Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl kevés vagyok a barátomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl kevés vagyok a barátomnak?

Figyelt kérdés

A barátommal kb egy hónapja vagyunk együtt. Minden megvan benne, amit egy férfiban kerestem, határozott, céltudatos, odaadó ,romantikus de nem csöpögős, jó a humora, emellett intelligens és művelt. Rengeteg hobbija és barátja van, minden helyzetben feltalálja magát, a munkában és a tanulmányaiban is sikeres (nem mellesleg külsőre is az ideálom) . Én ezzel szemben korántsem tartok ott az életben , mint ő. Sokkal kevesebb dolgot (filmek, amiket mindenki látott rajtam kívül, zenék , fogalmak stb) ismerek, mint ő , nem sok mindent értem el eddig az életben, és a személyiségem sem olyan izgalmas és megnyerő... Nagyjából 2-3 embert mondhatok a barátomnak, haverjaim/ismerőseim szinte egyáltalán nincsenek. Nem tartom magam kifejezetten humoros vagy érdekes embernek, van kb két hobbim, ezeket is egyedül űzöm, nem társaságban, és nem igényelnek nagy tudást vagy tehetséget. A külsőmön kívül nincs semmi, amit fel tudnék mutatni, és attól félek, hogyha felszáll nála a rózsaszín köd rájön, hogy valójában mennyire unalmas és értéktelen vagyok. Mit tehetnék ebben a helyzetben? Szakítsak vele, hogy kisebbet csalódjak? Az a baj, hogy már így is nagyon kötődöm hozzá, és ő is hozzám, mindig elmondja, hogy mennyire imádja a külsőm és a személyiségem, de ettől csak még jobban szorongok, hogy mi lesz amikor végül rájön hogy mennyire félreismert.

Köszönöm előre is a segítséget.



2018. aug. 26. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne szakits ha minden jól működik

Ne tedd tönkre ezt a jó dolgot ne dobd el magadtol

Fejleszd magad, tájékozódj , amiket felsoroltál tudsz változtatni.

Barátságba nem a mennyiség számít hanem a minőség

N24

2018. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Én is ezt éreztem nemrég, bár mi majdnem egy éve vagyunk együtt. Megbeszéltem vele, és kiderült, hogy ő sosem gondolta azt, hogy kevés vagyok, így szerelmes belém, és lehet, hogy kevésbé széleskörű a tudásom, emelett van egy rakat tulajdonságom, amit csodál bennem és amiért tökéletesnek tart magához. Ne parázz ezen! :) Vagy ha tényleg nem múlik ez az érzés, beszéld meg vele.
2018. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Önmagadat adtad az első pillanattól kezdve? vagy szerepet játszottál, hogy elkápráztasd?
2018. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, igyekeztem önmagam adni. Nem hazudtam semmiben, akkor is kimondtam a véleményem ha nem egyezett az övével, viszont vannak dolgok , amiket nem mondtam el neki (pl hogy mennyire nem értek a mindennapi dolgokhoz-ügyintézés, sütés/főzés és hogy pszichológushoz járok) . Gyakran elmondja hogy szerinte intelligens és különleges vagyok, és hogy ezt imádja bennem, de őszintén szólva fogalmam sincs, mi alapján alakult ki benne ez a kép rólam.

2018. aug. 26. 16:15
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

A probléma ott van, hogy a barátod túlmisztifikálod, az önbecsülésed meg a béka popója alatt van. Hozzá méred magad.

Hidd el, a barátodnak is van hibája bőven, csak meg nem ismerted ki. Az sem biztos, hogy ilyen minden lében kanál, mindenhez értő, túl szines egyéniség olyan jo dolog. És az sem biztos, hogy mindenki ilyen társra vágyik. Lehet az tetszik neki benned, hogy "egyszerűbb" vagy. Szóval kar ezzel gyötörnöd magad. Szeressétek egymást, és kész.

2018. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne légy kishitű - ez egy idő után lejön, és az nem vonzó!

Tanulj és olvass minél többet!

Ha valamit nem tudsz, akkor kérdezz: aki kérdez, az tudni akar - és legalább addig sem beszél hülyeséget!:)

Sok ember tud okosan hallgatni - ezt is eltanulhatod - ez egy nagyon hasznos tudomány!

2018. szept. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!