni vacsorazni stb, csak egyedul nem tudom fizetni ket embernek, ha mindenki fizetne a sajat reszet akkor siman ki tudnek jonni minden gond nelkul.


Amugy nincs kozos szamlank, de pl alberletet, szamlakat kozosen fizetjuk

2018. aug. 7. 12:49
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor egyszerű: kifizeted az albérletet és a számlákat és ennyi! Mit kell még ezen agyalni?

Én biztos nem fizetném más felelőtlenül felhalmozott adósságát! Ha akkor volt annyi esze, hogy hülyeséget csináljon, akkor most legyen annyi, hogy törlessze.

Nem mentek kirándulni, moziba, vacsorázni csak akkor, ha minden költséget feleztek. Ennyi! Ha nem megy bele, akkor meg kívül tágasabb.

Sehogy sem tudom felfogni, hogy egy elméletileg független, felnőt nőt hogy lehet ennyire kihasználni és még butuskán adja is a pasi alá a lovat...

2018. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a dolgot minél előbb állítsd le. Az, hogy a kapcsolatban levő emberek segítik egymást az természetes kell, hogy legyen. De ez már nem az. Az ő kölcsönéhez amit elvertek az exével ahhoz neked mi közöd? Azt ő/ők élték el, miért kellene neked gürizni azért, hogy emiatt ő megéljen. Segíteni lehet és kell de nem éveken keresztül pénzelni mindent azért mert ő csinált egy baklövést. A hobbija helyett inkább szerezne plusz munkát amiből minél előbb megszabadul a tehertől. Vagy ha jut a hobbira akkor jusson kajára stb. is. Vajon mit szólna ha bejelentenéd, hogy két hétig nincs kaja stb. mert vettél valamit annyiért amiből két hetet élhettetek volna, viszont ez lett a hobbid és reméled nem akar akadályozni ebben.

Egy szó mint száz, minél előbb tisztázod annál jobb. Mi van ha azt mondja, hogy ha így állsz hozzá akkor vége? Legalább tisztában leszel vele érdemes e folytatni.

2018. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi ne takarózz már azzal,hogy két év alatt sok mindenen átmentetek...emberek 20-30-40-50 évig is együtt vannak,két év lófsz...saját magadat raktad ebbe a szar helyzetbe. Normális,valamirevaló férfi,aki szeret,el se fogadná a pénzed,megoldaná maga,ha kell eladná a kocsit,plusz munkát vállalna,akármi...azt javaslom,kezd el minél elöbb gyakorolni a racionális gondolkodást,ehelyett a rózsaszín ködös szar helyett,mert így hatalmas hülyét csinálsz magadból.
2018. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha 1 éve döntöttetek úgy, hogy külföldre mentek és még mindíg nem tettétek meg, akkor nem akarjátok.

24 évesen egy percet sem szabad ebben a kapcsolatban lenned. Kihasznál, te meg hagyod.

2018. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!