Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk/lányok. Ezzel miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk/lányok. Ezzel miért nem taktikáztok?

Figyelt kérdés

Ha valaki tetszik/szeretitek/megdicsérnétek, az gyakran kimondatlan marad, pár saját tapasztalat alapján olyan embereknél is, akik büszkén hirdetik, hogy ami a szívükön, az a szájukon.

Viszont a negatívumok természetesen sosem kerülnek véka alá. Miért lehet ez? Tapasztalatok-e már ilyet? Szerintetek mi lenne a megoldás, nyelvük le a negatívumokat is vagy inkább egyforma súllyal közöljük a jót és rosszat?



2018. aug. 8. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Dícséretet azért nem mondom, nőknek, mert... <cenzúrázva> hiszen lepontoznának ha elmondanám a kis gondolkozással egyértelmű okot. Valaki biztos beírja a hiányzót :)
2018. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen, sajnos a barátomnak hiába mondom, hogy jó lenne ha a pozitívumokat is kimondaná, ha már a rossz tulajdonságaimat százszorosan visszaemlegeti, nem érti meg, hogy neken ez miért lenne fontos, mindig annyi a válasza, hogy ha nem lennének a jó dolgok, akkor nem lenne velem, fogjam fel ezt a pozitív visszajelzésnek :/ hiába mondtam már el neki rengetegszer, hogy fontos lenne a jó kimondása is, sajnos ez nekem állandóan hiányzik és ő nem érti meg.

23/N

2018. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pozitívat sokszor azért nem mondunk, mert úgy gondoljuk hogy "ugyis tudja". Hisz gondoljunk bele hányszor mondod anyukádnak őszintén, hogy "milyen finom lett az ebéd".


A másik indok pedig az hogy ha mondjuk akkor hárítja a másik fél (pl.: oh dehogy, csak úgy mondod).


Ennek pedig az az oka, hogy a bullshit mondatokat mondjuk anélkül hogy indokolnánk. Pl Olyan szép vagy- hát persze h nem fogadja el a dicséretet.

De ha azt mondod: Ma csak úgy ragyogsz, ezt igazán jó látni.


Hát már máris másabb picit :)


Persze nem azt mondom, hogy ez mindenkinél működik.

2018. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 “hányszor mondod anyukádnak”


Bármikor. Az emberi kapcsolataimban is így vagyok, nem esik nehezemre a pozitívumokat kimondani, akár minden alkalommal, de ha nem is mindig, legalább idõnként.

Habár nem vagyunk egyformák, van akinek nehezére esik.


Nem biztos, hogy “ugyis tudja”, ez nem mindig ennyire egyértelmū.

2018. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggõ. Sok embernél épp inkább a negatívumok kerülnek véka alá, nem szívesen vállalják a negatív véleményt, inkább szépelegnek.

Tehát amirõl írsz, szerintem nem épp általános jelenség.

2018. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mikor ilyen van én személy szerint mindig kicsit visszaregresszáltam a gyermekkoromba, ahol a rossz jegyért hosszas bünti járt, a jó ért pedig egy nyamvadt "jó'van gyerek". Nyilván a segghülye párunknak ne azt a bullshit dumát mondjuk, hogy milyen okos, de ezen felül van egy rakat más tulajdonsága, amit értékelni lehet, különösen, amivel nekünk próbál kompenzálni. Az ebben elért eredményei túl az igyekezete is elismerhető, értékelhető. Miért nem tesszük ezt amellett/helyett, hogy egy hiba miatt verjük lila fejjel az asztalt? :)
2018. aug. 8. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Azért, mert a bókolás növeli a nők önbizalmát, és minél nagyobb egy nő önbizalma, annál kevesebb esélyem van nála, mert úgy gondolja, hogy jobbat is kaphat.
2018. aug. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
én hiába dicsérgettem a barátnőimet, mindig kidobtak
2018. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!