Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mennyire számít,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire számít, hogy a barátom most az egyszer nem hívott el egy családi ebédre?

Figyelt kérdés

Már lassan 11 hónapja vagyunk együtt a barátommal.

Eddig mindig elvitt magával mindenhova: a barátaihoz, a rokonokhoz...és meg is voltam hívva minden fontosabb dologra: a szülinapok, névnapok, kirándulások stb. Minden másnap találkozunk így a nyári szünetben, vagy náluk vagy nálunk. Már úgy érzem, hogy befogadtak (már régóta úgy érzem), mármint hogy nem idegenként tekintenek rám. Bár az én részemről meg a szüleim és a testvérem eléggé zord hozzáállású, és azt mondják, hogy addig nem lesz ő a család része, amíg legalább el nem jegyez. De ez szerintem elég szomorú és nem is szabadna, hogy teljesen igaz legyen, főleg, hogy a barátom már kimondta, hogy igenis a család része vagyok, és ezt mindenki így gondolja.

Tegnap elkezdtem dolgozni, egy ilyen alkalmi diákmunka, viszont ma hamarabb elküldtek a munkából mondván h ,,nincs mit pakolni", úgyh már itthon vagyok 11 óra óta. A barátom pedig mondta, hogy ma családi ebéd lesz az anyukája születésnapja alkalmából. Mi már korábban megbeszéltük, hogy mit is veszünk majd az anyukájának mint közös ajándék, de ez az ebéd új volt. Fáradt is voltam, ráadásul itthon egy dologban szükség volt rám, így már megbeszéltük a barátommal tegnap, hogy ma nem találkozunk. Az ebédről ő is csak tegnap este szerzett tudomást. Viszont ma meg kérdezte apa, hogy engem hogyhogy nem hívtak el arra az ebédre, ha ,,Mindenki" megy: apuka, anyuka, gyerekek. Mondtam, hogy már biztos le van foglalva, és amúgy is azt hitték, hogy estig dolgozom....eddig tényleg mindenhova vittek magukkal, úgyh egyáltalán nem panaszkodhatok. Most viszont elbozonytalanodtam, hiszen mondtam a barátomnak, hogy már 10-kor hazaküldtek a munkából, és ha akartak volna, lazán felvehettek volna, hogy én is mehessek velük ebédelni, és ez nagyon rosszul esett. Eszembe se jutott volna komolyan, de így hogy apukám felvetette, ezen kattogott az agyam. Mondta a barátom, hogy mennek utána vásárolni is, meg neki eszébe volt, hogy hívjon, de mondtam, hogy itthon szükség lesz rám, így nem akart problémát belőle. Így ez nem az ő hibája. Mégis azóta sírok, hogy vajon akkor tényleg nem vagyok fontos neki, vagy csak apa rosszindulatú...Ráadásul pont apa mondta, hogy segítenem kell neki, főleg hogy most se a tesóm, se anya nincs itthon; most meg úgy csinál, mintha nem is kellene, és hogy ez a barátom családja hibája, hogy most az egyszer egy ebédre nem visznek el.

Délután átjön a barátom, még jó hogy nem most, mert most biztos sírnék. Én nagyon szeretem őt, és végül is ez nem egy olyan dolog, ami miatt haragudni kéne. Mit mondjak neki? Szerintetek tényleg nem vagyok eléggé fontos neki?

Egy kicsi kis mini éttermi ebédkéről van szó, nem egy olyan ballagós ebédről, ahova a rokonokat is viszik meg ilyenek...

22/L



2018. aug. 8. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem borzasztóan túlreagálod a helyzetet. Ne kombinálj feleslegesen és ne gyárts oda problémát, ahol nincs. Jelen helyzetben a gond egyedül a te fejedben létezik.
2018. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Mivel mondtad a barátodnak, hogy otthon szükség van rád, evidens, hogy nem rángatott el mégis. Intelligens embereknél ez így megy. Apukád bogarat ültetett a füledbe, de te is tudod, hogy nincs semmi baj.
2018. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm, ezt jó hallani :D
2018. aug. 8. 14:08
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Most hisztizzed ki magadat, hogy a barátod is lássa, hogy egy lépést sem mehet nélküled mert rá vagy gyógyulva.

Ezt előbb-utóbb mindenki megunja, és dobja a non-stop rátapadó hisztigépet...

2018. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Biztosan nem hisztizek majd, főleg nem előtte. És amúgy már bocsánatot kértem tőle, amiért olyanért voltam mérges, amiért nem is ő tehet.
2018. aug. 8. 14:23
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, hogy ezt mondom, de amíg a végére nem értem, azt hittem, 16 éves vagy.

Ezen ne akadj fent, ész érvekkel te magad is alá tudod támasztani, hogy miért nem hívott. Tehát nincs probléma, nincs miért sírni.

2018. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
95%
Hát én is meglepődtem hogy ezt egy 22 éves lány írja. Bolhából csinálsz elefántot ember.
2018. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem egy nagy dolog. Sőt, elég szokatlan, hogy eddig is ott voltál minden egyes családi ünnepen. Mert valóban nem szokás folyton áthívni a barátnőt, ha még nem menyasszony. Időnként belefér, de hogy állandóan? Akkor sem kéne megsértődnöd, ha egyszerűen kihagynának a családi ünnepségek jó részéből. Hiszen még nem tartozol oda. Hiába is mondta ezt a barátod. Lehet, hogy még örülnek is titokban a barátod szülei, testvére(i), hogy végre van most egy olyan alkalom, amin nem vagy ott, csak az igazi családtagok.
2018. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Borzasztóan gyerekes felfogásod van.Én se értem,hogy minek mentél te oda mindenféle családi eseményre,amikor csak egy sima barátnői státuszban vagy,te erőltetted ezeket ? Ehhez a mai naphoz meg végképp nem hiányoztál

,ez az anyja születésnapja,kimondottan családi dolog,minek kellett volna még neked is kaját fizetniük ? Egyébként se kötelező nekik mindenféle családi dolgot neked bejelenteni.

2018. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Nincs itt semmi gixer. Mint azt előttem is többen leírták egyszerűen túldimenzionálod a dolgot. Lépj túl az egészen!


"Ez is csak egy nap, nem a világ vége,

a kedvedet ne törje meg

Lenyeled keresztbe, éjféltől meg

új nap indul, ennyi lesz

Ennyi csak, mert ennyi ez!"

2018. aug. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!