Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért mondhatja, hogy sokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondhatja, hogy sokat veszekszünk, amikor nem is?

Figyelt kérdés

Hiába mondtam,hogy mondjon már egy példát mert nem értem miről beszél. Én kb.épp az ellenkezőjét állítanám pedig ugyanabban a kapcsolatban vagyunk benne.


Tételezzük fel,hogy igazam van,mi oka lehet egy férfinek ilyet állítani?


2018. aug. 8. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Talán mert ő úgy érzi, számára ez sok? Embere válogatja, nekem már a 3 havonta 1 veszekedés is túl sok lenne például.
2018. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert jelentősen eltér az ingerküszöbötök, meg az, hogy mit minősítetek magatokban veszekedésnek...
2018. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy neki sok. Kezd betelni az a bizonyos pohár.
2018. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Mindhárman nagyon jót írtatok. Neki biztos,hogy a kevesebb több és a veszekedés fogalma is más a fejünkben ezt már megtapasztaltam az évek alatt. De sajnos azt is,hogy nem szól,csak nyel és igen amikor telik a pohár,akkor kapok ilyen "pofont",amire csak lesek,hisz azt sem tudtam,hogy baj van.


Szóval abban tudnátok-e esetleg segíteni,hogy hogyan ne teljen meg az a pohár ha azt sem tudom pontosan mi gyarapítja?

2018. aug. 8. 15:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is volt olyan kapcsolatom, hogy egy nagy vitánál a nyakamba kaptam évek sérelmeit, amikről nem is tudtam. Próbáltuk megoldani a dolgot, de mondtam a páromnak, hogy nem vagyok gondolaolvasó, meg ugye nem véletlen mondják, hogy: Néma gyereknek anyja se...

Persze nem változott a szituáció, ha valami sérelem érte nem mondta, hanem magában duzzogott, nem volt hajlandó normálisan kommunikálni se, én meg ezt idővel meguntam és szakítottam. Sajnos ha neki ez az alaptermészete azon nagyon nagyon nehéz változtatni.

2018. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

4 Egyetlen szóval tuodod megállítani a vitákat:


Tolerancia. Senki nem tökéletes, te se, neki is sok hibádat elé kell néznie, neked is az övét. Azátn van amikor emelkedik a kapcsolatotok, van amikor stagnál. De ha törekszel a békére, nem csipőből tüzelsz ha rossz napja van, és esetleg emelkedettebb hangsúllyal szól hozzád, hanem elnézed neki, és inkább vidámítod, vagy jó csendes hallgatóság vagy mellette rosszabb napokon, sokkal többet tehetsz a kapcsolatotokért.


A világ legeslegkönnyebb dolga csipőből vagy bosszúból visszavágni, úgy hogy a másiknak az elevenjébe szúrj. Ez a legkönnyebb, csak hogy evvel a legkönnyebb dologgal ásod szép apránként mélyebbbre a gödröt kettőtök között. Megéri? Nekem nem érné meg. Hozzáteszem, én is elég hirtelen vagyok, meg nem mindig könnyű, meg vannak nekem is nehezebb napjaim, de igyekszem figyelembe venni a másikat akivel élek, és a helyébe képzelni magam, hogy nekem hogy esne, ha így viselkedne velem..

2018. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te lehet vitának éled meg amikor valamiben különbözik a véleményetek de neki az már balhé.
2018. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hajaj 7-es! Volt már olyan is,hogy azt hittem BESZÉLGETÜNK. Ő meg megszólalt,hogy ne veszekedjek már.


6-os nem tudom miért lett lepontozva. Arra viszont olyan reakcióm van,amiből úgy tűnhet,hogy nem vállalom ha hibáztam,de nagyon idevágó közölnöm,hogy már-már túl toleráns és empatikus ember vagyok. Persze mindig van hova fejlődni és természetesen még jobban oda fogok figyelni arra,hogy nyugalmat biztosítsak itthon,már ha erre lesz még lehetőségem.:(

2018. aug. 8. 17:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy ideig velem (nő) és a párommal (férfi) is ugyanez volt.

Nem szólt ha volt valami gondja,vagy ha nem tetszett neki ez meg az. Továbbá volt egy időszak,mikor valóban sokat téptük egymást,sajnos ő ezeket rosszabbul viselte,mint én.


Mikor már elértük a tűrés határát és a szakítás szélén álltunk,szerencsére meggondoltuk a dolgot és leültünk egy komoly beszélgetésre. Ő megkért,hogy ne legyek ennyire hirtelen haragú és indulatos. Én megkértem,hogyha gondjai vannak,ne hallgassa el.


Azóta minden flottul működik. Ő szól ha gondja van,én hatszor is meggondolom,mielőtt kimondok valami. A veszekedéseink kb 2 havonta egy-egy kis butaságon vannak. Semmi extra,csak együtt kell működni. Azért vagyunk,hogy fejlesszük és szeressük egymást.

2018. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En sem ertem, hogy a 6-ost miert pontoztak le, pedig nagy igazsagot mondott el. Nem arrol beszelt, hogy mindent gatlastalanul turjon el az ember, meg azt is ha verik, hanem hogy az ember torekedjen a pacifista eletmodra. Ebben pedig nagyon igaza van.


Kedves kerdezo! Mondd el ezeket neki, uljetek le egy komoly beszelgetesre. Mi itt nem tudunk sajnos neked titkos receptet adni, mert mindenki egyenenkent valtozo. Sok sikert!

2018. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!