Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pán Péter szindróma. Ez így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pán Péter szindróma. Ez így normális?

Figyelt kérdés
Kérlek ne támadjatok, sejtem tudom most már én is, hogy ez így nagyon gáz, de várom a vélemémyeket. 30- as korosztály vagyunk, én elég fiatalon elköltöztem anyuéktól, a párom egy korábbi kapcsolatát leszámítva amikor együtt élt egy lánnyal, a szüleivel élt, és a mai napig is velük él. Ezzel nem is lenne talán gond, fel is vetette, hogy költözzünk össze, de lassan úgy érzem, én ezt már nem akarom. Leírom az indokaimat. A szülők baromira befolyásolják az életét. Sokszor úgy beszélnek vele mint egy ovodással, nem mer nekik semmiben sem ellent mondani. A párommal ha beszélgetünk nem a saját véleményét mondja, hanem, hogy mi ezt meg ezt igy gondoljuk anyáékkal..Jelentkezett új munkahelyre, az önéletrajzát önnálóan meg sem próbálta megírni, mert az neki úgysem megy. Hétköznapi dolgokban totál nincs képben, egy boritekot nem tud megcímezni, egyszer kértem meg, hogy főzzön nekem, de bepánikolt, hogy hát többségében az anyja csinálta helyette. Játék függő, és azon kívül semmi más nem érdekli. Nincs nagyon hobbija..Nem akarok vele maradni, mert hosszú a lista, de valahogy segíteni szeretnék neki, hogy önnálóbb legyen, mert szegény tudom mit kapott otthon, mitől vált ilyenné, az anyjaek folyamatosan érzékeltették vele, hogy ők úgyis jobban csinálnak mindent. Jólelkű srác, mint embert nagyon szeretem, de nem tudok rá férfiként nézni, pláne összeköltözni nem akarok így, hogy úgy érzem a pótanyja lennék.. De ha így marad, az eletben nem lesz tartós kapcsolata. Mit tudok tenni ? Vagy hagyjam a fenébe és ennyi ?

#gyereklelkű
2018. aug. 15. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Hagyjad. Egy anyja már van neki, nem kell még egy, aki felneveli.
2018. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálatból soha ne legyél kapcsolatban. Nem ingyenes lelkisegély szolgálat vagy, főleg, hogy gyakran semennyire sem értékelik az igyekezeted. Felnőtt ember már rég, ha nem képes elszakadni a szüleitől, az a saját hibája, nem a te dolgod megoldani az ő problémáit.
2018. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Hát az a baj, hogy ezen saját maga tudna változtatni.


Tesóm hasonló, bár ő magának tud főzni, meg apróbb dolgokat megcsinál három havonta. Ennyit tudtam nála elérni, meg anyukám és lassan ő is harminc lesz. De rajta is csak azt látom, hogy jó neki a langyos vízben ülnie és várni. Pedig most is volt egy szép barátnője, de az is elunta az életképtelenséget.

Barátodnak pszichológus kéne.

2018. aug. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Velünk majdnem teljesen ugyanez volt:) Bár mi összeköltöztünk és nagy harcok meg viták voltak, de mivel párom összekapta magát így idővel megoldódtak a dolgok.

De én szeretem őt. Te meg úgy néz ki nem, szóval nem nagyon tudsz segíteni rajta.

2018. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos az a baj, hogy az ilyen jellegű dolgok előlték nálam szépen fokozatosan a szerelmet. Próbáltam neki sokszor mondani finoman a dolgokat, aminek kb az lett a vége, hogy ne bántsam a szüleit, de ő nagyon szeret engem és velem tervezi a jövőjét.. Meg szakad a szívem.. De tudom ez igy nem ok, belefáradtam. Pszichologus kellene szerintem

is, de nem tudom, hogy ezt, hogy tudnám tálalni neki. Látom ő sem boldog ettől a helyzettől, de ha ilyen már bocsánat de töketlen, akkor ennek sajnos nincs jövője.

