Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "Sokkterápia". Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Sokkterápia". Szerintetek van értelme? Jól csinálom?

Figyelt kérdés

A párommal eléggé megromlott a kapcsolatunk. Eleinte ő volt a ragaszkodóbb de fordult a kocka. Úgy éreztem kezd elhanyagolni, illetve több lett a munkája is és én kezdtem el tapadni. Minél jobban tapadtam annál inkább kezdett távolodni és annál nagyobb biztonságban érezte magát, hogy bármit megtehet. Végül oda jutottunk, hogy szinte már könyörögtem a figyelméért, amit megkaptam akkor, ha kedve volt hozzá. Egyébként nem foglalkozott velem. Viszont emellett betegesen féltékeny lett (gondolom rajott, hogy kevés amit ad). Egy idegroncs lettem és eljott az a pont, hogy elég volt. Jól fogok élni innentől és ha akar még valamit tőlem akkor ideje küzdenie értem. Azóta nem foglalkozok azzal, ha nem ír, ha azt mondja, hogy nincs kedve/ideje velem lenni. Ha kedves akkor viszont én is az vagyok és éreztetem vele, hogy fontos nekem és, hogy szeretem. Ezen ő először teljesen kiborult, most próbál nyugodt lenni, de nagyon szomorú, azt hiszi,hogy már nem szeretem és van nekem más. Elmondtam neki, hogy mi a probléma (de ő is nagyon jól tudta, mert sokszor mondtam már ), de csak azt fújja, hogy már meguntam és nem is szeretem. Nem küzd, hanem teljesen magába van fordulva és alig szól hozzám. Nehéz, de nem fogok megtörni, mert nem akarok oda kerülni megint, ahol voltam.

Ti mit gondoltok? Idő kell, hogy túl legyen a "sokkon" és ha szeret akkor utána változtatni fog? Attól félek, hogy tényleg nem hiszi el, hogy nincs nekem más vagy, hogy még mindig szeretem és bele fog törődni, hogy vége.


2018. aug. 25. 23:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Szar kapcsolatban bármennyit is játszmázol, meg utánzol más viselkedését, habitusát, reakciójaitt, az szarmarad.


Hosszútávon végképp.


Egy férfit ezzel a játékkal ideig-óráig tudsz magad mellett tartani. Mert nem az eredeti vagy, akiről másolsz:D

2018. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az utánzat mindig csak utánzat marad. Ahogy egy ló sem tud szamár lenni, és egy szamárból sem lesz ló soha.
2018. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a velemenyem, hogy a taktikazas nem hosszutavu megoldas.
2018. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ebben mi a színlelés nagyokosok?

egyik birka megy a másik után..


elfogyott a türelmed és felemesztett akinek feltölteni lenne dolga..ennyi

jó amit csinálsz hiszen őszinte, nyitott és hű maradtál..

fel fog eszmélni, biztosítsd tényekkel, hogy a mindened

2018. aug. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál vele beszélni, nem ment. Nem éri meg időt és energiát rá áldozni, mert ez nem lesz jobb. Ilyen társra nem lehet jövőt építeni.
2018. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Esetleg foglalkozz vele egy picit többet. Nem sokkal, de érezze a változást. És ezek után nagyon figyeljetek az egyensúlyra.
2018. aug. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Totálisan leszar téged, amikor meg mégis foglalkozik veled, akkor féltékenységi rohamai vannak. Te meg hazudozol, megjátszod magad, taktikázol. Gyönyörű kapcsolat. Semmi értelme annak, amit csinálsz. Ha már nem szeret téged (a féltékenység egyáltalán nem jelenti azt, hogy szerelmes) akkor a fejedre is állhatsz, úgyse fogsz kelleni neki.
2018. aug. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez az ember mentálisan nincs egyben, az biztos. Én a helyedben nem küzdenék érte, akkor jársz a legjobban, ha megszabadulsz tőle.

Ő nem szeret téged, birtokolni akar, és uralkodni feletted. Azt akarja érezni, hogy puncsolsz utána, ragaszkodsz hozzá minden áron, bármilyen szemét is veled. Mintha élvezné, hogy miatta szenvedsz, hogy ő uralja az érzéseid. Aztán most hogy változtak a dolgok, felvette az áldozat szerepét, mert eltűnt a "játékszere". Így ő már szomorú, kiábrándult, már nem elégíti ki ez a kapcsolat, mert már nem azt kapja benne, amit megszokott, amit szeret, hisz látszolag már nem tud játszadozni veled.


Én azt mondom jó volt ez a taktika, hogy kiderüljön tényleg fontos vagy-e neki, de inkább csak arra derült fény, hogy komolyabb problémák vannak nála. Normális ember erre azt reagálja, hogy vagy teljesen eltávolodtok, (ha már nem szeret), vagy ugye megkondul a vészharang, amit te is szerettél volna elérni. Ehelyett mi lett? Ő ugyanúgy sz.rik rád, csak most még picsog is miatta, hogy te lesz.rod, hogy ő lesz.rja a fejed. Vicc...

És mindezek mellett a normális megbeszélés teljesen hasztalan nála.

Szóval bocs, de ez az a pont, ahol kalap, kabát, és vissza se nézni. Hiába szereted, ebben a borzasztó kapcsolarban csak seŕülni fogsz.

2018. aug. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én sem érzem szinjateknak. Egyszerűen csak besokalltam és elegem lett. Nem terveztem, teljesen természetesen jött.

Tudjuk, hogy nem egészséges, ő is tudja magáról. Pszichológushoz is járt, de nem segített rajta.

Nagyon rossz gyerekkora volt és sokszor érzem, hogy vigyaznom kell rá és nekem kell megmenteni. De tudom, hogy ez nem így van.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2018. aug. 26. 09:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem neked kell megmenteni. Mindenki a saját életéért felelős, a saját sorsának kovácsa. Ne akard tönkre tenni az életed.

Nem is tudsz vele mit tenni. Őt láthatólag csak az érdekli, ha hatalmat gyakorolhat feletted. Nem az, hogy egy jól működő párkapcsolatban éljen.

2018. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!