Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet egy kalap alá venni és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet egy kalap alá venni és általánositani a nemeket? A férfi és női viselkedését egy kapcsolatában?

Figyelt kérdés

Úgy értem, minden válasz ugyanaz. Biztos megcsal, szakíts, ha így még úgy viselkedik biztos megunt, kihűlt a kapcsolat. Lehet itt egyáltalán sablonos egyén válasz helyett mást is adni? Tényleg minden kérdés alatt ugyanaz a válaszsor olvasható.

Megcsal. Elhagy. Szakíts. Kommunikálj. Sokszor még a kérdező jön ki rosszul a kérdése miatt.

Nem lehet, hogy sok ember a saját élményeit, tapasztalatait húzza rá más emberek problémára? Gondolok itt arra hogy ha velem ez meg az történt a jelek alapján mással is ugyanaz.

Bocsánat, ha fárasztó a kérdés. De nem bírtam magamban tartani.

Tényleg ennyire sablonos lenne a viselkedésünk? Illetve valóban ennyire kiszámítható a férfi és női viselkedés?



2018. aug. 14. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A "kommunikálj" nem sablon, hanem kb az egyetlen mód, hogy működjön hosszútávon a kapcsolat.

A többi szerintem is saját tapasztalat miatti általánosítás nagyrészt.

2018. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igen a kommunikáció a legfontosabb. Csak sokszor még a kérdező a rossz, mert biztos nem volt még közöttük a rendes kommunikáció. Pedig aki ide ír, szerintem ezen már rég túl van.
2018. aug. 14. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem főként azokat idegesíti az általánosítás, aki kilóg a sorból.(magamból kiindulva)


Szerintem te is tudod, hogy vannak “sablon emberek” akiknek nincs valami nagy egyéniségük és többnyire egy kalap alá vehetőek. Sok olyan ember van, aki nem gondolkodik annyit, nem mélyül bele egy ilyen témába akkor sem, ha a saját kapcsolatáról van szó. Én meg hosszasan eltudok filózni ilyen témákon és nem fogadok el odahányt általánosító felületes megállapításokat.


Amúgy amiről te írsz, ott inkább a negatívitás a zavaró, mintsem a sablonosság. Pl. Én talán szívesebben fogadom a sablonos, DE jószándékú, segítőkész válaszokat, mintsem az olyanokat, ahol különféleképpen oltogatnak és kritizálják a kapcsolatod, láthatóan rosszindulatúan.

2018. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen! Mivel biológiai alapú az egész! Nő és férfi között ég és föld. A neveltetés befolyásolhatja egy picit.

Mâs egy női és egy férfi agy, test! YouTube: az agy működése. Rengeteg videót találsz. Egyet nézz meg , sok mindenre kapsz választ.

2018. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért az itteni kérdések közül nagyon sok olyan, ami azt várja el tőlünk, a válaszadótól, hogy kitaláljuk a kapcsolat másik résztvevője vajon mire gondolhat, mit érezhet. Ezek esetében garantálom neked, hogy nincsenek mély beszélgetések a kérdések kiírása előtt.


Amúgy szerintem nagyon sok női és férfi viselkedés/motiváció általánosítható. Főleg, ahogy a kérdéseket leírják. Nyilván mindenki a saját szemszögéből írja le az eseményeket, az meg torzít valamennyire az általánosítás irányába. Nem tudom érzelemmentesen leírni azt a szituációt, ami engem aktívan bánt, hogy aztán pártatlan véleményt kérjek róla, az olvasó akaratlanul is belelátja a maga élettörténetét és olyan véleményt alkot, amit egy kívülálló, általánosító ember tud alkotni, mert nem ismeri mindkét szereplőt/mindkét szereplő véleményét.

2018. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!