2018. aug. 15. 18:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Hagyd el, de maradjatok barátok, és motiváld, ha kell. Segíts neki tanácsokkal, elmagyarázással. Mondd el neki, miért hagytad el, és mit tegyen a következő nővel az életében.
2018. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Oooo ez en vagyok noben, minusz jatekfugges de igen a Peter Pan syndrome egy letezo jelenseg ami sok embernek nevetsegesnek hangzik-de megelni nem az. En spec szeretnek valtoztatni, es en is Anyu fuggo vagyok (de hazas, es a ferjemmel elek) de Anyukam nelkul osszeomlana a vilagom.


Fozni en sem tudok, a CV-hez nekem is segitseg kellett, munkarol munkara vandorlok mert ha valami nem tetszik akkor kilepek.Nem tudok villanykortet cserelni, de szivesen lemosom a kocsit, a szamlakrol fogalmam sincs eletemben nem fizettem egyet sem, a pluss allatkaimmal alszom, es minden ami az evfolyamtarsaimnal automatikusan mukodik nalam egyaltalan nem.


Mindig valami uj otlettel allok elo, ilyen total random dolgok h adjunk el mindent es aruljunk Hawai-on szorfdeszkat, nem tudok varrni, ha elvagom az ujjam csak sirok es elajulok es a ferjem koti be es ha igazan oszinte akarok lenne magamhoz akkor valamilyen szinten eletkeptelen vagyok.


Tehat tudom h mit kene csinalnom, de kb pokhalo nohet a fejemre akkor is csak akkor csinalom ha ugy erzem. Ma pl reggel a vonaton menet tok eros kesztetest ereztem h a vonaton maradjak es meglatogassam egy haveromat aki 4 oranyira lakik. Tele vagyok random dolgokkal ami allati idegesito mert en sem tudom magam kiszamitani.


Plusz mindenen rohogok, semmit mem veszek komolyan, neha hagyok csapot papot es elutazom egy hetre. Fel eve ultem a teve elott es volt valami film Indiarol, par oraval kesobb mar a telon voltam es a barataimat kerdeztem h ki jonne velem Indianan azon a hetvegen egy hetre. 3 nappal kesobb mar a repzin ultem India fele egy haverommal.


A ferjem szerencsere igy es ilyennek szeret, hagy elni es mivel neki koszonhetoen gazdagok vagyunk, mindezt megengedhetem magamnak, plusz amikor dolgozom mindig vezeto beosztasban vagyok (amiben egyebkent helytallok, tehat a gyereksegem otthon marad) de a ferjem szeretete es tamogatasa nelkul fogalmam sincs h mi lenne velem. Szerencsere a szuleim is jomoduak plusz van sajat hazam, nekem inkabb olyan gondjaim lennenek h ki lakoltatja ki a pokot, ki szereli be a villanykortet, ki huzza fel az agy nemut stb.


A rohely az h ezt Az OSSZES pasi akivel voltam tudta a kezdetektol megis 7 en kertek meg a kezem es ebbol 2-szer mondtam igent.


Tanacsom nincs, azt tudom h ez a pasidnak is nehez mert tudja h ennek nagyon nem igy kene lennie. Viszont csak azert ne maradj vele mert sajnalod mert hidd el ez egy csomo nonek bejon szal nem marad egyedul.

2018. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem maradok vele, de aranyos vagy, hogy így ezt hosszan leírtad. Az en paromnak nagyon ambiciói sincsenek, nem szeret dolgozni, most több mint egy hónapot otthon volt, mert a korábbi munkahelye megszünt. Én biztattam az önéletrajz írásra, mar akkor amikor tudtuk megfog szünni a munkahelye, nem csinalt semmit, konyorogtem neki, es azert es keressen új munkát.. Nem az a baj, ha kicsit elvarazsolt, hanem, hogy mindenki oldjon meg helyette dolgokat, talaljak neki én munkat, es az anyjaék ehhez aszisztalnak..Ez a baj. Na ha ez mind mind így kell egy lánynak, akkor hajrá..Tényleg mint embert a jó dolgaiért szeretem, de ennyi. Hogy tudna így barkivel jovot tervezni ? Megmondom, sehogy..
2018. aug. 15. 20:49
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a csajom volt ilyen, ezért hagyta a férje és én is. Mindig csak az volt a jó, amit az apja mondott.
2018. aug. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!