Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom gyűlöli az anyámat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom gyűlöli az anyámat, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

A párom olyan szinten gyűlöli az anyámat, hogy emiatt egyre kevésbe kezdem már szeretni. Én úgy érzem, folyamatosan csak azt lesi, hogy mibe köthetne bele anyámmal kapcsolatban. Van egy 3 éves gyerekünk, akit a szüleim csak ritkán láthatnak, de minden egyes ilyen látogatás után napokig duzzog a párom "az őt ért sérelmek" miatt.

Már olyan szintre jutottunk, hogy szerinte anyám folyamatosan csak beleszól a gyerek nevelésébe, és elrontja az ő munkáját. Mindezt úgy, hogy havonta látják a gyereket kb. 2-3 óra erejéig. Pár hete már azt is hangoztatja, hogy anyám milyen szar munkát végzett az én felnevelésemmel. Ezen nagyon kiakadtam, és azóta sem tudom ezt megbocsájtani neki. Legszívesebben már otthagytam volna a páromat, de a gyerekemet nagyon szeretem, és Őt nem akarom elhagyni.



2018. aug. 27. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Te most férfi vagy, vagy nő? Amúgy meg ha azalatt a 2-3 óra alatt is úgy dirigál, mint ha ő lenne a főnök a háznál, az rosszul eshet a párodnak eléggé.

Egy nagyszülőnek nem az a dolga, hogy megmondja, hogyan kellene nevelni egy felnőtt embernek a saját kölkét.

Gondolom te se örülnél, ha az ő szülei ütnék bele a dolgukat olyan dolgokba, amik csak rád, avagy rátok tartozik.

2018. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Eszedbe jutott már a párodat megkérdezni, miért?! ( nem agresszívan neki támadva, mindent a fejéhez vágva) - ugyanis valaki nem gyűlöl meg ok nélkül valakit ilyen mértékben. Nem ismerem egyiküket sem személyesen, de az biztos, hogy ha a feleséged egy amúgy okos, értelmes nő ( márpedig mért ne lenne az) akkor nem gyűlölné ok nélkül. Esetleg kérdezd meg tőle megbántotta e anyukád valamivel, vagy mi az ami nem tetszik neki és beszéljétek meg
2018. aug. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én a férfi vagyok.


Mint írtam, szerintem csak a párom látja ezt így. Mondok egy példát: ha anyáméknál vagyunk (kb.: 2-szer volt erre példa az elmúlt 3 évben), és anyám megkérdezi, hogy akarunk-e enni valami, számára már ez tolakodás! Részemről persze igen lenne a válasz, de ő visszautasítja a nevemben is, és még meg is van sértve. Szerinte, majd ha éhes lenne valamire, akkor majd ő szól.

2018. aug. 27. 00:54
 4/13 A kérdező kommentje:
Okos, értelmes nőről beszélünk, ehhez semmi kétség! :) Szerintem a hozzáállásával van gond. Véleménye szerint a legtöbb ember tolakodó (legfőképpen anyám). Én például olyan személyiségű ember vagyok, aki imád utazni, máshol lenni, vendégségbe járkálni. Számára nincs terhesebb annál, ha vendégségbe kell valahová menni (pl. az én barátaimhoz, rokonaimhoz), vagy őket kell vendégül látni. Ez egyébként az ő barátaira és ismerőseire is vonatkozik.
2018. aug. 27. 01:07
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Akkor a párod erősen introvertált. Befele forduló, zárkózott személyiség. Gondolom ő nem olyan közegbe nőtt fel, ahol ennyire kedvesek, rendesek lettek volna vele. Így ő ezt már nem tudja értékelni, ha valaki pl étellel kínálja. De akkor ez az ő szegénységi bizonyítványa.

Vagy tolerálod tovább, vagy ott hagyod. Ez a két választásod van. Ő úgy se fogja megérteni és nem fog megváltozni.

2018. aug. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

"introvertált. Befele forduló, zárkózott személyiség"


Az nem annyira befelé forduló, introvertált személyiség, aki ilyen stílussal rendelkezik.

Leginkább a neveletlen bunkó jut most hirtelen eszembe, akit minden idegesít, hisztis, sértődékeny, túlérzékeny, stb.

Szimplán nem szimpatizál jópár emberrel, talán gyűlöli is őket, és ennek egyből hangot is ad.

Nem egy ilyen hisztérikával találkoztam már, jópár nőre erősen jellemző.

Szomorú, ha külön mentek, automatice neki adják majd a gyereket.

Persze az itteni gyk-s női törzsbrigád egyből téged okol majd, hogy nem nyújtod azt a párodnak, amit kellene, és ezért ilyen.

Nem, mert egy hisztis, elkényeztetett valaki, kikezeletlen pajzsmirigy/cukorbetegség/fogamzásgátló/stb egészségügyi háttérrel, nem.

Jópár olyan kapcsolatot látok magam körül is, ahol a férfi csak szív az enyhén szólva elsárkányosodott élettárs miatt.

Mit lehet tenni?

Próbáld valahogy elérni, akár gyógyszeres, vagy bármilyen kezeléssel, hogy nyugodt maradjon, sok ilyen esetben ahogy írtam, valamilyen egészségügyi probléma is állhat a háttérben, amikre a nők így reagálnak.(felborult hormon háztartás, stb)

2018. aug. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem szülés utáni depresziòja van... Már 3 éve... Vagy nem adsz neki rendesen kukit 😂😂


Komolyra forditva a szòt az én anyosòm is olyan hogy amikor ott a párom akkor egy aranyos.nö mikor ketten maradunk meg a 16 hòs kisfiam akkor elkezdi mondani ezt igy csinald ezt ugy csinald nagyon vekonyra szedted a szemöldököd.. Tùl sötétt lett a hajad nem 26nak nézel ki hanem 35 nek... egy darabig hallgattam aztán mikor megint beleszòlt a gyerek nevelèsébe én valamit.nem.engedtem.meg a kisfiamnak aztan anyos hallotta akkor mondta nyugodtan csinald a mamma megengedi ne foglalkoz vele mit mond az a buta.anya... Nahm akkor szépen finoman és nöiesen megmondtam neki a vèleményemet... Nem sértödött meg rajta... Ha a párod nem.szereti fogd meg a gyereket és mennyetek 2 en :)

2018. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bétó apó ***** válasza:
38%
Amúgy meg ez tipikus eset, a nők a legtöbb esetben nincsenek jóban a párjuk anyjával. Ez az ősi ellenségeskedés és rivalizálás a nők között. Ezerféle formája van, itt azon csúcsosodott ki, hogy ki neveli jobban a gyerekét. Amúgy annak is utána kellene nézned, hogy anyukád nem bosszantja-e, nem bosszantotta-e valamivel korábban az asszonyt. Például beszólt-e neki, vagy utalt-e rá csak haloványan, hogy az asszony csak kihasznál téged. A nők az ilyesmit nem felejtik el, egy egész életen át képesek hordozni magukban, és amikor csak lehet bosszút állni érte. Párod tudja, hogy ezzel a gyerekláthatással nagy sebet ejt, ezt az adut mindig ki fogja játszani...
2018. aug. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
A kérdésem az, hogy ha te ennyire ki-, a nejed meg ennyire beforduló, mégis hogy a fenébe jöttetek össze, mi tart titeket együtt? Mármint a fizikai-gazdasági vonalon kívül?
2018. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Te vidd a gyereket a nagyszülőkhöz, az asszony maradjon otthon. Akkor nem lesz oka problémázni.

Sok családban működik ez, ahol nem jön ki valamelyik fél az anyóssal.

2018. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!