Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek, ha a párotok lassan egy vagyont szórna el egy online játékra?

Figyelt kérdés

A párom: 29 éves nő, mostanra kb 500-600 ezer forintot költött egy online MMORPG játékra, direkt nem írom le hogy melyikre.

Aki benne van a témában tudja, hogy pillanatok alatt el lehet szórni a pénzt skinekre, felszerelésekre, fejlődésre stb.

Többször is mondtam már neki, hogy hagyja abba mert azt a pénzt real life értelmesebb dolgokra is elkölthetné, nem hajlik rá.

Nincsenek anyagi gondjai(nk), viszont sajnálom azt a "kidobott" pénzt egy virtuális valóság játékra.

Szerintem full függő lett, és valahogy le kéne állítani, nagyjából 2 éve megy ez.


2018. aug. 21. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélném vele, hogy mennyi a bevételünk, mennyi a kiadásunk és megegyeznék vele, hogy ki mennyit költhet a hobbijára, ami még elfogadható. A havi x összeget elköltheti a játékban.
2018. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Közös kasszán vagytok? Ha nem akkor szerintem törődj a saját dolgoddal.
2018. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ami az egyetlen sikeres megoldásod lenne, azt minek írjam mikor úgy sem fogod megtenni? lévén 2 éve nézed ezt. Normálisabbja már 2 hónap után lépett volna és nem hagyta volna, hogy a társa maximális játékfüggő legyen.
2018. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Ülj le vele, próbáld ki a játékot, hogy megértsd.

Ez is egy hobbi. Pl. ha moziba mész, annak sincs kézzel fogható eredménye (hiszen ez a te kifogásod is, miért nem valós dologra költi...), vagy ha állatkertbe, múzeumba, sütit enni, akármit. Egyiknek sincs maradandó tárgyi emléke, az élményért fizetsz, nem is keveset.

Nos... ez ugyanaz. Az élményért fizet.


Ha mástól venné el a pénzt, érteném a dolgot, hogy zavar (én is balhéztam már a párommal mmo előfizetésért, de nekünk hiányzik az a havi 4-5-8ezer is sokszor...), de ha nincsenek anyagi gondjaitok, miért fáj?

Nem kidobott pénz, ÉLMÉNYT, SZÓRAKOZÁST vásárol vele.


Mikor egyetem alatt megtehettem, én is költöttem ilyesmire, szerintem ha összeadnám, egy fél milla nekem is simán benne van mmo-ban, talán több. Persze évek alatt. Manapság már ritkán játszom, nincs rá időm munka-háztartás mellett, bár a fiókom még meg van.

Nem sajnálom a beleölt pénzt ennek ellenére sem. Éveket játszottam vele, évekig tartó szórakozásért megérte a havi párezer forint, még ha összeadva sok is. :)


28N

2018. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Szakemberrel gyógyíttasd ki. Aztán hogy mentsétek a kárt, adjátok el a karakterét, nickét. Ha benne van azokban a bizonyos híres játék top 1%-ban, akkor 5 milliótól kezdődik az ár, kb.

Az én kevésbé-alig ismert játékomban, ami sima online, úgy hogy benne voltam az első 1%-ban 300ezret ajánottak.

2018. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeséget csinál, de ha nincsenek anyagi gondjaitok akkor nem olyan nagy probléma.
2018. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Durván fél éve vagyunk együtt, a játék kapcsán ismerkedtünk meg szóval nem kell bemutatni miről szól a dolog.

Próbáltam már rávezetni hogy adja el az acc-ot, és a pénzből (részemről kiegészítve) menjünk el világot látni vagy tegye félre mit bánom én csak értelmes dologra menjen már a pénz.

Tudja ő is hogy az elköltött pénz töredékét se fogja visszakapni ha el is adná.

Egyedül az zavar, hogy lassan 30 évesen is még egy nagyon drága virtuális világban "éli" az életét.

Nyilván tudtam kivel jövök össze, tisztában voltam vele viszont én már nem játszom ezzel a game-el és örülnék ha ő is abba hagyná végleg.

Attól félek, hogy így nem sok értelme van jövőt tervezni, közös lakás/ház stb.

Saját bevallása a fél millió, de van egy olyan érzésem hogy ennél sokkal többet ha nem a három szorosát is elszórta már.

Nem vagyunk közös kasszán, azt se tudom mennyit keres havonta, soha nem kérdeztem.

2018. aug. 21. 20:04
 8/17 anonim ***** válasza:
jöhet a klánunkba?
2018. aug. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ne azt írd eddig mennyit ölt bele, hanem hogy havi szinten mennyit és a fizetésének hanyadát. Ha most ennyit tíz év alatt költött az semmi. Ha havi 20 at ver el és 200 az keresek, akkor is egy árva szó se lehet igazán. Szóval itt ezek is kérdésesek szerintem.

Semmitől se valótlanabb, mint egy mozi vagy utazás. Mind élményt ad, megfoghatatlan. Persze lehet függő és stb csak az érv rendszer a hibás sztem. Inkább a függőségen aggódnék te$ó.

2018. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9. olvasd el figyelmesen még egyszer amit írtam.
2018. aug. 21. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!